Skocz do zawartości
maciek151

Telefon za max 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak jak w temacie.

Zastanawiam się ostatnio nad samodzielnym kupnem telefonu i olaniem operatora, żeby mieć niższy abonament. 

Przepatrzyłem sporo telefonów i wypatrzyłem moje dwie lubiane marki. 

https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/245-mi-4c-32gb.html

https://oneplus.net/pl/x

Co do oneplus x to myślę, że mogę w miarę łatwo załatwić sobie zaproszenie. (Ale jak ktoś ma to niech pisze- Nie pogardzę :D)

Telefon służy mi głównie do internetu, czytania i sporadycznego grania. Dlatego wsparcie gier przez dłuższy okres byłoby bardzo miłe(+aktualizacje androida przez dłuższy czas) Czasami też obejrzę sobie film/serial.

Dużo może wam powiedzieć to, że obecnie posiadam Note 2 i bardzo miło się z nim współpracuje. Boli mnie tylko właśnie to, że przykładowo XCOM: Enemy Within już na nim nie będzie banglał.

Bardzo podoba mi się właśnie podoba ten "Iphonowy" wygląd tamtych 2.

Macie może jakieś inne propozycje? Może zalety jednego i drugiego które pozwolą mi wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, z tych 2 mi4c bedzie mial zdecydowanie lepsza wydajnosc w grach (snap 808 + adreno 418) i lepszy aparat. Jesli chodzi o OPX to ogolnie  lepsze wykonanie, swietny wyswietlacz AMOLED i lepsze wsparcie jesli chodzi o custom ROM'y na XDA.

Mi4C nie ma slotu na karte microsd ale za to tanio wyrwiesz wersje 32gb, OPX 16gb + MicroSD.

Biorac pod uwage powyzsze bierz co ci bardziej odpowiada.. ;)

Stalem przed identycznym wyborem i doslownie pare dni temu zamawialem Mi4C z ibuygou. (wyszlo cos kolo 1170 zł. za wersje 3GB/32GB z VAT insurance i wysylka DHL)

Chociaz w sumie na OPX tez juz niemal bylem zdecydowany w pewnym momencie.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie dostalem wyslali dopiero w sobote. ;)
Tak swoja droga, w tym budzecie moglbys tez celowac w OnePlus 2 w wersji 16gb ktory praktycznie pod kazdym wzgledem wypada lepiej od Mi4c i OPX ale zaplacisz ok 1500 zł. no i slabo z dostepnoscia bo na oficjalnej stronie maja aktualnie na stanie tylko wersje 64GB. Na minus Snap 810 ktory sie mocno grzeje i pojawiaja sie problemy z throttlingiem.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze go nie dostalem wyslali dopiero w sobote. ;)

Tak swoja droga, w tym budzecie moglbys tez celowac w OnePlus 2 w wersji 16gb ktory praktycznie pod kazdym wzgledem wypada lepiej od Mi4c i OPX ale zaplacisz ok 1500 zł. no i slabo z dostepnoscia bo na oficjalnej stronie maja aktualnie na stanie tylko wersje 64GB. Na minus Snap 810 ktory sie mocno grzeje i pojawiaja sie problemy z throttlingiem.

 

Właśnie dużo słyszałem o throttlingu w one+2 i wychodzi na to, że tak naprawdę uniemożliwia on granie. Wszystko spoko itd. Ale jak jadę np. pociągiem, to właśnie najczęściej gram/czytam. Do tego ta cena nie jest już tak piękna.

W sumie poważnie się skłaniam w stronę mi4c. Niby opx jest ładniejszy, ale w xiaomi mam dodatkową obsługę pistonów i lepsze bebechy.

Jeszcze jedno pytanie. Jak kupowałeś? Brałeś dostawę z Chin czy europy? Podobno jak bierzesz z Chin to jest 50-50% że nie dowalą ci cła i vatu.

 

Dodatkowo jak ma się sprawa z ładowarką?

Edytowane przez maciek151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem z ibuygou, wysylaja z Chin kurierem DHL (mozesz zamowic z magazynu EU ale wychodzi sporo drozej). Clem / vatem sie nie martwie bo masz usluge "VAT insurance", jak bedziesz mial jakies oplaty celne wysylasz zdjecie/skan pisma do supportu IBG i zwracaja calosc do 3 dni roboczych.

Ladowarka z przejsciowka na gniazdka EU.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem z ibuygou, wysylaja z Chin kurierem DHL (mozesz zamowic z magazynu EU ale wychodzi sporo drozej). Clem / vatem sie nie martwie bo masz usluge "VAT insurance", jak bedziesz mial jakies oplaty celne wysylasz zdjecie/skan pisma do supportu IBG i zwracaja calosc do 3 dni roboczych.

Ladowarka z przejsciowka na gniazdka EU.

Już w pudełku? Hmmm.. Chyba się zdecyduję na zestaw z silikonowym coverem i hybridami iron+ szkło hartowane i powerbank :D Tylko pewnie przed świętami jeszcze dłużej niż 7 dni by szło :/ No dobra, nie śpieszy mi się. Mogę i do stycznia czekać. Daj znać jak dojdzie i jakieś pierwsze wrażenia napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla potomnych - polecam Galaxy s5 - ostatnio widziałem nawet s6 za 1600 złotych. Do rozważenia jest też wzięcie abonamentu. Ja sobie znalazłem na komorkomacie samgunsa s5 w sieci redbull. Nic o nicch nie slychać, a fajne oferty.

 

A co ma być o nich słychać, redbull to play, nawet w salonie play możesz podpisać umowę redbulla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...