Skocz do zawartości
Stalowe Niebo

PC - 5000 zł, tworzenie muzyki, gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiem że tematów z podobnym było już wiele po ich analizie złożyłem taki o to zestaw.

Prossiłbym bardzo o ocenę, czy warto coś zmienić czy jest w miarę ok.

Zastosowanie: tworzenie muzyki oraz gierki. Zakup pewnie w sklepie na m.net

Monitor już posiadam ijama GE2488HS.

 

Wielkie dzięki za pomoc i wszelakie sugestie.

 

Procesor: Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600K)

 

Płyta główna: Asus Z170 PRO GAMING, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, DP, USB 3.1, ATX

 

Karta graficzna: Asus Strix GeForce GTX 970 4GB DDR5 (256bit) DP, HDMI, DVI (STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5

 

Pamięć: Crucial Ballistix Sport 2x8GB 2400MHz DDR4 CL16 (BLS2C8G4D240FSA)

 

Obudowa: LC-Power Midi Tower (PRO-936B)

 

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

 

Dysk Seagate: 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

 

Dysk SSD: Kingston V300 120GB SATA3 (SV300S37A/120G)

 

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 HE1425

 

Napęd: Samsung SH-224FB - (SH-224FB/BEBE)

 

Tutaj znalazłem również ciekawe zestawienie: https://pcpartpicker.com/guide/8XYcCJ/i5-6600k-gtx-980-ti-gaming-pc

Edytowane przez Stalowe Niebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę zmień na coś lepszego i markowego - Zalman , SPC , Raintek etc.

 

SSD do zmiany - Kingston V300 to tragedia , w tej cenie lepszym wyjściem będzie kupno Sandiska Plus 120GB lub Transenda SSD370 128GB .

 

Alb dołożenie do Samsung 850 EVO 250GB za 345 zł - dobry i pojemny SSD w niezłej cenie .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę zmień na coś lepszego i markowego - Zalman , SPC , Raintek etc.

 

SSD do zmiany - Kingston V300 to tragedia , w tej cenie lepszym wyjściem będzie kupno Sandiska Plus 120GB lub Transenda SSD370 128GB .

 

Alb dołożenie do Samsung 850 EVO 250GB za 345 zł - dobry i pojemny SSD w niezłej cenie .

 

Dzięki serdeczne za opinię. Też miałem obiekcję co do "budy" ale jedynie coś takiego mi się wyświetliło w konfiguratorze. Myślę, ze z zakupem poczekam do Nowego Roku może nieco stanieje procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ceną I5K Skylake to długo można będzie czekać , na razie cena rośnie m.in. przez zbliżające się święta .

 

Nie wiadomo też jak będzie wyglądać relacja złotówki do dolara / euro , przez ostatnie pół roku cena tych walut z reguły rosła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ceną I5K Skylake to długo można będzie czekać , na razie cena rośnie m.in. przez zbliżające się święta .

 

Nie wiadomo też jak będzie wyglądać relacja złotówki do dolara / euro , przez ostatnie pół roku cena tych walut z reguły rosła .

Można też wybrać Intel Core i5-4690K BOX nieco taniej ale czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rozważać zmianę na 4690K - na procku oszczędzasz ~150 zł , dodatkową kasę można oszczędzić na płycie - kolejne 150 zł jak byś brał płyty pokroju MSI Z97 Gaming 3 / Giabyte Z97X Gaming 3 , 250+ zł jak byś zjechał z ceną do płyt pokroju Asus Z97-P czy Asrock Z97 Anniversary .

 

Asrock to jedna z najtańszych płyt na Z97 jak nie najtańsza .

 

Choć w kwestii wydajności trochę stracisz a odłożona kasa nie pozwoli na podniesienie tej wydajności w inny sposób .

 

Chyba że zjechać do poziomu I5 4460 + płyta na H81/B85 lub I5 6500 + płyta na B150 i do tego GTX980Ti jak starczy kasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na wydajności, także zostanę przy pierwotnym wyborze. Głowa zaczyna boleć mnie z uwagi na wybór obudowy. Niby wszystko jasne, ale wybór trudny. Szukam czegoś do 250 zł max.

Można rozważać zmianę na 4690K - na procku oszczędzasz ~150 zł , dodatkową kasę można oszczędzić na płycie - kolejne 150 zł jak byś brał płyty pokroju MSI Z97 Gaming 3 / Giabyte Z97X Gaming 3 , 250+ zł jak byś zjechał z ceną do płyt pokroju Asus Z97-P czy Asrock Z97 Anniversary .

 

Asrock to jedna z najtańszych płyt na Z97 jak nie najtańsza .

 

Choć w kwestii wydajności trochę stracisz a odłożona kasa nie pozwoli na podniesienie tej wydajności w inny sposób .

 

Chyba że zjechać do poziomu I5 4460 + płyta na H81/B85 lub I5 6500 + płyta na B150 i do tego GTX980Ti jak starczy kasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinę. Jeszcze nurtuje mnie jedna rzecz. Mianowice karta graficzna, którą sobie wrzuciłem to spory wydatek.
Nie jestem jakimś gamingowcem i myślę czy nie zamienić jej na : MSI GeForce CUDA GTX950 GAMING 2GB DDR5 PCI-E 128BIT 2DVI/HDMI/DP GTX 950 GAMING 2G

a oszczędności przekazać na lepszy prcesor np. i7 skylake.

 

W tej cenie dostaniesz np. Corsair Carbide 200, albo Fractal Core 2500. Na pewno będą o niebo lepsze od tego LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procka i karty .

 

Zależy ile mocy obliczeniowej potrzebujesz i w co grasz / jak bardzo .

 

Jak większość czasu tworzysz muzykę i soft jest na prawdę wymagajacy to zmiana karty na GTX950/960 i dołożenie do I7 6700K może być dobrą opcją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami raz na tydzień, czy dwa tygodnie zagram sobie w World of Tanks, czy jak mam wolną chwilę w jakiś nowszy tytuł. Na codzien muzyka + sieć.

Także pewnie zdecyduję się na zmianę na: Asus GTX960 DC2 OC Strix 4GB DDR5/128b DVI/HDMI/3xDP (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5).

 

Czy w takim razie za oszczędzone ponad 600 zł. warto zakupić ten procesor: Intel Core i7-6700 Skylake, socket 1151, 64bit, 3,4GHz, 65W, cache 8MB, BOX (BX80662I76700).

Niestety nie można go podkręcić. Czy lepszym wyborem będzie i5 Skylake z mojego zestawienia?

 

Co do procka i karty .

 

Zależy ile mocy obliczeniowej potrzebujesz i w co grasz / jak bardzo .

 

Jak większość czasu tworzysz muzykę i soft jest na prawdę wymagajacy to zmiana karty na GTX950/960 i dołożenie do I7 6700K może być dobrą opcją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już gotowy zestaw, ale to daje wiele do myślenia:

http://www.purepc.pl/chlodzenie/intel_skylake_niektore_coolery_moga_wyginac_procesory

 

Jakoś nie wierzę, że te procki wytrzymają parę lat w wysokich temeraturach i pod naciskiem coolera.

 

Czy jest jakaś równie wydajna alternatywa z generacji piątej? Może ten Procesor Intel Core i7-5820K LGA2011 64bit 3.3GHz 140W 15MB BOX (BX80648I75820K) ?

 

Jeśli tak to jaka dobra płyta główna?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile mocy obliczeniowej potrzebujesz - I7 5820K ma 6 rdzeni i obsługę 4-kanałej pamieci ram .

 

Cenowo wyjdzie taniej niż 6700K - jakieś 340 zł , niestety płyty są drogie - ceny zaczynają się od 900 zł za podstawowe konstrukcje jak Asrock X99 Extreme 3 za 918 zł .

 

I7 5820K jest trochę wolniejszy od strony architektury ale 6 rdzeni może być przydatne .

 

Z innych plusów 5820K - ma lutowany IHS ( lepsze chłodzenie procka ) , więcej linii adresowych PCI-E i  wspiera instrukcje AES .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić sprzęt na kilka lat tak by się nie martwić o to, że będzie zawiecha przy tworzeniu muzyki - nie są to jakieś ogormne projekty. Poboczny temat to zagranie w coś od czasu do czasu. Zazwyczaj nie mam na to za wiele czasu, ale zdarza się.

 

Właśnie widzę, że płyty główne kosztują sporo do 5820K. Zakup tego może odbić się na jakości pozostałych komponentów, a nie chcę wydać przesadnie dużo.

Pytanie ile mocy obliczeniowej potrzebujesz - I7 5820K ma 6 rdzeni i obsługę 4-kanałej pamieci ram .

 

Cenowo wyjdzie taniej niż 6700K - jakieś 340 zł , niestety płyty są drogie - ceny zaczynają się od 900 zł za podstawowe konstrukcje jak Asrock X99 Extreme 3 za 918 zł .

 

I7 5820K jest trochę wolniejszy od strony architektury ale 6 rdzeni może być przydatne .

 

Z innych plusów 5820K - ma lutowany IHS ( lepsze chłodzenie procka ) , więcej linii adresowych PCI-E i  wspiera instrukcje AES .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...