Skocz do zawartości
gersiu

Zestaw do 1400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to ma być nowy sprzęt to może być , w tej cenie w zasadzie ciężko o coś wydajniejszego .

 

Jak w grę wchodzą używki to szukaj na allegro I5 2300/2320/2400 + płyta na H61 , do tego używane HD7770/HD7850 .

 

I5 + HD7770/HD7850 to lepsza opcja niż G3420 + R7 250X ( aka HD7790 bo to te same karty ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi tylko nowy sprzęt, ewentualnie używany procesor (bo co do karty graficznej boję się ryzykować). Tylko pytanie czy do tej płyty jest sensu próbować dostać jakąś używaną I3 lub I5 w tej cenie ?


No w sumie warto dopłacić kilka złotych więcej i mieć kilka gb więcej jednak nie wiem czy firma a-data jest porównywana do good rama ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane I3/I5 na ten socket są drogie i mało dostępne , przynajmiej na allegro .

A jeżeli chodzi o procesor który ja wybrałem ? jak z jego wydajnością np w CS GO ? bo w sumie na tym mi najbardziej zależy :) jeżeli sobie poradzi to nie będę kombinował. Jeżeli jednak jest szansa dopłacić 10-50 złotych do czegoś znacznie wydajniejszego to mógłbym to przemyśleć.

Wymyśliłem coś takiego:

zamieniam zasilacz na http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-400s8-80-400w-bulk-gpa-400s8-397276/

a dzięki temu procesor na http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g3250-lga1150-64bit-3-2ghz-cache-3mb-box-bx80646g3250-655430/

 

czy ma to sens i czy ten zasilacz wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G3420 ma tylko 2 rdzenie tak jak wszystkie Celerony/Pentium , dopiero I3 udaje Quada - także ma 2 rdzenie ale do tego HT i więcej pamięci podręcznej .

 

Tyle że nówka I3 to gdzieś ~500 zł , używane I3 4xxx z allegro/olx to koszt 370+ zł .

 

Jak bierzesz Pentium to bierz G3258 z odblokowanym mnożnikiem i kręć ile wlezie , będzie trochę lepszy niż G3420@Stock .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G3420 ma tylko 2 rdzenie tak jak wszystkie Celerony/Pentium , dopiero I3 udaje Quada - także ma 2 rdzenie ale do tego HT i więcej pamięci podręcznej .

 

Tyle że nówka I3 to gdzieś ~500 zł , używane I3 4xxx z allegro/olx to koszt 370+ zł .

 

Jak bierzesz Pentium to bierz G3258 z odblokowanym mnożnikiem i kręć ile wlezie , będzie trochę lepszy niż G3420@Stock .

Na boxowym chłodzeniu da radę coś pokręcić ?

Edytowane przez gersiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CS:Go jako tako powinno być przyzwoicie.  Chociaż za kartę IMO troszkę przepłacasz. Używkę 7770 dostaniesz taniej , a wydajność będzie dość zbliżona. Przy tej kwocie trzeba iść na kompromisy. IMO lepiej dołożyć do mocniejszego procka. Dwa rdzenie przy takim taktowaniu nawet do tych zastosowań będzie dość skromnie. Ale starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CS:Go jako tako powinno być przyzwoicie.  Chociaż za kartę IMO troszkę przepłacasz. Używkę 7770 dostaniesz taniej , a wydajność będzie dość zbliżona. Przy tej kwocie trzeba iść na kompromisy. IMO lepiej dołożyć do mocniejszego procka. Dwa rdzenie przy takim taktowaniu nawet do tych zastosowań będzie dość skromnie. Ale starczy.

Mały edit : http://www.morele.net/inventory/info/djg88E/ 

dorwałem g3260 za mniejszą cenę nić g3250 do tego inny ssd i kilka dyszek zostaje w portfelu. Co do grafiki jednak chcę złożyć kompa z nowych części mimo tego co piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...