Jump to content
hoszin

Laptop dla studenta max 3500zł

Recommended Posts

Witam, znajomy chciałby sobie sprawić laptopa, który by robił za stację roboczą i był zabierany na zajęcia. 
Wykorzystanie AutoCad jakieś 3dMax i tym podobne, do tego multimedia.
Cena maksymalnie 3500zł z możliwością rozłożenia na raty.
Z tego co przeglądał spodobał mu się taki:
http://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-asus-k751lk-t4167h,id-465233#tab_installment

Ale myślę że można zapytać was czy znajdzie się coś lepszego w tej cenie.

Ostatnio wpadł mi w ręce lapek Asus K501L (parametry: i7/8gb/gf9504gb/ssd128+hdd1tb) on był ceniony na 3900 o ile dobrze pamiętam, teraz znalazłem na ole ole ten sam model tylko że bez ssd za 3599.

http://allegro.pl/laptop-asus-k501lx-dm094h-8gb-1tb-gfgtx950m-140zl-i5807673353.html 

To już lepiej wziąć wersję z i5 i dokupić dysk SSD (montaż w tym modelu jest bardzo prosty). i7U ma 2 rdzenie, więc w tym przypadku różnica między i5, a i7 nie jest wielka.

Jeżeli to ma być stacja robocza, to weź jakiś 4 rdzeniowy procesor np i5HQ lub i7HQ, skróci to czasy na baterii, ale zapewni wydajność odpowiednią nawet do dużych projektów w w/w programach.

Edited by 410N

A może będziesz w Anglii w Merry Hill Shopping Centre/West Midlands  :D . Hmmm, a może da się po prostu ściągnąć laptopa do Polski .... Przejdę do rzeczy : Ostatnio szukałem czegoś w tej cenie i trafiłem na http://www.bestbuy.com/site/asus-15-6-laptop-intel-core-i7-8gb-memory-1tb-hard-drive-black/4435100.p?id=1219747442466&skuId=4435100  w shipping'u dostępny. Nowy i7-6700HQ - cztery rdzenie, 8 wątków, jeden z mocniejszych procesorów teraz ; 8 GB Ramu DDR4 2133 Mhz , GTX 960m , 1 TB 5400 (tak jak prawie wszędzie teraz :/  ) , 1080p IPS. To wszystko w porządnej obudowie, w przeliczeniu 3350 zł i jeszcze dozbierasz troszeczkę i kupisz dysk SSD na M.2 .

Tylko, że ten link prawdopodobnie dotyczy sklepu w USA, a więc dochodzi problem z VATem, cłem, przesyłką i gwarancją.

Swoją drogą, ktoś tu chyba lubi minusować :)

Wow, to nie ja xD . A BestBuy znajduje się w Anglii. 

(Też)

Była strona bestbuy.co.uk, ale teraz jest tylko jedna bestbuy.com Hmmmmm

Znalazłem . http://www.theverge.com/2011/11/6/2542236/best-buy-uk-stores-to-be-shut-down-after-unprofitable-year . Wikipedia jest nieaktualna, no tak ..... Przepraszam, nie ma Best Buy w Anglii ..... już . A taka okazja .... ;(

ASUS X550JX-DM152H (HDD, GTX950 , i7 4720HQ) , LENOVO Z51-70 (SSD, R9 375m , i7-5500U) albo MSI CX61 (SSD, GF940 , i7-4712MQ) . Wybrałbym chyba pierwszą opcję a później wymienił dysk na SSD (Wymienił. Nie ma dodatkowych wejść na msata / M.2 / SATA . Chyba, że bym zamiast napędu wstawił z taką ramką dysk SSD SATA ). Albo po prostu wziął MSI . To tyle ode mnie.

Edited by Nekil

a widział ktoś z Was tego Asus'a z "bestbuy" na oczy? (i7,8GB,960)? Ile waży zasilacz do tego? I czy jest duży czy mały ?

update:

uee pomyliłem cale z centrymetrami, to jest straszny spaślak, ponad 3 cm grubości, 2,6kg wagi... kolejny mobilny desktop.. nie już laptopów takich jak Nitro albo TimeLineX sprzed paru lat na rynku? ktoś wie?

Edited by qhash

Może być i bez systemu, jak czas pozwoli to w coś pogra jakieś FPS nowszy.
Pod uwagę tylko wchodzi możliwość kupna laptopa na raty z Polski.

ps. nie wiem czemu ale nie dostałem żadnego powiadomienia że odp. padła w temacie.

Edited by hoszin

Jak coś sensownego mocnego do wymagających programów to:
Asus R510JX z i7HQ + GTX950M FHD mat + win
Bardzo mocny procesor 4-rdzeniowy 8-wątkowy o wysokim pełnym taktowaniu, grafika z serii GTX - zagrasz w nowe gry. Do tego matryca FullHD matowa antyrefleksyjna - bardzo ważna rzecz, większy obszar roboczy i gęstość pikseli z FHD do takiego zastosowania podstawa. System w zestawie.

• Upvote 1

Dołączę się do wątku.

Jak z awaryjnością Asusa? Aktualnie mam ledwo zipiącego Asusa z przed kilku lat i było z nim trochę problemów, kolega ma Asusa N56VJ (chyba ta sama obudowa?) i również z nim problemy stąd moje obawy.

Czy są wersje z dyskiem SSD? Danę przechowuję na zewnętrznym 1TB i nie potrzebuję tak dużego w środku.

e: Znalazłem z SSD ale jest o 300zł droższy, czy możecie coś doradzić żeby to załatwić taniej - np. kupując ten z 1TB i wymieniając na własną rękę?

Edited by Nick126

Są i z SSD:

ASUS R510JX-DM149H i7-4720HQ/8GB/240SSD/Win8 GTX950 FHD

ASUS X550JX-DM152H i7-4720HQ/8GB/240SSD/Win8 GTX950 FHD

Co do awaryjności ciężko powiedzieć. Brak konkretnych informacji i większych zażaleń dot. tych laptopów, ale w tej cenie ciężko szukać podobnych podzespołów.

Ewentualnie jeszcze:
Acer V5-591G i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M FHD
Z podzespołami Skylake (procesor 4-rdzenie 4-wątki i ram DDR4). Aluminiowa obudowa. Posiada slot pod m.2 na dysk SSD także możesz dorzucić drugi do wnętrza i mieć 2, ale nie ma napędu optycznego.

Edited by wmk