Skocz do zawartości
hoszin

Laptop dla studenta max 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy chciałby sobie sprawić laptopa, który by robił za stację roboczą i był zabierany na zajęcia. 
Wykorzystanie AutoCad jakieś 3dMax i tym podobne, do tego multimedia.
Cena maksymalnie 3500zł z możliwością rozłożenia na raty.
Z tego co przeglądał spodobał mu się taki:
http://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-asus-k751lk-t4167h,id-465233#tab_installment

Ale myślę że można zapytać was czy znajdzie się coś lepszego w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł mi w ręce lapek Asus K501L (parametry: i7/8gb/gf9504gb/ssd128+hdd1tb) on był ceniony na 3900 o ile dobrze pamiętam, teraz znalazłem na ole ole ten sam model tylko że bez ssd za 3599.

 

http://allegro.pl/laptop-asus-k501lx-dm094h-8gb-1tb-gfgtx950m-140zl-i5807673353.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł mi w ręce lapek Asus K501L (parametry: i7/8gb/gf9504gb/ssd128+hdd1tb) on był ceniony na 3900 o ile dobrze pamiętam, teraz znalazłem na ole ole ten sam model tylko że bez ssd za 3599.

 

http://allegro.pl/laptop-asus-k501lx-dm094h-8gb-1tb-gfgtx950m-140zl-i5807673353.html 

 

 

To już lepiej wziąć wersję z i5 i dokupić dysk SSD (montaż w tym modelu jest bardzo prosty). i7U ma 2 rdzenie, więc w tym przypadku różnica między i5, a i7 nie jest wielka.

 

Jeżeli to ma być stacja robocza, to weź jakiś 4 rdzeniowy procesor np i5HQ lub i7HQ, skróci to czasy na baterii, ale zapewni wydajność odpowiednią nawet do dużych projektów w w/w programach.

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może będziesz w Anglii w Merry Hill Shopping Centre/West Midlands  :D . Hmmm, a może da się po prostu ściągnąć laptopa do Polski .... Przejdę do rzeczy : Ostatnio szukałem czegoś w tej cenie i trafiłem na http://www.bestbuy.com/site/asus-15-6-laptop-intel-core-i7-8gb-memory-1tb-hard-drive-black/4435100.p?id=1219747442466&skuId=4435100  w shipping'u dostępny. Nowy i7-6700HQ - cztery rdzenie, 8 wątków, jeden z mocniejszych procesorów teraz ; 8 GB Ramu DDR4 2133 Mhz , GTX 960m , 1 TB 5400 (tak jak prawie wszędzie teraz :/  ) , 1080p IPS. To wszystko w porządnej obudowie, w przeliczeniu 3350 zł i jeszcze dozbierasz troszeczkę i kupisz dysk SSD na M.2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko, że ten link prawdopodobnie dotyczy sklepu w USA, a więc dochodzi problem z VATem, cłem, przesyłką i gwarancją.

 

Swoją drogą, ktoś tu chyba lubi minusować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, to nie ja xD . A BestBuy znajduje się w Anglii. 


(Też)


Była strona bestbuy.co.uk, ale teraz jest tylko jedna bestbuy.com Hmmmmm


Znalazłem . http://www.theverge.com/2011/11/6/2542236/best-buy-uk-stores-to-be-shut-down-after-unprofitable-year . Wikipedia jest nieaktualna, no tak ..... Przepraszam, nie ma Best Buy w Anglii ..... już . A taka okazja .... ;(


ASUS X550JX-DM152H (HDD, GTX950 , i7 4720HQ) , LENOVO Z51-70 (SSD, R9 375m , i7-5500U) albo MSI CX61 (SSD, GF940 , i7-4712MQ) . Wybrałbym chyba pierwszą opcję a później wymienił dysk na SSD (Wymienił. Nie ma dodatkowych wejść na msata / M.2 / SATA . Chyba, że bym zamiast napędu wstawił z taką ramką dysk SSD SATA ). Albo po prostu wziął MSI . To tyle ode mnie.

Edytowane przez Nekil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widział ktoś z Was tego Asus'a z "bestbuy" na oczy? (i7,8GB,960)? Ile waży zasilacz do tego? I czy jest duży czy mały ?

 

update:

uee pomyliłem cale z centrymetrami, to jest straszny spaślak, ponad 3 cm grubości, 2,6kg wagi... kolejny mobilny desktop.. nie już laptopów takich jak Nitro albo TimeLineX sprzed paru lat na rynku? ktoś wie?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i bez systemu, jak czas pozwoli to w coś pogra jakieś FPS nowszy.
Pod uwagę tylko wchodzi możliwość kupna laptopa na raty z Polski.

ps. nie wiem czemu ale nie dostałem żadnego powiadomienia że odp. padła w temacie.

Edytowane przez hoszin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś sensownego mocnego do wymagających programów to:
Asus R510JX z i7HQ + GTX950M FHD mat + win
Bardzo mocny procesor 4-rdzeniowy 8-wątkowy o wysokim pełnym taktowaniu, grafika z serii GTX - zagrasz w nowe gry. Do tego matryca FullHD matowa antyrefleksyjna - bardzo ważna rzecz, większy obszar roboczy i gęstość pikseli z FHD do takiego zastosowania podstawa. System w zestawie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Lenovo Y50-70 to bardzo dobra i rozsądne propozycja wzgledem konfiguracji jak i jakości wykonania,nie sądzicie? Asus też niczego sobie,ale jednak stawiam na Lenovo,spełni Twoje wymagania,także jeżeli chodzi o programy typu AutoCad czy nowsze gry na full detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus jest mocniejszy w lepszej cenie (i7HQ do pracy jest mocniejsze niż i5HQ czy i5H). Lenovo  - głównie grafika stricte do gier, w cenie wyższej (tutaj bez OS'a).

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do wątku.

Jak z awaryjnością Asusa? Aktualnie mam ledwo zipiącego Asusa z przed kilku lat i było z nim trochę problemów, kolega ma Asusa N56VJ (chyba ta sama obudowa?) i również z nim problemy stąd moje obawy.

Czy są wersje z dyskiem SSD? Danę przechowuję na zewnętrznym 1TB i nie potrzebuję tak dużego w środku.

e: Znalazłem z SSD ale jest o 300zł droższy, czy możecie coś doradzić żeby to załatwić taniej - np. kupując ten z 1TB i wymieniając na własną rękę?

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i z SSD:

ASUS R510JX-DM149H i7-4720HQ/8GB/240SSD/Win8 GTX950 FHD

ASUS X550JX-DM152H i7-4720HQ/8GB/240SSD/Win8 GTX950 FHD

Co do awaryjności ciężko powiedzieć. Brak konkretnych informacji i większych zażaleń dot. tych laptopów, ale w tej cenie ciężko szukać podobnych podzespołów.

 

Ewentualnie jeszcze:
Acer V5-591G i5-6300HQ/8GB/1000 GTX950M FHD
Z podzespołami Skylake (procesor 4-rdzenie 4-wątki i ram DDR4). Aluminiowa obudowa. Posiada slot pod m.2 na dysk SSD także możesz dorzucić drugi do wnętrza i mieć 2, ale nie ma napędu optycznego.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...