Skocz do zawartości
Jezier

i3 czy i5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem kupić komputer, ale jestem zielony w tych sprawach. Przeglądałem zestawy komputerowe na purepc z grudnia i waham się między zestawem za 2400 złotych a zestawem za 2000(Intel). Oba zestawy są identyczne, różni je jedynie karta. W jednym jest i3 a w drugim i5. No i moje pytanie brzmi, czy warto dopłacać te ponad 300 złotych do i5? Czy różnica w wydajności między tymi dwoma procesorami jest duża? Nie gram aż w tak wymagające gry jak wiedzmin 3 na przykład, ale jednak chciałbym aby komputer pociągnął kilka lat. No i jeśli byłaby faktycznie duża różnica to wolę wydać pieniądze raz a dobrze. I jeszcze dodatkowo takie kolejne pytanie. Jaka byście doradzili obudowę do tego zestawu? Czy ta podana na stronie z zestawem jest dobra? Czy może są jakieś inne za powiedzmy 100 złotych które spokojnie dają radę i nie rozlecą się po roku? Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź. I jeśli coś zrobiłem nie tak, dodałem post w złym dziale czy źle zatytuowalem to przepraszam, jestem nowy :D

Edytowane przez Jezier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawiaj się tylko bierz i5 - tak jest warty dopłaty

Gladius M20 jest często wybieraną obudową z segmentu tych najtańszych. Wynalazków poniżej 100 zł nie warto brać w ogóle pod uwagę.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem przy tych chorych cenach nie ma sensu dopłacać jak nie wykorzystasz, używkę z gwarą i3 masz za 400zł np.

 

http://allegro.pl/i3-4160-nieuzywane-chlodzenie-gwarancja-22-12-2017-i5868316997.html

 

ja na i3 grałem i w wiedźmina na wysokich, a wymienić za kilka sezonów procka to raczej nie problem dla średnio rozgarniętej osoby, a za zaoszczędzoną kasę sobie kup SSD czy co tam chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś lepszego, i na dłuższy czas to si nie zastanawiaj i bierz i5.

Różnica w wydajności jest sporo. W i5 masz 4 fizyczne rdzenie w i3 tylko dwa.

Nie grasz w Wiedzmin 3 ale grasz w coś innego albo zechcesz zagrać w jakiś inny tytuł i ta i5 może się przydać, a na pewno wydajność i5 posłuży ci dłużej.

 

No chyba ze masz zamiar tylko przeglądać internet i pisać w word, to w tedy nie ma sensu i5. Czyli komputer do typowych czynności biurowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki procesorów są jak najbardziej warte uwagi. To najmniej awaryjna część PC.

 

Patrząc perspektywicznie w kontekście grania - tylko i5.

Patrząc na chwile obecną i biorąc pod uwagę poziom cen - i3 (z perspektywą konieczności wymiany w ciągu najbliższego roku, ale pewnie już po lepszych cenach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...