Skocz do zawartości
raxzo

Kupno i7 2600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazję kupić i7 2600k z płytą asrock z77 extreme4. Cena to 900zł. Warto pchać się jeszcze w sandy? Mój obecny procesor to fx 6300 4.6 Ghz na płycie asus m5a97 R2.0 EVO, przeglądając testy zauważyłem, że mogę zyskać na wydajności, szczególnie w grach. Warto zmienić platformę? i ile mogę wziąć za moją obecną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam od jakiegoś czasu allegro/olx i praktycznie nieosiągalne jest w tej cenie dostać. i5 2500k to jakieś 550 i płyta ~220. wiem też że nikt nie odda mi asrocka z77 extreme4 za 200zł. Na ile byście wycenili i7 2600k i asrocka z77 extreme4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600k mam i Ja. To wciaz dobry procesor i nie widze potrzeby zmiany. Na bank doloze jeszcze do niego po maxwelu nastepna generacje gpu. 750zl to cena dobra do zakupu samego proca.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez arielcpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam od jakiegoś czasu allegro/olx i praktycznie nieosiągalne jest w tej cenie dostać. i5 2500k to jakieś 550 i płyta ~220. wiem też że nikt nie odda mi asrocka z77 extreme4 za 200zł. Na ile byście wycenili i7 2600k i asrocka z77 extreme4? 

 

 

Od czasu do czasu można trafić za 500 zł, bo po tyle widziałem i to "kup teraz" bez licytacji. Pytanie jakie to sztuki. Większość jednak robila bez problemu 4.5 ghz. Płyta max 200 zł, ale i z tym ciężko. Bywa tak że trzeba kupić jedno jak się trafi (np płyta ASrock p67 PRO3). Ew nie kręcone 2400- 2500, ale to w cenie max 450 zł. Jak się nie uda to wtedy można pomyśleć na nad nowa platformą i tu i5 6500 np może sie sprawdzić. Zwłaszcza jak da się to podkręcić na odpowiednim Biosie. Ale to pewnie i tak do czasu aż Intel tylko powie Stop i po temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cenę 500zł to przeważnie jacyś handlarze sprzedają te i5 2500k. Czyli patrząc pod kątem gier nie ma sensu dokładać 200zł do i7 2600k + asrock extreme4, tylko brac i5 2500k + asrock p67 pro3? Co sądzicie o płycie asrock p67 extreme6? Po 750zł to chodzą same i7 2600k. i5 2500k obawiam się ze względy na tylko 4 wątki, jakby gry zaczęły wymagać ich więcej to pewnie problem wtedy będzie. "nową" platformę potrzymałbym pewnie coś ok 2 lat.

Edytowane przez raxzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś Asrock Extreme6 P67 przez 2 miesiące. Bardzo fajna płyta. Ale sprzedałem ją z zyskiem i sam pozostałem na Extreme4 Asrocka, która była równie fajna.

 

Pro 3 P67 nigdy nie miałem, ale tu na forum zbierała ona bardzo dobre opinie z tego co pamiętam, więc pewnie były to prawdziwe opinie.

 

Patrząc pod kątem gier dokładanie 200 zł do 2600K jest czynem posiadającym znamiona absurdalności. Gry nie zaczną szybko wymagać więcej niż 4 wątków, bo kto by je wtedy kupił?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. W takim razie będę polował na i5 2500k i jakiegoś asrocka. Macie może jakieś zdanie na temat płyty asrock Fatal1ty p67 performance? lepsza czy gorsza od p67 pro3? Patrzyłem na specyfikacje to różnią się niewiele.

Edytowane przez raxzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...