Skocz do zawartości
Filip1512

Dobór zasilacza do GTX 980 Ti G1 Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić sobie tą kartę graficzną

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-cuda-gtx980ti-6gb-ddr5-384bit-2xdvi-hdmi-3xdisplayport-box-gv-n98tg1-gaming-6gd-748320/

Mój problem leży w tym, że raz jest napisane (w internetach), że ta karta pobiera 280W, a gdzie indziej, że prawie 400(!).

Obecnie jestem w trakcie wymiany całego sprzętu i właśnie brakuje mi tylko karty graficznej. Na razie (będąc dobrej myśli i potrzeby zmiany starego, nie wystarczającego zasilacza) posiadam zasilacz przedstawiony poniżej.

 

Obecny sprzęt (wszystko nowe) to:

 

MOBA: Z97-HD3 [40?W]
Procesor: I5-4690k BOX [88W]

RAM: HyperX Savage CL 11 2x4 GB 2400MHz [2*10W = 20W]

Cooler: Fortis 3 HE1425 [3?W]

SSD: Transcend SSD370 128GB [10?W]

HDD: WD Blue 1TB [10?W] / Samsung 322HJ (stary dysk, tymczasowo nadal jest podpięty po prostu jako dodatkowy magazyn danych) [10?W]

Napęd: Samsung SH-224FB [?W]

Wiatraczki (dodatkowe): 2 [2*3?W = 6W]

Monitor: Planowany Benq GL2460HM, obecnie Asus VW193D-B, przyjmijmy 30W
... oraz gość programu, Zasilacz: XFX Pro Series TS 550W (528W +12V)

 

Przeliczając to wszystko wychodzi 187 + x [W], gdzie x = brakujące/niepewne pobory mocy.

Czyli jak widać, informacja na temat tego ile podana na początku karta graficzna pobierze mocy jest dla mnie bardzo istotna, bo przy 280 zmiana zasilacza nie jest w ogóle potrzebna, a przy ponad 310 już tak.

Jakieś informacje, pomysły, ciekawostki?

Edytowane przez Filip1512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie, a jeżeli tak to tylko i wyłącznie procesor, choć bardzo wątpię w to, że taki sprzęt mi nie wystarczy. Głównie do gier, czasami rendering (rzadko).

Dzięki za informacje odnośnie monitora, w sumie to fakt, bo jest podłączany bezpośrednio do listwy. Kiedyś oglądałem filmik jak to wszystko policzyć i tak jakoś mi zostało w głowie, żeby monitor też liczyć. Zaedytowałem post i zaktualizowałem wynik.

Edytowane przez Filip1512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta może żreć 300W w maxie.

Więc...zasilacz może być na styk/za słaby.

 

W sumie może jednak nie, to z guru były wskazania TDP

Zerknij tu ile podobny zestaw ciągnie z gniazdka i będziesz znał odpowiedź: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_amd_radeon_r9_fury_vs_geforce_gtx_980?page=0,16

Edytowane przez Gregu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy bez problemu dla stockowych taktów CPU i GPU ewentualnie jakiegoś symbolicznego OC.

 

Przy jakimś ostrzejszym OC mocy może momentami brakować - poznasz to po zaskakujących resetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sensowny zasilacz w piku jest w stanie podać więcej niż moc nominalna, często sporo więcej. XFX to raczej nie ta klasa pod tym względem co BQ, FD czy Sea, ale nie obawiałbym się o nic przy zwykłym oc tylko procesora i ewentualnie lekkim podbiciu GPU bez szaleństw z napięciem.

 

Kupowanie nowego zasilacza dla zasady byłoby tu lekka ekstrawagancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dla pewności się jeszcze spytam - co w przypadku Asus Strix GTX 970? Pobór zapewne niewiele się różni, lecz wolę się upewnić.

 

//edit

 

Jeszcze odnośnie karty graficznej, którą podałem w pierwszym poście - w teście wyżej są inne parametry karty (4GB, 256-bit), a planuje kupić 6GB, 384-bit. Ma to duże znaczenie jeśli chodzi o pobór mocy?

Edytowane przez Filip1512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...