Skocz do zawartości
deamian_pl

zmiana procka (i5-2500 k @ 4.6) BEZ ZMIANY PODSTAWKI

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Sa swieta, wiec kazdy mysli o prezentach. ja chcialem  cos sprezentowac mojemu komputerowi. 

 

Powiedzcie mi, czy warto zmieniac i5-2500k (@4.4) na cos innego na tej samej podstawce ? Korzystam z 980Ti g1 gaming, obawiam sie, ze ten procek troche hamuje grafike ;-)

 

Warto zmieniac na cokolwiek bez zmiany podstawki ?  Jak wygladalaby roznica ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto zmieniać.

 

Jeśli już to na i5 3570K. Zyskasz PCIe 3.0. Przy 980Ti już jakieś śladowe znaczenie może to mieć, może w sumie z 5%-10% wydajności byś zyskał, o ile 3570K da się też na 4400 puścić (nie jest to pewne).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K@4.6 Ghz ( czy nawet 4,4 Ghz ) to nadal mocny procek .

 

Jedyne na co mógł byś zmienić to I5 3570K i kręcić ,ale nie ma gwarancji że dojdzie do 4,4-4,6 Ghz , 3570K kilka %  szybszy niż 2500K .

 

Zmiana na I7 nie ma sensu , poza HT nic więcej nie da a gry nawet nie reagują na HT .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K@4.6 Ghz ( czy nawet 4,4 Ghz ) to nadal mocny procek .

 

Jedyne na co mógł byś zmienić to I5 3570K i kręcić ,ale nie ma gwarancji że dojdzie do 4,4-4,6 Ghz , 3570K kilka %  szybszy niż 2500K .

 

Zmiana na I7 nie ma sensu , poza HT nic więcej nie da a gry nawet nie reagują na HT .

 

No to problem z glowy ! Dzieki Panowie, ocaliliscie moje goldo :D teraz pojdzie na ssd :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...