Skocz do zawartości
Heisenberg

Dwa ekrany [monitor i tv]

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie mocno przepraszam, jeśli rozpocząłem temat w złym dziale. Mam spory problem, otóż kupiłem sobie LEDTV Samsung i miałem zamiar działać na dwóch ekranach. Monitor przez D-Sub służyć miał do przeglądania www, natomiast TV do oglądania filmów, czy seriali. Niestety po podłączeniu obu ekranów obraz na TV rwie. Przypomina to brak VSync, coś w tym stylu. Po odłączeniu monitora na D-Sub obraz na TV jest w porządku. Jest to trochę uciążliwe. Ma ktoś pomysł jak temu zaradzić? Dodam, że działam na Celeron G1820, ASRock H81M, 8GB RAM i zintegrowanej GPU. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wtedy no monitorze mam bardzo duży pulpit i nie widzę ikon. Chciałbym widzieć identyczny obraz na obu ekranach. Przy tym ustawieniu które mam widzę tylko ten problem z rwącym obrazem na TV nie daje mi spokoju. Chyba, że problemem jest integra GPU? Może nie uciąga.

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio bardzo duży pulpit?

 

Zaktualizuj sterownik grafiki Intela w takim razie. Integra z tego procesora nie ma prawa mieć jakichkolwiek sprzętowych problemów z obsługą dwóch ekranów po 60Hz.

 

Jeżeli sterownik i BIOS płyty masz w miarę aktualny, problemu szukaj po stronie tv.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę wiele sensu w powielonym ekranie, ale cóż, Twoja bajka.

Jaka jest rozdzielczość natywna monitora? Bo przy powielonym pulpicie chyba musi być ta sama rozdzielczość na oba urządzenia, a przy rozszerzonym ustawiasz sobie oddzielnie.

Edytowane przez borsuczy_król
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPM na Pulpicie > Rozdzielczość ekranu > ustawiasz Wiele ekranów na rozszerz, a po zastosowaniu klikasz na poszczególne ekrany w ramce i wybierasz rozdzielczość dla wybranego [Win 7]

 

 

post-145373-0-44616900-1450637341_thumb.png

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zrobiłem i na jednym ekranie wszystko jest w porządku. Natomiast na drugim widzę tapetę pulpitu w odpowiednim rozmiarze ale ikony znikają. Jeśli ustawię opcje "Pokazuj tylko na 1, bądź 2" to wtedy wszystko jest ok. Mimo wszystko chciałbym mieć ten sam obraz na obu ekranach jednocześnie ale jak już pisałem wtedy na TV obraz rwie.

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak nie szukam takiego rozwiązania. Wolałbym "powiel te ekrany" ale wtedy na tv obraz rwie, co ciekawe przy każdym innym ustawieniu takiego problemu nie ma, więc myślę, że to nie wina telewizora. Powiedzcie mi jeszcze jedno. Głośniki 2.0 mam podpięte przez zielone gniazdo z tyłu obudowy. TV przez HDMI. Czy istnieje możliwość abym odtwarzał dźwięk przez głośniki 2.0 i te wbudowane w TV jednocześnie?

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracam do tematu. Otóż przez Windows Update pobrałem nowszy sterownik niż ten który miałem. Sprawa teraz wygląda tak: na ekranie TV wszystko jest w porządku, obraz nie rwie jak poprzednio, natomiast sytuacja ta występuje teraz na ekranie monitora. Normalnie jaja jak berety. Ale przynajmniej upewniłem się, że wina nie leży po stronie telewizora. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Oczywiście najbardziej odpowiada mi opcja "Powiel te ekrany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tym razem mam pytanie dotyczące tylko monitora. Postanowiłem dopisać w tym temacie, żeby nie zakładać nowego. Posiadam monitor LG22MP57VQ. Z racji tego, że mam problem z gniazdem audio płyty głównej (jeden głośnik gra znacznie ciszej od drugiego) chciałem podpiąć głośniki pod wejście słuchawkowe monitora. Niestety, kiedy podłączam głośniki nie wydobywa się z nich żaden dźwięk. Dodam, że w ustawieniach monitora głośność mam ustawioną na maxa. Mógłby mi ktoś doradzić jak uaktywnić dźwięk z tego gniazda?Oto screen tyłu tego monitora: monitor-lg-22mp57vq-p-ips-conexiones.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo audio w monitorach z reguly dziala tylko wtedy gdy podlaczysz monitor po VGA czyli po analogu. Złącza cyfrowe czyli hdmi i dvi obrocz obrazu przesyłają również dźwięk przez co monitor wyłącza gniazdo audio. Jesli w monitorze jest opcja wymuszenia dzialaja gniazda audio gdy podlaczysz go za pomoca dvi/hdmi to super, inaczej pozostaje ci go podłączyć po vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki podłaczałeś ? Po analogu dźwięk nie pójdzie bo obraz idzie cyfrowo. Zależy to od monitora. Spróbuj kablem VGA lub kup jakaś dźwękówkę na allegro lub Xonar DGX za ok 170 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie monitor mam podłączony za pomocą D-Sub. Słuchawki podłaczałem. Też nic. Chyba że w ustawieniach dźwięku coś trzeba ustawić? Nie wiem. Co do zakupu dźwiękówki, narazie mnie nie stać. Mam inne wydatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka Audigy 2 na Allegro jest do nabycia za ok 45 zł jakby co. Zawsze to jakieś rozwiązanie. Zresztą ja mam wątpliwości czy DSub faktycznie przesyła dźwięk, ale może i tak jest. Prędzej po HDMi własnie i monitor sam konwertuje do analoga.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...