Skocz do zawartości
K4cp3r

wybór karty graficznej do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zastanawiam się nad wyborem procesora a mianowicie

intel core i5 4460 czy intel core i5 6500 skylake

wiem, do nowszego procesora trzeba będzie dopłacić...

ale który według was byłby lepszym wyborem?

proszę nie patrzeć na cenę bo to odgrywa drugoplanową rolę

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wybór masz niesłychanie trudny.

 

Który jest lepszy: starszy i wolniejszy, czy może nowszy i szybszy. Do tego jeszcze na cenę trzeba nie patrzeć. Kurczę, no sam nie wiem!

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 6500 + ew jakiś ASRock Z170 lub MSI. Niby można je podkręcać po przez zmianę BCLK na zmodowanym biosie. Pamięci możesz śmiało wziąć 8GB DDR4 2400mhz. Szybszych nie ma sensu, bo różnica niewielka.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się ponieważ słyszałem że różne są opinie na temat podstawki 1151 związane z jej przyszłością

pewien kolega porównał haswella z skylake'iem jak windows 7 z windows 10 porównanie bez sensu

nowsze i szybsze nie znaczy lepsze nie jestem zawodowcem nie znam się dobrze ale z tego co słyszałem to są ci co wolą pozostać przy 4460 i są zwolennicy nowszych Inteli

sorry że tak się rozpisałem ;)


co do wybory płyty głównej pod 6500 to myślę nad:

ASRock Fatal1ty B150 lub  MSI B150 GAMING M3, B150, DDR4, SATA3, USB3.1, 

cena taka sama, myślę że są ok a wy co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz koledze niech sobie najpierw testy poczyta

 

przyszłość podstawki jest określona [wyjdzie jeszcze jakis refresz i to wszystko a potem nowa przeciez to intel]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

witam, zastanawiam się nad wyborem procesora a mianowicie

intel core i5 4460 czy intel core i5 6500 skylake

wiem, do nowszego procesora trzeba będzie dopłacić...

ale który według was byłby lepszym wyborem?

proszę nie patrzeć na cenę bo to odgrywa drugoplanową rolę

pozdrawiam

Skoro cena nie gra roli to sobie wez 6600K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy mógłby ktoś poradzić którą z poniższych kart wybrać? (ewentualnie może być jakaś inna propozycja)

MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128Bit DVI/HDMI/3xDP   899 zł

XFX Radeon R9 280 Double Dissipation 3GB GDDR5 384-BIT 933/5000 2xmDP HDMI 2xDVI    839 zł

Asus GeForce GTX 960 STRIX, 4 GB GDDR5, 128 Bit, DVI, HDMI, 3XDP, BOX    969 zł 

MSI Radeon R9 380, 2GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, DP    905 zł

tak jak w temacie do 1000 zł, płyta będzie pewnie MSI lub ASRock i tu nie wiem jeszcze czy na chipsecie B150 czy Z170 może ktoś podpowie czy jest duża różnica?  z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym EVGA GTX 960 SuperSC ACX 2.0+ 4gb za 879zł. Cicha, chłodna i najtańsza z gtx960.

 

Co do płyty. Jeśli kupujesz procesor z odblokowanym mnożnikiem (wersja z K) to bierz z

Z170, natomiast do wersji procesora bez K wybierz B170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo ta grafa ok, ale patrząc na te cztery to która jest najlepsza jeśli procesor to będzie i5 6500 skylake więc nie myślę o podkręcaniu 

co do płyty głównej to myślę o tej

 http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150-gaming-m3-b150-ddr4-sata3-usb3-1-atx-b150-gaming-m3-768062/

cena przystępna, fajnie wygląda ktoś mógłby się o niej wypowiedzieć?

a zasilacz biorę ten XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ Bronze                 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym EVGA GTX 960 SuperSC ACX 2.0+ 4gb za 879zł. Cicha, chłodna i najtańsza z gtx960.

 

Co do płyty. Jeśli kupujesz procesor z odblokowanym mnożnikiem (wersja z K) to bierz z

Z170, natomiast do wersji procesora bez K wybierz B170.

 

 Nie ma czegoś takiego jak B170. Jak już to B150 ;) Ja bym i tak wział ASRock Z170 PRO-4. Nawet do takiego i5 6500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Z pośpiechu mi się z H170 pomieszało.

A co do kart to fifa pójdzie na każdej tak samo dobrze, w GTA i Wieśku minimalne lepsza jest 960.

 

Porównując ceny i wydajność na Twoim miejscu wziąłbym płytę, która poleca kolega wyżej czyli ASRock Z170 PRO-4 i do tego EVGA gtx960. A jeśli się upierasz i nie chcesz evgi to weź asusa z 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za rady

a mam jeszcze takie pytanko? jeżeli bym chciał zamienić procka na innego a mam na myśli 2 propozycje:

i5 4460 oraz i5 6400 skylake  

ceny takie same co do złotówki, lepszą opcją byłoby wzięcie słabszego skylake'a czy zakup jednego z lepszych haswelli z linii i5 ? prosiłbym o poradę bo zależy mi na podjęciu dobrej decyzji a moja wiedza w tych tematach jest mała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...