Skocz do zawartości
osejszon

[3100 zł] Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poszukuję najwydajniejszego zestawu w tej cenie (+-100 zł). Najbardziej będę cenił w nim GTX-a 970.

Moja wstępna propozycja: 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 205zł
Crucial 8GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical 179zł 
Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 799zł 
EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1439zł 
MSI H81M-P33 /intel H81, LGA1150/ 179zł 
Corsair VS 450W 80+ 120mm 179zł 
Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 130zł 
Samsung SH-224DB SATA (black) 59zł

~3169,- esc.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnić? A proszę Cie bardzo. Seagate są jeszcze bardziej awaryjne niż WD Blue. Stąd poleciłem WD.  Ale to też kwestia danej sztuki.  Najlepiej to brać WD z serii Red, ale te są droższe. 

 

 

Co do płyty jest po prostu lepiej wyposażona.  Więcej portów SATA  i USB. Jeszcze lepiej jakbyś wziął tą bo zapomniałem że bierzesz pamięć w dwóch kościach:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-e45-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-b85m-e45-599722/

 

Ta plyta ma 4 sloty, więc z czasem możesz ew. dokupić kolejne dwie kości i mieć 16GB RAM.

 

 

Co do reszty - zasilacz to podstawa, a ten Corsair to budżetówka i to bardzo uboga.  XFX ma znacznie lepszą elektronikę. Sprawniejszą.  W przyszłości proponuje dokupić dysk SSD.  Nawet 120/128GB. Poprawi to szybkosć działania systemu. Zwłaszcza po długim czasie użytkowania gdzie na zwykłym HDD może zamulać. Rozumiem to że chcesz zaoszczędzić, ale na pewnych rzeczach nie powinno się przesadzać, by potem nie żałować. Wiem to z doświadczenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o płytę główną, zasilacz i dyski Seagate'a.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na to:

 

CPU: Intel Core i5-6400
GPU: EVGA GeForce GTX 970 4GB SC GAMING ACX 2.0
MOBO: ASUS H110M-K D3
RAM: HyperX 8GB [DDR3 1600MHz CL9 XMP Savage]
HDD: Seagate 1 TB Barracuda
DVD: ASUS DVD+/-RW DRW-24F1MT/BLK/B/AS
Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black
Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz skylake to z płytą ddr4 i ramem ddr4.

Zamiast Brutusa M20 lepiej zalmana t4, przynajmniej ma minimalnie większy wentylator z tyłu obudowy a nie jakąś pierdziawkę 80mm

Ram weź 1x8gb 1600mhz cl9 albo cl8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to niewiele. Ale lepiej dołożyć i wziąć płytę na Z170 i tego 6400. Do tego DDR4 2400.  Procka można dość łatwo podkręcić po przez zmiane BCLK, ale do tego potrzebna jest odowiednia płyta i bios. Jak chcesz się w to bawić to proszę bardzo.

 

Widze że kompletnie nie bierzesz pod uwagą rad na tym forum. Poleciłem Ci lepszy zasilacz i lepszy dysk. No ale widać wybrałeś swoje. Nie będę Cie na siłe przekonywał, więc rób jak uważasz.  Z mojej strony EOT.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że ja chciałem zestaw do 3100 zł (+-100 zł)? Proponujesz za prawie 4000 zł. To ma być porada? Jednak nie mogę prosić o pomoc, bo jednak aby złożyć sprzęt za 3,2k, to będę musiał wydać 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażyczyłeś sobie GTX 970 co jest prawie że połową tej kwoty. Albo oszczędzasz na czym się da czyli zasilaczu i płycie (co Ci doradziłem,a raczej uświadomiłem) że nie jest najlepszym wyjściem, albo bierzesz słabszą grafike np GTX 960. Lub dokładasz do lepszych podzespołów. Potem wyszedłeś ze Swoją propozycją na Skylake co tym bardziej podniosło z góry cenę.  Za 3200 zł ciężko złożyć coś sensownego z GTX 970 i dobrymi podzespołami. Trzeba wtedy brać budżetowy zasilacz i budżetową płytę.  Wybrałeś też trefny dysk co Ci daradziłem by wziać WD. I lepszy zasilacz. Wyszło więc tak jak od początku radziłem:

 

http://www.morele.net/inventory/info/L1kD9p/

 

Ja tam widzę nieco ponad 3370 zł. Czyli 170 zł więcej niż 3200, które zakładałeś. Gdzie tu masz 4000 zł.

 

 

Oczywiście trzeba też ew doliczyć 59 zł za napęd DVD o ile taki potrzebujesz. Więc wyjdzie jakieś 220 zł więcej., Moim zdaniem warto.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet zwiększył mi się do 3800 zł, aczkolwiek może uda mi się zwiększyć go do 4000 zł.

 

http://www.morele.net/inventory/info/ywMM7A/

 

Co sądzicie o tym zestawie? Ma służyć na lata i nie planuję modernizacji, w przyszłości marzy mi się do niego wsadzić dysk SSD i ewentualnie dodatkową kość RAM. Komputer zamówię dziś wieczorem.

Edytowane przez osejszon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...