Skocz do zawartości
WaltKowalski

Msi gaming 5 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dość denerwujący mnie problem złożyłem właśnie komputer i mam problem z usb płyta nie wykrywa większości urządzeń np. Klawiatury, telefonu (nawet się nie ładuje) w uefi klawiatura też nie działa mogę dodać, że do pokazania się Windowsa w klawiaturze pali się lampka potem gaśnie i pokazuje że urządzenie jest nie rozpoznane naprawdę nie wiem co już robić w uefi dotyczące klawiatury wszystko jest włączone

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WaltKowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z nośnikami pamięci pod USB. Zrób update biosu i bedzie śmiało.ew obczaj inna klawiaturę a telefony z tego co mi wiadomo to potrzebują sterowników.

i napisz co masz dokładnie za sprzęt .

Pozdrawiam ed

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dobry, klawiatura też... Telefon sam instaluje sterowniki, po pierwszym podłączeniu, ale nadal nie działa np. w uefi się ładuje w Windowsie już nie, mam budżetowa platformę póki co :)

Msi gaming 5, pentium g3258, 2x4 GB ramu g. Skill tridentx 2400 MHz, zasilacz chieftec750w, i Radek 7850 jeden twardziel i ssd, system to win 8.1 a i bios jest zaktualizowany do najnowszego

Edytowane przez WaltKowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie 5Vsb po załadowaniu Windowsa.

Zasilacz ma tyle lat co cała płyta i reszta?

MA ok 2 lat, i wyjąłem go ze starego pcta gdzie nawet się nie zająknął, napięcia raczej są dobre bo pendrive działa i lampka na usb działa, po wpięciu klawiatury do usb w Windowsie pokazuje kod 43 próbowałem różnych sposobów z internetu, ale żaden nie działa przybtelefonie jest kod 28 dodam jeszcze, że przy menu rozruchowym komputera jak jest odliczania do uruchomienia Windowsa 30 sekund h mnie trwa ok 3 minut po odłączeniu klawiatury czas normalnie leci Edytowane przez WaltKowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios że masz najnowszy, to skąd wiesz? Sprawdzałeś najnowszą wersję i zainstalowaną obecnie? Czy bazujesz na tym, ze narzędzie od MSI twierdzi, że nie ma nowszego biosu?

Bo na stronie producenta nie ma nowszej wersji mogę dodac, że to płyta która mi msi przysłała z wymiany na nową w poprzedniej był podobny problem plus nie działało ps2, pokazywało błąd zasilania procesora i nie dało rady wejść do UEFi stąd też twierdzę, według mnie, że to coś z płytą nie wiem może sterownik jakiś lub jakieś ustawienia. A co do wymiany płyty przysłali mi gołą płytę bez wyposażenia, instrukcji, kabli SATA, czy sterowników czy to normalne przy wymianie na nową?? Do tego w jakimś zastępczym pudelku

 

 

Edit ściągnałem win10 i telefon zaczął się ładować i jest normalnie wykrywany niestety klawiatura nadal nie działa.

 

Odkryłem właśnie następna ciekawostkę niektóre klawisze działają np pauza, podgłaśnienie i ściszenie, kalkulator, ale reszta klawiszy nie... Klawiatura napewno jest sprawna co ciekawe za każdym razem sam instaluje sterownik, ale to nie pomaga

 

edit2: do zamknięcia 

Edytowane przez WaltKowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...