Skocz do zawartości
BlackWinter

Syrena z BIOS-u ,czyli problem z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jako że jestem nowy to chciałbym się przywitać ze wszystkimi :). Dobra przejdę do rzeczy,MSI K4AV KT400A ,AMD Duron 1400,1,5 GB RAM ,Nvidia GeForce 5500 FX.Zaczynając od początku,podkręcałem z BIOS-u mojego Durona z 1050 do 2200 ale błąd wyskoczył i zrobiłem restart zworkami bo Windows XP nie chciał wstać,po kilku próbach zostawiłem go na 1450GHZ i Windows zdechł od nowa - więc czas na reinstalacje,po sformatowaniu partycjii instaluje - w połowie błąd nie chciało jakiegoś pliku wgrać.Od nowa restart BIOS-u. Zostawilem ustawienia domyślne tylko datę i reszte wprowadzilem związane z USB by było aktywne i mógł myszki używać.Poczytałem o moim Duronie i sprecyzowanie o dobraniu do niego poprawnego DRUT-MOD-a. Wiec otworzyłem blaszaka i zdjełem radiator wraz z wiatrakiem lecz był bez plastikowej dzwigni o której była mowa w jakimś z postów i mała wpadka - zlamalem lekko zawiasy od procesora,na szczęście tylko od brzegu.Wyjełem Durona ,nie zaczełem DRUT-MODa bo na wierzchu procesora były 4 plastry gumy,zerwałem je i włożyłem procesor sprawdzając czy nie uszkodziłem.A jednak - po ok 2 minutach po wejsciu do BIOS-a zaczął piszczeć wysokim i troche niższym tonem jak syrena policyjna (AMIBIOS) wyłączyłem natychmiast komputer przyciskiem z tyłu obudowy. Kilka razy wszedłem w BIOS ustawić CMOS-a i sprawdziłem w miare szybko temperature systemu - około 35-25 stopni z tego co pamiętam lecz odrazu gasł i piszczał raz głośniej raz niższym tonem ciągłym naprzemiennie,proszę o pomoc forumowiczów,jeżeli temat jest w złym dziale mógłbym prosić o przeniesienie ,zielony jestem na forum :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zerwałeś gumki zabezpieczające przed uszkodzeniem rdzenia ( ukruszeniem ) przy zakładaniu radiatora ?

2 Wystarczy podnieść FSB   ( tylko pytanie czy ta płyta ma zworki / przełącznik na FSB 166/333 czy bios ) bo ten proc ma standartowo 10.5 mnożnik x 133 = 1.4    po przestawieniu na 166 bedziesz miał = 1743  i WIECEJ NIE PODKRĘCISZ ! 

 

FSB 200Mhz niedostępne 

2 Mnożnik porcesora masz zablokowany.

 

Zrób pełny clear c-mos  na początek..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niejasności,podkrecic moge, a chodzi mi na szynie 105 z tego co wyczytalem w CPU-Z ,a druga sprawa nie czyta mi gigowego ramu jako gigowego tylko jako 512MB,przekladalem podmienialem i nic z tego,podkrecalem jego MHZ i podwyższalem napięcie do niego,na nic to sie zdalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.otworzyłem bebechy w blaszaku i werdykt:

Kingston HyperX

KHX3200AK/1G

9905193-057.A01LF K2

2270249-0041019 2.6V

 

 

I po lewym boku naklejki:

AVMI1640699

Kwazor co do podkrecania nie chce mi na szynie 133 z mnoznikiem 10,5 ruszyć Windows (XP service pack 2) wyskakuje BSOD i restart kompa wejde do folderu Mój Komputer i BSOD i jak piszę bym przeszedł do trybu awaryjnego F8 nie moge za nic kliknać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jako że jestem nowy to chciałbym się przywitać ze wszystkimi :). Dobra przejdę do rzeczy,MSI K4AV KT400A ,AMD Duron 1400,1,5 GB RAM ,Nvidia GeForce 5500 FX.Zaczynając od początku,podkręcałem z BIOS-u mojego Durona z 1050 do 2200 ale błąd wyskoczył i zrobiłem restart zworkami bo Windows XP nie chciał wstać,po kilku próbach zostawiłem go na 1450GHZ i Windows zdechł od nowa - więc czas na reinstalacje,po sformatowaniu partycjii instaluje - w połowie błąd nie chciało jakiegoś pliku wgrać.Od nowa restart BIOS-u. Zostawilem ustawienia domyślne tylko datę i reszte wprowadzilem związane z USB by było aktywne i mógł myszki używać.Poczytałem o moim Duronie i sprecyzowanie o dobraniu do niego poprawnego DRUT-MOD-a. Wiec otworzyłem blaszaka i zdjełem radiator wraz z wiatrakiem lecz był bez plastikowej dzwigni o której była mowa w jakimś z postów i mała wpadka - zlamalem lekko zawiasy od procesora,na szczęście tylko od brzegu.Wyjełem Durona ,nie zaczełem DRUT-MODa bo na wierzchu procesora były 4 plastry gumy,zerwałem je i włożyłem procesor sprawdzając czy nie uszkodziłem.A jednak - po ok 2 minutach po wejsciu do BIOS-a zaczął piszczeć wysokim i troche niższym tonem jak syrena policyjna (AMIBIOS) wyłączyłem natychmiast komputer przyciskiem z tyłu obudowy. Kilka razy wszedłem w BIOS ustawić CMOS-a i sprawdziłem w miare szybko temperature systemu - około 35-25 stopni z tego co pamiętam lecz odrazu gasł i piszczał raz głośniej raz niższym tonem ciągłym naprzemiennie,proszę o pomoc forumowiczów,jeżeli temat jest w złym dziale mógłbym prosić o przeniesienie ,zielony jestem na forum :).

Wykaz dźwiękowych sygnałów diagnostycznych BIOS:   http://active-comp.pl/bios.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nowa problem z procesorem :(

kody dźwiękowe biosu ami

 

1 krótki - problem związany z odswierzaniem pamięci ram

2 krótkie - problem podczas sprawdzania parzystoci pamięci ram

3 krótkie - problem związany z problemem odczytu pierwszego segmentu pamięci ram (64kb)

4 krótkie - błąd związany z zegarem systemowym

5 krótkich - błąd procesora

6 krótkich - problem z kontroloerem klawiatury

7 krótkich - błąd wirtualnego trybu procesora

8 krótkich - błąd wejscia/wyjscia (i/o) pamięci karty graficznej

9 krótkich - błąd podczas sprawdzania sumy kontrolnej biosu

10 krótkich - błąd pamięci cmos

11 krótkich - błąd pamięci cache l2 procesora

1 długi, 2 krótkie - błąd karty graficznej

1 długi, 3 krótkie - błąd podczas testów karty graficznej

1 długi, 8 krótkich - problem z wywietlaniem obrazów przez kartę graficzną

ciągły sygnał - brak pamięci w bankach lub brak podłączanej karty graficznej

1 długi - zakonczony pomyslnie test post

 

 

kody dźwiękowe biosu award i phoenix award

 

1 długi, 2 krótkie - błąd karty graficznej

1 długi 3 krótkie - błąd sygnalizujący problem z kartą graficzną lub jej brak

dźwięk powtarzający się - błąd sygnalizujący problem z pamięcią ram

"naprzemiennie niski z wysokim - wykryto bład procesora" <------

alarm podczas pracy komputera - przekroczenie limitu dozwolonej temperatury dla procesora

 

Mam AMIBIOS i nie ma na tej liście tego sygnału a na Awarda,a sygnal by mogl grac bez końca gdybym nie odłączył zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Schädling

Ciągły pisk to może być wypięty kabel zasilania wentylatora. Ale którego, to już musisz sam dojść ;)
Wyłącz w BIOS alarm uszkodzenia wentylatorów i spróbuj czy to coś zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiąlem procesor,zobaczylem czy wszystko w porzadku dobra wszystko okey wkladam go na swoj miejsce zamykam dzwigienką zakladam radiator i skrecam wiatrak - odpala pochodzi z 1-2 minuty i ta syreeena raz wyższy ton pisku raz niższy a komputer automatycznie gaśnie i piszczy ,7 razy wyjmowałem i skladalem procesor czy wszystko dobrz ale rezultat ten sam.Wszystkie wiatraki pracują poprawnie i normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani to ani to ,rdzeń jest cały ale pasty nie kładłem. Problem wystąpil drugi raz pierwszy gdy go otworzylem i wyjelem spod radiatora i wtedy jak drugi raz go wlozylem w socket dzialal bez piskow tym razem 8 próba i nic,jak sie system uruchomil gdzies tak za 6 razem zdazylem wlaczyc CPU-Z i wszystkie wartosci normalnie ,wykrywalo procesor napiecie 1.504-1.520v i standardy,wylaczylem go i od nowa syrena po minucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści: odpaliłem o 16 komputer,wszystko normalnie kręci działa muzykę włączyłem na 10 minut i CPU-Z i siedzialem ,FSB 102,5 okolo (automatyczne) i napięcie 1,504-1,520 przeskakuje ,dobra,odpalam grę (Gothic II:Noc Kruka) i oczywiście syrena.Zgasł i jak kliknę to nie odpala oczywiście więc z zasilacza 350W Deer-a wyłączylem ,odpalam od nowa i tym razem system sie załadował ale znów zdechł. Co robić?Sygnał nie pasuje do AMIBIOS-u tylko do Awarda a piszczy bez końca jakbym go nie wyłączał z zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...