Skocz do zawartości
Metamorfo

Upgrade komputera do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,
 chciałbym wymienić trochę części, jak najbardziej w grę wchodzą części używane. Komputer służy do wszystkiego z naciskiem na gry multiplayer. Z góry dziękuję za pomoc :-D

Procesor AMD ATHLON II X3 450
Płyta główna MSI 870-C45
Ram GoodRam 4gb 2x2gb ddr3
Grafika sapphire radeon HD6770  128 BIT
Dysk Twardy 500GB samsung HD502HJ
Zasilacz CORSAIR CX430W
Nagrywarka DVD 
Obudowa Cooler master ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak albo dokupujesz drugi zestaw pamieci lub je sprzedajesz i kupujesz dwie kości po 4GB lub najlepiej jedną kość bo dużo nie stracisz na tym. Te 1500 zł to tyle co masz czy jest w tym wliczona ew. cena za sprzedaż obecnego sprzętu. 

 

Dysk, nagrywarka i zasilacz zostają i ew pamieć.  Wymieniasz procka płyte i grafike. Proponuje:

 

http://allegro.pl/intel-i5-2500k-4x3-30ghz-asrock-p67-pro3-box-i5868621607.html

 

lub szukać innej okazji w niższej cenie. Jak zyskasz coś ze sprzedaży (nie wiem ile) to mozesz ew dołyć do grafiki. Wtedy w gre wchodzi np

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-960-strix-4-gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-90yv07q1-m0na00-strix-gtx960-dc2-4gd5-778770/

 

 

Lub jak nawet starczy to używka R9 290. Ale nie wiem czy zasilacz z tym radkiem sobie da radę. Niby ma 384W na lini +12V.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, pracujesz dla morele/asusa? Jak 960gtx to tylko to (90zl taniej i moze nie wciaga strixa nosem, ale na stocku asus nie podskoczy, a i selekcja gpu lepsza bo sie nie boja wyzszych zegarow na start): http://www.komputronik.pl/product/282448/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_960_4GB_SuperSC_GAMING_ACX_2_0_.html

Edytowane przez wildpig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w firmie motoryzacyjnej jak juz tak bardzo chce wiedzieć. Asus robi dosc ciche chłodzenia. Podobnie jak MSI które tez czesto polecam. Evga potrafia byc glosniejsze, ale mozna to poprawić w MSI Afterburner zmieniajac nieco wykres pracy wentylatora czyli obnizajac o pare procent przy danej temperaturze. Robi sie nieco cieplej ale na tyle cicho i stabilnie. Tak więc tak Evga tez moze byc. 3 lata gwarancji podobnie jak Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-960-strix-4-gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-90yv07q1-m0na00-strix-gtx960-dc2-4gd5-778770/

 

Jeśli ten GTX to na pewno Strix , kulturą pracy powala inne i chłodzenie też ma lepsze :) .

Pracuję na budowie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same klapki na oczach z napisem asus na forum :)

 

komputron zrobil super promo na mocniejsza i tak samo cicha karte (o ile nie bardziej - zalezy kto na jakim portalu mocniej posmarowal przed testami) od rownie dobrej jak nie lepszej firmy a wszyscy i tak chca doplacac do asusa... obled ;)

 

bez promo by bylo ze za drogo bo evga sie ceni (nie bez powodu zreszta) i wtedy polecanie strixa jest zrozumiale... a nie przy prawie stowie roznicy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest promocja potem może jej nie będzie. To że poleciłem ASUS to nie to że mam klapki na oczach. Sam mam MSI od dawna (2 ostatnie karty to MSI)  wcale taka super cicha nie jest . Po za tym jest pare opini o tej EVGA (konkretnie to 970) że jest głośna bez zmiany ustawień wentylatora (komentarze klientów w sklepach) . Więc nie wiem komu wierzyć. A że ASUS to dobra firma i mieli ostatnio GTX 970 tańsze od MSI to poleciłem. Zwłaszcza że też miałem ich kartę kiedys i była również dość cicha. Co innego Gigabyte, na ktorych 2 krotnie się zawiodłem. To nie jest mój jedyny komputer jaki składałem  i miałem do czynienia z różnymi firmami to sobie wyrobiłem taką a nie inna opinie np o Gigabyte.   Druga sprawa że te EVGA nawet jeśli faktycznie są troszke głośne to zabawa w MSI Afterburner i obniżamy nieco wykres pracy wentylatora. Sam tak robiłem w przypadku MSI. Bylo troszkę cieplej, ale ciszej. No i cena tego EVGA na chwilę obecną jest atrakcyjna. Takze coś za coś. EOT :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga ma tez jakies swoje narzedzie do OC/wentyli, nie trzeba instalowac MSI...

 

Tak czy siak model 960 z mojego linka jest calkowicie nieslyszalny do 60stopni bo nic sie wtedy nie kreci (a niektore stare gry maja problem zeby zmeczyc ta karte powyzej 60'C przy vsync 60hz), a potem wentyle leca na jakies 600rpm wg HWmonitora i na tle calego kompa sa nie do uslyszenia (evga wszedzie wciska niszowe wentyle na klasycznym kulkowym lozysku, a wiekszosc producentow siedzi cicho bo srednio maja sie czym chwalic - slizgowki/olejkowki).

 

Moze i 970 wymaga/wymagala(w starszych wersjach) ingerencji w soft/bios zeby byla cichsza - 960 ma to na stoku (chyba ze ktos sobie zworke inaczej przestawi - wtedy wentyle kreca sie caly czas - trzeba czytac instrukcje) i mozna brac w ciemno za taka kase.

 

Promo na 960ssc trzyma sie od poczatku grudnia, a sam na nie trafilem przypadkiem czytajac to forum (ktos polecal 960tke znajac aktualny stan cen na rynku). Jak cena skoczy znow na ponad tysiaka (pewnie z nowym rokiem) to trzeba niestety szukac czegos innego, aktualnie nic bardziej oplacalnego nie ma w kategorii 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo od evga 970 są dwa główne rodzaje- z chłodzeniem ACX 2.0 oraz ACX 2.0+ z czego te pierwsze ma źle zaprojektowaną stopkę chłodzenia, co może powodować wyższe temperatury, a co za tym idzie głośniejsze chłodzenie. Można je odróżnić ułożeniem heatpipe'ów- 2.0 ma pionowe, 2.0+ poziome, to samo dotyczy finów chłodzenia (tylko tutaj odwrotnie).

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierze że tak jest. Często Gigabyte poprawiał swoje chłdozenie. Teraz niby jest lepiej, ale pamiętam swojego GTX 460 i cichy to on nie był. Potem GTX 670 od GB i podobna historia i problemy ze stabilnoscią.  Podobnie było z tym w GTX 460 zresztą. Ale bywa tak często że tyczy się to konkretnej sztuki jaka się trafi klientowi. MSI też wypuszczało wadliwe karty. Zgłaszali to właściciele tych kart m.in na tym forum. Artefakty, Bsody lub kompy nie dawały obrazu po prostu.  Gigabyte z kolei seria 780Ti i parę zgłoszonych tu przypadków.  980Ti również od GB. Dodajmy do tego fakt że to forum obecnie ma dość słaby ruch i mało osób tu zagląda, więc nawet te pare zgłoszeń świadczy o tym że te firmy cieszą sie dużym popytem co za tym idzie trafia się więcej sztuk wadliwych. O EVGA mało się czyta bo ta seria kart zawsze była na którymś tam miejscu z koli w wyborze klientów. Zwykle MSI/ASUS/Gigabyte/Palit. Tak to u nas wygląda na forum i tak ludzie wybierali. Nie tylko za naszą namową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...