Skocz do zawartości
SpiderFYM

GTX 980 od Asusa + pytanie o zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

W najbliższym czasie będę posiadaczem GTX980 w wersji od Asua (obecnie gtx 960 2 gb msi).Widzę że są 2 bardzo podobne wersje tego GPU:

https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/STRIXGTX980DC24GD5

https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/STRIXGTX980DC2OC4GD5/

 

Dobrze rozumiem że różnią się one tylko fabrycznie podkręconym zegarem w tym drugim modelu?

Drugie pytanie - jak wygląda kręcenie 980? Jakie będę różnice jeśli chodzi o max podkręceniu między tymi dwoma modelami?

 

Trzecie i ostatnie pytanie - mam obecnie Thermaltake 530W, siedzi już tam 4690K. Zasilacz podoła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwota zakupu nie gra tutaj roli jesli chodzi o 970 i 980 (wiadomo że najchętniej wziąłbym 980Ti ale tu już cena robi swoje). Działam na monitorze ultrawide 2560 x 1080, więc chce aby przez te kilka lat, wszystko chodziło mi bez problemu na wysokich ustawieniach.

Jest może gdzieś bezpośrednie porównanie 960, 970 i 980? Bo nie mogę czegoś takiego odnaleźć na purepc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/msi_gtx_980_ti_gaming_test_wydajnej_karty_graficznej?page=0,7

 

Zależnie od gry. Czasem to jest 8 czasem 12 klatek więcej na 980 względem 970.  Oczywiście jak masz kasę to weź, ale w kwocie max 2100 zł jak Ci się uda znaleźć. Bo przy 2400 za MSI to zdecydowanie lepiej dołożyć do 980Ti. Karta jest prawie że 2 razy szybsza od 970 (tak gdzieś 80% myślę) w niektórych grach. Można go dostać w cenie poniżej 2900 zł z 2 letnią gwarancją:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx980ti-6gb-gddr5-384bit-hdmi-3xdp-dvi-box-06g-p4-4993-kr-779598/

 

 

Są też z letnią innych firm jak Palit w okolicach 3000 zł. Gigabyte sobie daruj. Duża awaryjnosć jeśli chodzi o 980Ti.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Ześ mu polecił najwieksze g ze wszystkich  980ti . Pewnie czytałeś na pclab recenzje xD

Jak juz kupowac 980ti na powietrzu to tylko inno ichill x3  .Jedyna cicha oprócz własnych przeróbek

http://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-980-ti-ichill-x3-ultra-6gb-gddr5-384-bit-dvi-hdmi-3xdp-c98t3-1sdn-n5hnx-751575/

I nie wiem o co ci chodzi o awaryjnosci gigabyte .jak ci padła to trudno .To tak samo pisac o  gtx 970 MSi twin frozr V  która przez kilka   miesięcy  sprzedała sie w wiekszej ilosci niz wszyscy producenci gtx 970 razem wzieci  . To nie zdziwi ze za jakiś czas najwiecej po forach bedzie tematów  gtx 970 MSi twin frozr V  xD

A 980Ti jest jakieś 50% szbsza od gtx 970 a nie 2 x

Edytowane przez damian696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, bo trochę się temat zmienia w elektrodę. Pytam o jedno, a piszecie mi o czymś innym :D

 

"Dobrze rozumiem że różnią się one tylko fabrycznie podkręconym zegarem w tym drugim modelu?

(...)

Trzecie i ostatnie pytanie - mam obecnie Thermaltake 530W, siedzi już tam 4690K. Zasilacz podoła?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Nie 50% tylko jakieś 85%

 

Ty 970 i 980ti nie miałeś wiec skąd to wiesz? xD

 

 

"Dobrze rozumiem że różnią się one tylko fabrycznie podkręconym zegarem w tym drugim modelu?

(...)

Trzecie i ostatnie pytanie - mam obecnie Thermaltake 530W, siedzi już tam 4690K. Zasilacz podoła?"

Nikomu nie opłacałby sie 2 lini robić na 99% to sie róznia tylko biosem .oczywiscie na róznych egzemplarzach moga być np rózne pamieci .Zasilacz starczy mocowo i ma dośc kabli dla 980ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty 970 i 980ti nie miałeś wiec skąd to wiesz? xD

Nikomu nie opłacałby sie 2 lini robić na 99% to sie róznia tylko biosem .oczywiscie na róznych egzemplarzach moga być np rózne pamieci .Zasilacz starczy mocowo i ma dośc kabli dla 980ti

 

Zaodrze miał 970 w sli i wymienił na 980ti

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Miał ale ma tez problem z matematyka xD

jaki jest gtx 970 i 980ti to mozna zobaczyc na youtube łacznie z zegarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Taaa... rozumowanie w stylu  ....Opel Vectra jedzie 200 km na godzine    i kosztuje 50 tyciecy a posrshe 911  300 km  to  powinien kosztowac 75 tysiecy  .Otóż nie kosztuje .Rozumowanie 3 latka .

A nawet jakby  porshe 911 kosztował 75 tysiecy to jego osiagi są jakie są .Poza tym nie ogarniasz sli xD

Edytowane przez damian696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Dzieki . Ja  pisze dla autorów tematu i z pewnoscia skorzystaja bo jest to  100% wiedzy i beda zadowoleni po zakupie  bo bedą wiedzieć czego sie spodziewać co do osiągów  i kultury pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę bo zestaw po OC nie pobierze więcej niż 350-380W  całość, a zasilacz daje ok. 490W  linii +12V.  Dysków SSD nawet nie wymieniaj bo to nie ma znaczenia. Te dyski pobierają śladowe ilości prądu. HDD zresztą niewiele wiecej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...