Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  1. Nie zapominając o kwestii prywatności, napisz dla kogo ma być przeznaczony laptop (płeć, orientacyjny wiek - 10-17/18-24/25-29/30+/40+) czy rodzinny (np. małe dzieci - dokupienie dodatkowej lub rozszerzenie gwarancji producenta / zewnętrznej np. w Hestii), dopisz jeśli na firmę (kwestie gwarancji, na osobę prawną zwykle jest ograniczona do 12m) także jeśli na raty.

Kobieta, 20-25, nierodzinny, bez dodatkowej gwarancji, klient indywidualny, zakup za gotówkę

  1. Czy laptop ma być od razu w zestawie z systemem, jeśli tak to którym (Windows 7/8.1/10) jeśli nie czy cena ma uwzględniać jego zakup? Masz własny (BOX lub OEM) albo z uczelni (DreamSpark - program dla studentów) lub wgrasz wersje demonstracyjną Windows lub będziesz używać Linuxa - napisz.

Odp: Bez systemu. Korzystam z DreamSpark.

  1. Jaki rozmiar matrycy Cię interesuje 10”-11,6”-12”-13,3”-15,6”-17”-18” - sprawdź miarką (szerokość z parametrów) jeśli nie jesteś pewien. Czy waga jest istotna np. mniej niż 2kg?

Odp: 15,6 . Waga istotna: nie więcej niż 2,5-2,7kg z baterią.

  1. Czy laptop ma być z SSD czy HDD (ewentualnie hybrydowy SSHD). W 90% sprzedawanych modeli z dyskami SSD są one dokładane przez sklepy (HDD są wyjmowane i wsadzane do obudowy USB 3.0). Jeśli chcesz dokupić lub zamontować własny SSD oddzielnie - jak maja być zamontowany na SATA (2,5”) lub mSATA lub M.2. Czy zależy Ci na napędzie DVD oraz montażu w jego miejsce z HDD za pomocą “HDD Caddy”? Modele z klapą serwisową w 100% pozwalają na wymianę dysku i ramu bez utraty gwarancji.

Odp: SSD - zależy mi na porządnym dysku, "noname" mnie nie interesują. Akceptuję dokupienie dysku osobno (M.2), aczkolwiek wolałbym tego uniknąć. HDD opcjonalnie, przy czym bardziej w kierunku braku tego elementu.

  1. Jaką kwotę chcesz przeznaczyć (w PLN) i co w niej ma się znaleźć - czy to kwota maksymalna czy orientacyjna. Tylko nowe czy też używane, powystawowe. Ewentualnie do czego możesz dołożyć albo z czego zrezygnować w tej cenie? Czy sam laptop czy jeszcze w cenie ma się znaleźć (jakby trafił się “zestaw” żeby było wiadomo od razu czy go pomijać) np. torba/plecak, myszka przewodowa/bez przewodowa, podstawka chłodząca (przy mocnej grafice zalecane) i inne. Jeśli już coś masz napisz (np. 2-gi laptop - żebyśmy wiedzieli czy to np. będzie jedyny komputer w domu, komputer stacjonarny np. z i3/i5/i7 dobrą grafiką - gdybyśmy mieli jakieś sugestie np rozbudowa PC i tańszy laptop itp.).

Odp: 4800 - 5200 PLN. Sam laptop albo laptop z podstawką chłodzącą. ( Prosiłbym też o polecenie samych podstawek, tak na przyszłość, jeśli teraz nie zdecydowałbym się na zakup. ) 

W domu znajdują się:

1. Laptop HP Envy 6 ( Trochę inna specyfikacja, ale podobna do tej z linku )

2. Komputer stacjonarny:

MSI X99A SLI PLUS ; Intel Core i7-5820K 3.3GHz ; NVidia GeForce 980 ( EVGA Superclocked 2.0 ) ; Corsair Vengeance LPX 4x4 GB 2400 Mhz; SAMSUNG SSD 850 Pro 256GB

  1. Czy jakość wykonania jest dla ciebie ważna (aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja, serie biznesowe) czy oczekujesz najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie czy może ważniejsza jest długość pracy na akumulatorze (baterii)

Odp: Długość pracy na akumulatorze nie powinna być za krótka, aczkolwiek rekordów też bić nie musi. 5 - 7 godzin przy normalnym użytkowaniu. Jakość wykonania nie musi być najwyższych lotów

  1. Jaka rozdzielczość matrycy cię interesuje (1366/1600/1920) oraz typ (TN - IPS, błyszcząca - matowa) i czy ewentualnie rozważasz pracę na zewnętrznym monitorze (lub jednocześnie na kilku) np. po HDMI/DisplayPort/WiDi/Stream (WiFi). Istnieją folie matujące (anti-glere) jeśli komuś nie odpowiada matryca typu glere (refleksyjna)

Odp: 1920x1080 IPS matowa. Nie interesuje mnie praca na zewnętrznym monitorze.

  1. Gdzie będzie on używany, głównie biuro, dom biurko - łóżko, samochód/tir, w terenie? Tylko w Polsce czy często wyjazdy zagraniczne (gwarancja międzynarodowa)

Odp: dom biurko, łóżko ; szkoła biurko korytarz

  1. Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli w nic nie grasz) - podaj inne tytuły przykładowe albo określ ich wymagania. Podaj detale na jakich chcesz grać

      • klasy 0: przeglądarkowe np. z Facebooka, NK.pl i inne oparte na flash, HTML5, Hearthstone HoW?

      • niskie wymagania: League of Legends, DOTA2, Counter-Strike 1.6, The Sims 3, Minecraft

      • średnie wymagania: Fifa 15, Diablo III, Counter-Strike: GO, The Sims 4

      • duże wymagania: Crysis 3, GTA IV, Battlefield 4

      • największe wymagania: Assassin’s Creed Unity, Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V (ultra)

Odp: Pomijam ten punkt ze względu na specyfikację posiadanego komputera w punkcie 5

  1. Programy

      • konkretne programy np. Adobe Ps/Ae/Lr, AutoCad (2D/3D), Sony Vegas, jeśli zawodowo dopisz

      • inne multimedia, praca biurowa, akceleracja sprzętowa dla programów profesjonalnych …

Odp: AutoCad (2D/3D), SolidEdge, Microsoft Visual Studio ( póki co półprofesjonalnie, projekty szkolne )

Praca z pakietem Office, dokumentami .pdf.

  1. Wymagania specjalne (np. VGA/D-SUB, matowa matryca, obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G/4G/LTE (, złącze stacji dokującej etc.)

Odp: matowa matryca

  1. Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki, konkretny kolor, etc.)

Odp: Ze względu na bardzo złe wspomnienia nie interesują mnie oferty firmy HP. Prawdą jest, że nie wolno się zrażać do firmy po jednym nieudanym zakupie, ale jest tyle marek na rynku, że mogę sobie swobodnie na to pozwolić

  1. Własna propozycja (model wybrany samemu)

Odp: 

Lenovo Y700-15 i7-6700HQ/16GB/256+1000/Win10 GTX960M FHD   - > ( tylko bez systemu i najlepiej bez HDD )   Dell Inspiron 7559 i7-6700HQ/8GB/128+1000/Win10 GTX960 - > ( tylko bez systemu i najlepiej bez HDD )

Edytowane przez Rawas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz przepłacać za to co podajesz to najlepszy byłby:

Lenovo y50-70 z i7HQ + 16GB 240GB SSD i GTX960M FHD IPS mat
Starszy model ,ale ma matrycę FullHD matową IPS. Model y700 nie ma matu, tylko pół-mat - występują refleksy świetlne. Tutaj masz 4-rdzenie 8-watków procesor do tego 16gb ramu i dysk SSD rozsądnej pojemności. Podświetlana klawiatura, głośniki JBL bdb jakości i 1000zł w kieszeni.

Acer vn7-591g z i7HQ + 16GB 256GB SSD 1TB HDD oraz GTX960M FHD IPS mat
Tutaj porządne podzespoły z 2 dyskami wewnątrz. Procesor 4-rdzenie 8wątków, poswietlana klawiatura, matryca FullHD IPS matowa lepszej jakości wg testów niż w lenovo. Lekki i mobilny w miarę- 2,2kg wagi przy 15" to niewiele. 

 

Asus Zenbook Pro UX501JW z i7HQ 256GB SSD m.2 i GTX960M FHD IPS mat
Tutaj laptop biznesowy bardziej, stylowe wykonanie w całości z aluminium - seria zenbook bardzo porządnej jakości. Matryca EWV - lepszy odpowiednik IPS'a od asusa, świetne barwy i kontrast. Cena dość wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :)

 

Z mojej strony zaproponuję DELL Precision M4800

 

Bardzo dobra propozycja, jeżeli laptop miałby być dla mnie, na pewno poważnie bym się nad tym zastanowił. Aczkolwiek ze sprzętu korzystać będzie moja dziewczyna i waga tego modelu go dyskwalifikuje.

 

 

Fabrycznie montują dyski A-daty teraz w Dell Inspiron 7559 zobacz testy http://www.x-kom.pl/l/dell-inspiron-testujw przyszłym roku pojawią się Samsungi 950 EVO - serwis z naprawą w domu NBD/DND

 

Acer VN7-592G i7-6700HQ/8GB/256+1000 GTX960M FHD jest też lekki i stylistycznie może ci się nawet bardziej spodobać, serwis Acer ma w PL

Co do Lenovo Y700-15 to chyba dokupił bym do niego rozszeżoną gwarancję dla bezpieczeństwa - serwis w Niemczech.

 

Co do podkładek: SilentiumPCZalmanCooler Master - nawet lepiej jeśli jest większa 

 

Zaproponowany Acer na chwilę obecną to dla mnie najpoważniejszy kandydat do zakupu. Stąd pytania do niego:
1. Czy opłaca dopłacić się do konfiguracji z większym RAM ? Przypominam, że użytkownik korzystać będzie z aplikacji CAD/CAM, a nie jestem pewien ale wydaję mi się, że one "lubią" RAM.

2. Czy x-kom, za prośbą klienta wykonuje takie zabiegi jak np. demontaż dysku HDD, co obniża wartość sprzętu ?

 

Dziękuję również za propozycje podkładek

 

 

Jak nie chcesz przepłacać za to co podajesz to najlepszy byłby:

Lenovo y50-70 z i7HQ + 16GB 240GB SSD i GTX960M FHD IPS mat
Starszy model ,ale ma matrycę FullHD matową IPS. Model y700 nie ma matu, tylko pół-mat - występują refleksy świetlne. Tutaj masz 4-rdzenie 8-watków procesor do tego 16gb ramu i dysk SSD rozsądnej pojemności. Podświetlana klawiatura, głośniki JBL bdb jakości i 1000zł w kieszeni.

Acer vn7-591g z i7HQ + 16GB 256GB SSD 1TB HDD oraz GTX960M FHD IPS mat
Tutaj porządne podzespoły z 2 dyskami wewnątrz. Procesor 4-rdzenie 8wątków, poswietlana klawiatura, matryca FullHD IPS matowa lepszej jakości wg testów niż w lenovo. Lekki i mobilny w miarę- 2,2kg wagi przy 15" to niewiele. 

 

Asus Zenbook Pro UX501JW z i7HQ 256GB SSD m.2 i GTX960M FHD IPS mat
Tutaj laptop biznesowy bardziej, stylowe wykonanie w całości z aluminium - seria zenbook bardzo porządnej jakości. Matryca EWV - lepszy odpowiednik IPS'a od asusa, świetne barwy i kontrast. Cena dość wysoka.

Lenovo y50-70 teraz kupować to czysta głupota jeszcze nowe Skylake są chłodniejsze (niższe TDP) 

Tym bardziej że wg testów y700-15 na i7HQ Skylake Throttluje.

 

Zaczynając od końca. Asus Zenbook - > świetna propozycja, niestety tak jak zaznaczyłeś droga. Acer - > bardziej do gustu przypadł mi wyżej zaproponowany nowszy model. Lenovo y50-70 - > ja z kolei czytałem jakiś czas temu, tu na forum (nie jestem w stanie powiedzieć gdzie dokładnie), że konfiguracja z procesorem i7 ma straszne problemy z przegrzewaniem i throttlingiem. Z kolei wmk wspomina, że takie problemy ma również y700-15.

 

A czy jesteście w stanie mi powiedzieć czy problem przegrzewania i throttlingu dotyka również wyżej zaproponowane Acer'y i Dell'e ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

Zaczynając od końca. Asus Zenbook - > świetna propozycja, niestety tak jak zaznaczyłeś droga. Acer - > bardziej do gustu przypadł mi wyżej zaproponowany nowszy model.



Nowszy model jest droższy, ale to nie znaczy że o wiele wydajniejszy:
http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2379&pid2=2289&compare=core-i7-6700hq-4-core-2-6ghz-vs-core-i7-4720hq-4-core-2-6ghz
Różnica wg specyfikacji - zerowa. Jest tańszy, ma więcej ramu i w cenie system operacyjny wart 350 zł oryginalny.
DreamSpark do końca nie zapewnie pełnoprawnego systemu oryginalnego - fakt dasz radę go zainstalować, ale wg prawa MSDN to wciąż pirat, bo DreamSpark umożliwia Ci aktualizację obecnego na komputerze systemu, a nie instalację na 'gołym' komputerze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy student wyda na laptopa 2000 a resztę przepije, przetańczy i przepi**** :D
Raz w życiu wydałem 5 kafli na laptopa i to była zupełnie nieopłacalna inwestycja :P
AutoCad wcale nie potrzebuje jakiegoś hiper sprzętu a tym bardziej do szkolnych projektów.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wersja z i5H Ci wystarczy

 

Czy inni uważają podobnie ? Dokładniej np. czy do moich potrzeb swobodnie wystarczy i5-6300HQ ( słabszy, ale generuje mniej ciepła i dłużej potrzyma na baterii ), czy lepiej dopłacić do i7-6700HQ ( na przykładzie Dell Inspiron 7559 )

 

 

 

Nowszy model jest droższy, ale to nie znaczy że o wiele wydajniejszy:

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2379&pid2=2289&compare=core-i7-6700hq-4-core-2-6ghz-vs-core-i7-4720hq-4-core-2-6ghz

Różnica wg specyfikacji - zerowa. Jest tańszy, ma więcej ramu i w cenie system operacyjny wart 350 zł oryginalny.

DreamSpark do końca nie zapewnie pełnoprawnego systemu oryginalnego - fakt dasz radę go zainstalować, ale wg prawa MSDN to wciąż pirat, bo DreamSpark umożliwia Ci aktualizację obecnego na komputerze systemu, a nie instalację na 'gołym' komputerze. 

 

A jakie jest zdanie innych. Czy warto jeszcze kupić sprzęt z procesorem z serii 4xxxx 5xxxx, kiedy dostępne jest multum laptopów z procesorami generacji Skylake ?

 

Dziękuję za informację dotyczącą instalacji systemu pobranego z DreamSpark na gołym laptopie. Nie wiedziałem tego, będę musiał to przemyśleć

 

 

Prawdziwy student wyda na laptopa 2000 a resztę przepije, przetańczy i przepi**** :D

Raz w życiu wydałem 5 kafli na laptopa i to była zupełnie nieopłacalna inwestycja :P

AutoCad wcale nie potrzebuje jakiegoś hiper sprzętu a tym bardziej do szkolnych projektów.

 

 

Wątpię, żeby sprzęt za 2000 pociągnął AutoCada ( płynnie ). Szkolne projekty to dopiero początek, użytkownik laptopa póki co planuje związać przyszłość z projektowaniem w tych aplikacjach. Ale chętnie zobaczę propozycje tańszych laptopów, które pozwolą na swobodną pracę w aplikacjach typu CAD/CAM

 

 

Zależy od kierunku studiów. Tutaj jest nie tylko autocad. Architektura czy budownictwo potrzebuje konkretnego sprzętu do renderingów. Stąd pytanie, co to za studia ;)

 

Energetyka ( programy takie jak AutoCad, SolidEdge, CATIA, Inventor )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się, że dreamspark to darmowy Windows dla studentów (i wykładowców akademickich), ale niestety tak nie jest.

Przy Twoim budżecie powinieneś zakupić normalne oprogramowanie, zwłaszcza gdybyś rozważał zarabiać używając komputera.

 

Warunki licencji dreamsparka masz tutaj: https://www.dreamspark.com/Student/Direct-EULA.aspx

Edytowane przez 410N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 6h na wifi

teraz to mnie dobrze zagiąłeś. ja mam vn7-591g i na wifi bateria nie wytrzyma nawet 1,5h...  z i7 MQ czy tam HQ, 8gb tam i SSD (talerzowy dysk wyjęty).

Można stwierdzić, że zdecydowanie poprawili mankamenty pierwowzoru bądź też w zamyśle nie był on idealny. Podstawowa wada tego laptopa została wyeliminowana.

A bateria jest dalej w środku czy da się wypiąć i wymienić?

Jak z dostępem do innych podzespołów? Pytam od razu, bo widzę, że coś wiesz w temacie.

Dzięki z góry.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką normalną pracę... otwarty outlook, przeglądanie forum.purepc.pl +20 innych zakładaek, kilka exceli, notatnik , kilka folderów otwartych, skype aktywny, AV, latex.

mooże mam walniętą baterię ;)

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, możliwe.

w każdym bądź razie mega wkurzającą wada tych Acerów jest brak wymiennej baterii i takiej w opcji extended :/

 

Przecież baterie nie są lutowane, w większości modeli wystarczy odkręcić pokrywę serwisową, by móc bezproblemowo wyjąć baterię, choć rozumiem że nie każdy może sobie z tym poradzić lub na śrubach mogą być plomby gwarancyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to otwórz tego Acera ;) żeby wymienić dysk trzeba rozłożyć laptopa na pół na takie zatrzaski podważając całą górną wyspę, na której leży klawiatura, następnie odpiąć 5 tasiemek, wyjąć klawiaturę i wymienić dysk. wymiana pamięci wymaga wyjęcia płyty głównej ;) baterie chyba tyle kroków co dysk.

 

w skrócie - nie każdy laptop ma pokrywę serwisową. Każdy biznesowy DELL ma. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. ACER nie ma segmentu biznesowego, w związku z czym nie musi się przejmować, że jego domowy model będzie tańszy i porównywalny z biznesowym, jak to ma miejsce u producentów takich jak HP i DELL. Nie kumam czemu laptop prawie idealny ma tak duży mankement jak kiepska bateria i do tego trudno serwis-owalna.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne Dell'e biznesowe nowe w tym budżecie to głównie Latitude czy Vostro. Widziałeś wydajność tych procesorów typu ULV? Nie jesteś w stanie mieć wydajnego laptopa i długo trzymającego na baterii. Poza tym ile masz tego Acer'a? Rok? Na pewno nie więcej bo gdzieś tyle może mieć ten model od wejścia na rynek i już chcesz baterie w nim wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są laptopy ultra mobilne z procesorami ulv, gdzie baterie wytrzymują znacznie dłuższą pracę na baterii ale mają mniejszą moc.
Są laptopy mobilne, ale wydajniejsze z procesorami o pełnych wysokich taktowaniach - gdzie bateria pada łeb na szyję.
Zawsze coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko ja mam taki problem też, choćby dzisiaj, o godzinie 12.15 przełączyłem w pełni naładowanego laptopa w tryb uśpienia i pojechałem razem z nim na odbiory (miałem go na wszelki wypadek), wróciłem około 18 do domu. laptop przez ten cały czas albo był ze mną w budynku w torbie, gdzie jest ciepło, albo w ogrzewanym samochodzie (nie bagażnik), odpalam w domu - pozostało dwie minuty, czerwony iksix przy aku, i ciach jak nie podłącze zasilacza w 2 minuty mam rozładowany laptop.

stąd zastanawiam się czy tylko aku walnięte czy może coś jeszcze

a co do wymienialnej baterii to właśnie chodzi mi o drugą jednostkę tak żeby w razie W móc podmienić.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...