Skocz do zawartości
Michal6

Problem z limitem temperatury procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ostatnio pewien problem z chłodzeniem procesora i5-4460. Chłodzenie jest, jak na razie, boxowe. Płyta główna to: Gigabyte GA-B85M-D3H-A. Przy testach OCCT temperatura nie chce przekroczyć 50 stopni Celsjusza. A taktowanie skacze pomiędzy 3192MHz, a 798 MHz. (Testowałem go, co prawda, krótko w tym programie, jednak wcześniej miałem włączonego Bf-a 4 i temperatura nie chciała przekroczyć tych 50 stopni, a klatki skakały z 80 do 20.) Wygląda to tak, jakby był ustawiony limit na procesorze aby "ucinał" taktowanie w celu zmniejszenia temperatury. Wcześniej tego problemu nie było. Myślę, że może być on związany z instalacją APP Center, który był dołączony razem z mobo. Jest tam aplikacja "Smart Fan", którą można regulować obroty wentylatora. Czy jest możliwość ustawienia takiego "górnego" limitu temperatury dla CPU? W BIOS-ie nie widziałem takiej opcji, a odinstalowanie tego APP Center od Gigabyte pewnie nic nie da, choć mogę spróbować. Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Michal6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poradziłem sobie i jak na razie działa. Trzeba było w ogóle tego APP Center nie instalować i tykać. W BIOS-ie znalazłem opcję ustawienia prędkości obrotów wentylatora i wystarczyło. Niech to będzie przestroga, jeśli chodzi o takie programy, dla innych :)

Edytowane przez Michal6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...