Skocz do zawartości
deamian_pl

Asrock OC utility + 2500k - CPU-z nie pokazuje OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pewien problem: 

 

Korzystam z i5-2500 k + asrock p67 pro 3. 
 

Plyta ma w biosie wbudowane "auto OC" - > korzystajac z nieog ustawilem wyzsze taktowania, wyglada to tak jak widac na zdjeciach. Niestety pod windowsem, w CPU-Z caly czas widnieje standardowe taktowanie. 

 

Powiedzcie mi, co jest nie tak, gdzie popełniam błąd i jak go wyeliminować ? 

 

post-205395-0-64057500-1451206109_thumb.jpg

post-205395-0-84093700-1451206109_thumb.jpg

post-205395-0-10149900-1451206134_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan zasilania w systemie jaki?

 

Taptaptap Mlais M52

"wysoka wydajnosc" 

 

Co ciekawe, po obejrzeniu filmiku na YT : 

zastosowalem reczna zmiane taktowania 

i o dziwo, reczna zmiana dziala.

 

Troche mu chyba za Cieplo, w tescie occt (@4.4 ghz) mial 81*C :<  za duzo ? 

post-205395-0-17276700-1451222535_thumb.jpg

Edytowane przez deamian_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręć go ręcznie. Napięcie na sztywno, maks. 1.35V, podnieś limit natężenia, LLC wyprostowane i szukaj stabilnych zegarów. Wyłącz speed step-y, turbo i stany oszczędności. Proponuję nie przekraczać 70 - 75 stopni C (LinX może do 80), zwłaszcza przy wyższym od 1.3V napięciu. Jak już znajdziesz stabilne i nie gorące takty, przenieś to wszystko do offsetu z włączonymi stanami oszczędności, jeśli chcesz. Osiągniesz w ten sposób znacznie lepsze rezultaty. Przy takim podkręcaniu, nie interesują cię inne napięcia, tylko VCORE! Ewentualnie PLL Overvoltage może, ale nie musi pomóc, ze wskazaniem na nie, przy tak niskim podkręcaniu.

 

Niestety, każda sztuka CPU kręci się inaczej i nie znajdziesz poradnika, który powie jakie napięcia i zegary ustawić. Automatyczne podkręcanie z BIOS-u bywa niebezpieczne (wysokie napięcia). Kto wie, może się okazać, że masz złoty chip 5GHz na 1.3V. Tego życzę.

 

UWAGA, jak kiedyś miałem 2500K, kusiło mnie dobicie do 5GHz na nie najlepszej sztuce. Działał jedynie pół roku na 5GHz - 1.52V. Jedyny procek który spaliłem.

Napięcia 1.4 - 1.45V tylko w połączeniu z wydajnym chłodzeniem, 65-70 stopni.

Edytowane przez kokakoala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, żeby nie zaśmiecać forum. Przy oc nie wyskakują blue screeny ani żadne błędy w occt tylko zacina się komputer i rozmazuje obraz. Co może być przyczyną tego? Znalazłem stabilne od dla mojego cepa na poziome 4.6 GHz przy napięciu 1.305-1.320V. Napięcie ustawione w offset. Powyżej 4.6 GHz nie pomaga podnoszenie napięcia vcore. Moje ustawienia:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8cb131a41cd691b5

http://www.fotosik.pl/zdjecie/9e15b4c171be0801

http://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7331856e14f4b0

 

CPU: i5 2500k

MOBO: asrock p67 pro3 bios 3.30

Edytowane przez raxzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem trochę niejasno napisać. Przy tych ustawieniach (4,6 GHz, 1.305-1.320V) jest stabilny 2 godziny occt go nie ruszyło (żadnego zacięcia) . Temperatury do 60*C. Zawiesza się jak próbuję podciągnąć jeszcze trochę mnożnik, nawet dość spore dokładanie vcore nie stabilizuje go wtedy. I tu jest problem bo nigdy nie wyrzuci blue screena albo błędu w occt tylko zawsze zatnie, a chciałem wydusić z niego jeszcze trochę MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...