Skocz do zawartości
lplodzien

Jaki monitor kupic do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym wymienić stary monitor na coś większego w tym momencie mam 21".

 

Sporo poczytalem w tym temacie i jedyne co wiem to to że nic nie wiem, zrobilem sobie tylko bełt w głowie.

 

Mój sprzęt to:

Procesor: i5 4690k 4300ghz

Płyta: asus sabertooth z97 mark 2

Pamięć: kingston 4gb 1866ghz x4szt

Grafika: gigabyte radeon r9 280x oc

 

Jeżeli chodzi o grafikę to prawie podjąłem decyzję na zmianę na gtx 970.

 

Moje pytanie:

 

Kupić monitor z obsługą g-sync typu:

ASUS PG278Q

 

AOC G2460PG

 

Czy może cos ultra panoramicznego z wysokim odswierzaniem. Sprzęt da radę pociągnąć takie rozdzielczości.

 

Doradzcie coś pasujacego do reszty podzespołów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej specyfikacji nie wiem czy 144Hz, i to jeszcze z podwyższonym odświeżaniem ma sens. Ogólnie moim zdaniem ten cały "boom" na 144Hz jest trochę na wyrost, bo żeby realnie wykorzystać taką częstotliwość musiałbyś mieć stałe 144 FPS, lub chociaż  połowę (przy potrójnym buforowaniu), a większość z nich i tak jest na TN więc lekka kicha.

 

Ja na Twoim miejscu poszedłbym w standardowy 24" monitorek 60Hz na nowszej matrycy IPS np. AHVA, z rozszerzonym gamutem i zapewniającym lepszą ogólną jakość obrazu. Do wypasionych monitorów dla graczy musiałbyś mieć tego GTX w SLI, żeby w pełni wykorzystać ich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pposzukaj info o Dell S2716DG bo to chyba lepszy wybór od Asus-a w tej cenie. 144hz nie są na wyrost i by mieć więcej niż te stabilne 120fps nie trzeba SLI. Musisz sobie zadać pytanie w co grasz i czy wszystko musisz mieć na ultra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zaczmijmy od pierwszego dylematu jaki miałem czyli inwestowanie w technologię g-sync lub freesync.

Wiem ze mój r9 280x nie obsługuje freesync.

Więc zapomnijmy o zmiane karty na gtx 970 bo wchodzi w grę też zmiana na jakiegoś radeona.

 

Pytanie czy te dwie technologie wprowadzaja tak duże zmiany aby brać je pod uwagę?

Za tym wyborem zdecydowanie idzie cena więc od tego zacznijmy.

Może jest ktoś kto ma praktyczne uwagi co do tych technologi.

 

Gram głównie w gry single player, strzelanki (fallout 4), wyścigi i rpg (Wiedzmin 3).

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...