Skocz do zawartości
looksus

[3000z] Pomoc w wyborze - komputer do DTP [PS, AI, ID, COREL]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
potrzebuję pomocy w wyborze komponentów do komputera, który będzie służył mi jako narzędzie do pracy.
Obsługiwane programy głównie do DTP [PS, AI, ID, COREL] i webmasteringu.

Nie będzie używany do Grania.

Potrzebuję tylko:
-procesor,
- płyta główna,
- RAM,
- karta graf. ?
- zasilacz

Mam:
- SSD,
- obudowa,
- napęd CD

Myślałem o:
-  procesorze i7-4790K, a z resztą mam problem..
Nie wiem czy potrzebna jest mi dobra karta graficzna, o ile zintegrowana nie da rady ? 
Praca na wersjach programów CS6 wzwyż, oczywiście cała kwota nie musi zostać wydana : )

Dzięki z góry za pomoc : )

Edytowane przez looksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym co robisz to spokojnie wystarczy integra , chyba że masz lub będziesz miał dobrej klasy monitor dla grafika to jakieś Quadro aby mieć głębię kolorów powyżej 8 bit .

 

I7 to dobry pomysł przy tym co robisz , wersja K ma wysokie takty bazowe choć swoje kosztuje - ~1 600 zł w morele , wersja non-k to koszt 1 415 zł czyli dopłacasz 180 zł za 400 mhz więcej + możliwość OC .

 

Alternatywa to zwykły I7 6700 , cenowo pomiędzy I7 4790 a I7 4790K .

 

Do I7 4790K można brać płytę na Z97 ( jak chcesz kręcić np. Asrock Z97 Anniversary lub Asus Z97-P ) , jak ci zależy tylko na wysokim taktowaniu bazowym to można brać płytę na B85 ( taniej wyjdzie np. Gigabyte GA-B85-D3H-A ) .

 

Do I7 6700 płyta na B150 ( np. MSI B150 Bazooka lub Mortar ) , opcjonalnie płyta na Z170 ( z obsługą DDR4 ) + zmodowany bios i OC tego I7 .

 

Ram - 16+ GB ramu , zestawy 2x8GB ew. od razu kość 16GB ( tylko DDR4 ) .

 

PSU - bez dodatkowej karty dobre 350-400W wystarczy np. Corsair VS 350W z budżetówek czy XFX Core TS 430W .

 

Z dodakową kartą ( zależnie od mocy ) 500-650W ( jak ci cię zamarzy Titan X czy odpowiednie Quadro ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...