Skocz do zawartości
siwy_bos

Przejście z 2,4Ghz na 5Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Z racji, że w mieszkaniu robi się dosyć tłoczno od sieci, zastanawiam się nad przejściem na trochę inne fale. Router mam od INEI Cisco epc3925. I choć jest to całkiem dobry sprzęt to w drugim pokoju internet działa już dosyć średnio. Zastanawiam się aby podłączyć do niego innego routera który będzie działać na 5Ghz. Co spowoduje, że będę go mógł swobodniej przestawić. Nie będzie takiego tłoku z sieciami. W załączniku jest plik z sytuacją na teraz. Może mi ktoś powiedzieć czy to się opłaca? Czy jednak nie osiągnę za dużej poprawy?

post-102245-0-87087200-1451335942_thumb.jpg

Edytowane przez siwy_bos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co w ogóle robią te 5GHz?

Mam router obsługujący 2,4 oraz 5 GHz. W sklepie doradzili mi, że jak się da, to lepiej używać 5. Więc używam jak na razie i jest ok. 

Czyli lepiej przejść na 2,4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 Ghz ma oprócz wspomianej wady także kilka zalet - duża częstotliwość to mniejsze zatłoczenie eteru sieciami 5 Ghz ( pośrednio wynika to ceny urządzeń ) , do tego znacznie mniejsza interfererencja z innymi urządzeniami elektronicznymi , także sama konstrukcja sieci jest inna - kanały nie zachodzą na siebie i są dużo lepiej izolowane niż w paśmie 2,4 Ghz.

 

A jak masz szybkie łącze ( 100+ mbit ) to tym bardziej opłaca się tworzyć sieć 5 Ghz - tylko wtedy w pełni wykorzystasz takie łącze .

.

Do 5 GHz musiesz mieć nie tylko odpowiedni router , także karty sieciowe muszą obsługiwać ten standard .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ghz to mniejsze zakłócenia jeśli w okolicy jest sporo sieci, po prostu kanały na siebie nie nadchodzą tak jak to jest z 2.4ghz. Przydadę się np. do sieci gdy mieszkasz w bloku gdzie jest pełno urządzeń. Jeśli masz wspierane WiFi n albo ac na urządzeniach to będziesz miał także szybszy transfer wewnątrz sieci między urządzeniami. Jeśli masz problemy z zasięgiem na 2.4 to nie zmieniaj na 5ghz. Pobaw się za to kanałami na WiFi 2.4ghz tak aby jest ustawić poprawnie, poczytaj na google jest pełno poradników.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Chyba jako trochę tańszą alternatywę zdecyduje się na sieć opartą na instalacji elektrycznej. W zasadzie ważny jest dla mnie 1 komputer który jest oddalony od routera dosyć mocno. Pytanie brzmi teraz czy dzięki takiej alternatywie osiągnę jakieś sensowne prędkości ze 100Mbit internetu?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...