Skocz do zawartości
Sin3hr

Czy po zmianie płyty głównej jest konieczność instalacji systemu windows na nowo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pytanie takie jak w tytule tematu.

W planach mam zmiane płyty głównej przy czym chce zachowac aktualny system. I pytanie takie czy po zmianie płyty głównej będzie potrzeba instalować system i sterowniki na nowo?.

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek niekoniecznie- zależy jaki system, jak poważna zmiana (z AMD na Intela lub odwrotnie), jak stary system, itp...

 

Czasami wystarczy uruchomić windowsa w trybie awaryjnym, odinstalować sterowniki od chipsetu, sieciówki, dźwięku (wszystkiego co zintegrowane z płytą) oraz programów ze startupu odwołujących się bezpośrednio do sprzętu (np jakieś monitory temperatury, obrotów wentyli, itp), przełożenie bebechów i dopiero wtedy uruchomienie systemu.

 

W idealnych warunkach da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby powinno się to zrobić, ale jakie było kiedyś moje zdziwienie jak po takiej operacji wszystko działało prawidłowo bez reinstalu!

Także sam musisz sprawdzić swój przypadek, bo może nie będziesz musiał nic robić.

U mnie to był intel->intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D

Chciałem poinformować że po zmianie chipsetu msi b85-g43 gaming na gigabyte z97x-gaming 3 nie było konieczności reinstalowania systemu.

Wszystko śmiga jak ta lala. (Windows 10 Pro 64 bit).

 

Jeszcze raz dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...