Skocz do zawartości
renemo

Komputer do 8 tysiecy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zgodnie z treścią wiadomości w tytule potrzebuje waszej pomocy !

 

Nie znam się na sposobie dobierania ze sobą podzespołów komputerowych. Potrzebuje komputera do kwoty 8 tysięcy złotych , głównie wykorzystywany do Photoshopa ewentualnie jakieś mocniejsze tytuły gier. Intresuje mnie komputer składany. Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokładniej sprecyzować co potrzebujesz.To komp do amatorskich eksperymentów,pracy, czy ukryty komp gracza? Masz monitor? Jaka rozdzialka cie interesuje? Gry od święta, czy codziennie i czy musisz mieć max detale? Im więcej napiszesz tym lepiej. Inaczej nikomu nie będzie się chciało fatygować. (;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to napisz czy w budżecie ma się zawierać sam komputer czy może cały komplet z peryferiami (myszka, klawiatura, ekran itp).  Jeżeli juz posiadasz ekran to podaj jaką ma rozdzielczość. Istotne też czy ma być w cenie ujęty system operacyjny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam komputer chce przeznaczyć 8 tysięcy bez systemu i bez dodatkowych akcesoriów.. Monitor myślałem kupić panoramiczny i przeznaczyć na niego osobne 3-4 tysiące.  Z zawodu jestem grafikiem i potrzebuje sprzętu który będzie działał stabilnie i wydajnie. Nie wykorzystuje programów 3d. Najnowsze gry nie muszą iść na maksymalnych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc, właśnie o takie coś mi chodziło !

Pobór mocy takiego potworka będzie duży ?

 

Proszę jeszcze o wypowiedź jakiegoś innego specjalisty na temat zestawu, to dużo pieniędzy i chciałbym być pewny że to będzie współgrało ze sobą. Proszę się o to nie obrażać Panie Wojciechu Spychała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość nie będzie pobierać więcej jak 400W z gniazdka pod obciążeniem a w spoczynku 70-80W nie powinien przekraczać. Zasilacz wybrałem z zapasem gdyby kiedyś miała tego GTX970 zastąpić mocniejsza karta (albo opcjonalnie została by dołożona druga GTX970. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pchałbym się w 2011-3, za to pozostał na Haswell Refresh albo Broadwell najmocniejszym modelu i7K (albo odpowiednik Xeon E3 bez grafiki zintegrowanej) za to zamiast GTX 970 wziął GTX 980 Ti albo Fury Tri-X. Droga platforma CPU nie sprawi, że photoshop nagle będzie dużo lepiej pracował. Za to mocniejsza karta graficzna będzie jak znalazł do wielkiego monitora. GTX 970 wymięka już w 1440p a tymczasem słyszę tu o monitorze za 4 tysiące - czyli najprędzej 4K. 970 umrze na pierwszej grze w tej rozdzielczości :P

Poniżej masz moją propozycję sprzętu za około 8000 złotych pod monitor 4K - ceny wzięte z Komputronika ale podejrzewam, że można coś gdzieś znaleźć taniej.
 

Gigabyte GA-Z97-D3H 469,40 zł           SilentiumPC Grandis XE1236 175 zł           Intel Core i7-5775C 1 738,90 zł           Crucial DDR3 2x 8GB 1600MHz CL9 Ballistix Sport 399 zł           EVGA GeForce GTX 980 TI 6GB SuperClocked+ GAMING ACX 2.0+ 3 149 zł           XFX Black Edition XTR 750W Full Modular 549 zł           WD Red 3TB 529 zł          

Toshiba Q Series PRO 256GB 479 zł.   Fractal Design Define R5  - 480 zł

Edytowane przez SambaVerde
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zestaw z Komputronika lepiej się nada do tych zastosowań. Fury X czy 980Ti to sprzęt dla zapalonych graczy. Tutaj o wiele większa korzyść będzie z wydajnego systemu dyskowego oraz szybkiego wielowątkowego CPU (w zestawie z Komputronika masz 6 rdzeni i 12 wątków), które z dobrym coolerem da się dodatkowo ładnie podkręcić (cooler dałbym wydajniejszy niż ten zaproponowany - Be Quiet Dark Rock Pro 3 lub jakąś Noctue ale z wentylami 120 lub 140mm).

Odnośnie monitora to polecam wybrać coś z rozwiązań dedykowanych dla grafików, czyli coś z tego:

https://www.nec-display-solutions.com/p/pl/pl/products/choice.xhtml?cat=Colour

lub jakieś EIZO. 

 

Do tego kalibrator kolorów by się przydał np. Spyder 5 Pro. Dzięki temu będzie bardzo duża szansa, że to co stworzysz na kompie będzie wyglądało po wydruku tak jak chciałeś. (;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

Przedstawiony zestaw złożony przez was z części z komputronika pokazałem specjalisty u ktorego kupuje były szef sprzęt komputerowy. Wskazał mi uwagę że ta karta graficzna ASUS GeForce GTX 970 4GB STRIX chodzi głośno i zaproponował podmiankę na tą wskazaną niżej. Dodatkowo stwierdził że zasilacz jet za słaby do takiego zestawu. No i płyte główną też podmienił ale nie uargumentował dlaczego. Dodatkowo doszedłem do wniosku że zrezygnuje z podkręcenia Procka bo to wiąże się z kupieniem mocniejszego chłodzenia. Wiem że to może dziwnie wyglądać że poddałem sprzęt dodatkowej ocenie ale to jest dużo pieniędzy. Liczę że i tym razem mnie nie zawiedziecie i powiecie mi czy on ma racje.

 

Procesor Core i7-5820K [socket2011-V3 | 3.30GHz |140W | 22nm
 
Płyta Główna MSI X99A RAIDER [socket 2011-V3 | USB 3.1 ]
 
Pamięć 2x Patriot Viper 4 DDR4 2x8GB 3000MHz CL16 Skylake
 
Napęd Lg DVD-REC GH24 DVD-RW Czarny
 
HDD WD Red 2TB [3,5" | 2TB | SATA600 | 64MB cache
 
Grafika MSI GeForce GTX 970 4GB 2xDVI&HDMI&DP GAMING 
 
 
Obudowa Corsair Carbide Series 330R
 
Zasilacz XFX XXX 850W Modular
 
SSD Samsung 950 Pro M.2 250GB [sSD | 250GB| 2200/900
 
CHŁODZENIE Noctua NH-U9DX i4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz iść do niego z powrotem i powiedzieć żeby się rozpędził i zdrowo przy.... w ściane... Ten ASUS chodzi bardzo cichutko, dodatkowo ten zasilacz 650W spokojnie starczy do tego zestawu i jeszcze będzie mały zapas mocy... Płyta główna to już bardziej kwestia gustu w tej cenie... specjalista mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie on nie ma racji.

 

Podmiana karty graficznej jest obojętna, ale chyba ta MSI jest droższa, a nie warto dopłacać. Podmiana zasilacza to niezły hardkor, koleś może przespał ostatnie dwa lata i żyje w świecie poborów prądu sprzed 3 lat.

 

Płyty głównej Gigabyte bym nie wziął nigdy. Ja bym akurat brał Asrocka, ale ten Asus tez może być.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie znawca z niego jak ta lala.

 

I ten Asus i Ten MSi maja chłodzenie pół pasywne i są ciche jak ta lala. A nawet żeby było śmieszniej to w MSI było więcej przypadków piszczących cewek, ale to w każdej karcie piszczy.

 

Zasilacz kurcze spokojnie 650W starczy nawet do GTX 980TI nie ma sensu pchać więcej niż 750W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Dodatkowo doszedłem do wniosku że zrezygnuje z podkręcenia Procka bo to wiąże się z kupieniem mocniejszego chłodzenia. 

no nie ma to jak pleść farmazony

po to procek jest z K żeby go podkrecać a po drugie to i tak muszisz mieć chłodzenie bo te procki ich w komplecie nie mają [i po pierwsze w tym budżecie skąpisz na coś co jest podstawą - coś jednak nie tak z rozumowaniem]

 

a koledze podziękuj za rady i wiecej go o nic nie pytaj  :banana:

ps

i do lga2013 brałbym ram w 4 kościach np http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws4-4x4gb-3000mhz-ddr4-cl15-f4-3000c15q-16grbb-697458/

 

i płyta http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-x99-extreme4-x99-quadddr4-3000-sata3-minidisplayport-gblan-atx-660981/

albo trochę drozszą http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-x99-extreme6-x99-quadddr4-3000-oc-sata3-usb-3-0-gblan-raid-sli-crossfire-atx-660979/

 

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-true-spirit-140-power-638984/

 

ps2

uwaga do komputrona - po co polecasz płytę co ma tylko 4 banki na ram - po co się ograniczać

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten człowiek składa komputery od 20 kliku lat dlatego określiłem go mianem specjalisty. Jednak wygląda na to że nie zawsze długoletnie doświadczenie wpływa na poziom wiedzy.

 

Dziękuje za opinie. Temat można zamknąć, chyba że mogę to zrobić jakoś sam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...