Skocz do zawartości
maras2574

Dysk SSD a macierz Raid0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Kupiłem niedawno dysk SSD Crucial Mx200 250 GB,na którym chciałbym postawić system. Tylko że obecnie używam dwóch dysków HDD w macierzy Raid0 (2x500 GB). I tutaj jest problem,bo czy jest jakiś sposób (Intel Rapid?),żeby SSD chodził w singlu bez rozbijania Raid???


Czy po prostu skopiować ważne dla mnie pliki na dysk zewnętrzny,rozbić macierz,ustawić w biosie AHCI i stawiać system już bez żadnych problemów i kombinacji na SSD???


 


Z góry dziękuję za wszelakie podpowiedzi 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z podłączeniem? Ja miałem przez długi czas RAID 0 na 2x250 GB HDD WD i dysk M6S od Plextora, który działał równolegle z tymi HDD. Zero zgrzytów. Najlepiej podepnij SSD i w systemie zrób testy syntetyczne aby zobaczyć czy wydajność SSD jest OK.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,jeszcze nawet się do tego nie zabierałem :sad:  Brak czasu niestety ostatnio :sad:  A dysk leży już 3 tyg na półce :sad:  Po prostu słyszałem że mogę mieć problemy.

Ale system miałeś postawiony na SSD? Kurczę gdyby tak było jak piszesz u mnie,to byłoby super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem czemu miałbyś mieć jakiekolwiek problemy?

Tryb Raid to tylko rozszerzenie trybu AHCI. Wszystko działa normalnie a rozruch ustawiasz z czego chcesz. Na typowo 6 sata na płycie możesz mieć jednocześnie np dwa niezależne Raidy i dwa niezalezne pojedyncze dyski - i wszystko ma śmigać!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...