Skocz do zawartości
olcia2894

Laptop na uczelnie i do projektowania 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze laptopa. Niestety nie orientuje się do końca jakie parametry byłyby dla mnie najlepsze, a nie chciałabym wpakować się w jakieś bagno, co prawdopodobnie stałoby się przy samodzielnym wyborze. Próbowałam zagłębić się w temat, czytam czytam czytam…. ale co to da, jak się nie ma z tym doświadczenia L jedynie troszkę naprowadzi

 

·         laptop będzie przeznaczony dla studentki 18-24, będzie zakupiony na firmę

·         laptop nie musi być z systemem, mam już kupiony (Windows7)

·         rozmiar matrycy 15,6’’-17’,3’

·         procesor Intel Core i5 lub i7

·         chcę przeznaczyć maksymalnie 3500 zł

·         jak na razie będzie on używany przeważnie w domu, chociaż w przyszłości przewiduję pracę na zewnątrz

·         główne przeznaczenie to projektowanie w AutoCAD, Inventor, CATIA

 

Zależy mi na tym żeby posłużył dłuższy czas, mój obecny HP dał rade 7 lat, ale teraz już ostatkami sił…

Edytowane przez olcia2894

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Acery są w porządku, ja mam dwa zastrzeżenia jednak. Dotycza:

klawiatury - psuje się, część klawiszy zaczyna ciężko chodzić

baterii - jest po prostu słaba

opinia dotyczy VN7-591G.

 

Jeśli w razie W jesteś te 2 tygodnie w stanie przetrzymać na czas trwania naprawy ( teraz nawet na firmę jest 2 lata, więc strachu nie ma, pamiętaj tylko aby zawsze korzystać z rękojmi a nie gwarancji), to pod względem tego co dostajesz za każdą złotówkę, proponowany wcześniej ACER jest nie do pobicia.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego pojemność baterii ze smukłością sprzętu?

Mechanika i budowa maszyn nie ma rozbudowanych projektów na studiach. To co bazuje na autocadzie, to nie są projekty wymagające renderingu. Nawet na ulv-ce również spokojnie pociągniesz.

Lenovo z51-70 z i7-5500u i 8gb 240 Radeon R9 FHD mat
Podzespoły niezłe w tej cenie, procesor i7ulv Broadwell, szybki pojemny SSD znacznie podniesie komfort pracy. Podświetlana klawiatura, matryca FullHD matowa antyrefleksyjna. Aluminiowe wnętrze.

 

Acer e5-571g z i7ulv + 240GB SSD i GF840M + win
Tutaj od razy w zestawie OS. Dobrze spasowana obudowa, podzespoły na podobnym poziomie jak w lenovo. Bardzo pojemna bateria 6-komorowa 5000mAh przy procesorze ulv długi czas pracy bez zasilania. Matryca FullHD matowa.

Fakt, są to ulv-ki ale mają wysokie taktowanie, które do takich zastosowań dadzą radę.
 

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...