Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien bardzo niepokojący problem z procesorem.

Komputer służy mi głownie do pracy ale od czasu do czasu jak dziecko pozwoli to sobie chętnie zagram.

Otóż kupiłem sobie CS:GO i zauważyłem zbyt niską liczbę FPSów (17!) co wprawiło mnie w zakłopotanie.

Zacząłem sprawdzać czy wszystko jest ok i okazało się że zarówno MSI Command Center jak i Intel Processor Identification Utility pokazują CPU Frequcency (speed) jako 800Mhz.

Moja konfiguracja to:

MSI H81 E34

Pentium G3258

GoodRam 4Gb cl9 1333

MSI GeForce 750Ti Gaming

SSD 120Gb + jakiś tam twardziel na <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły

Zasilacz XFX 550W

Jaka może być przyczyna takiej sytuacji oraz jak to naprawić?

Dodam że wszystkie sterowniki są sciągnięte poprzez liveupdate.

Z góry dzięki i pozdrawiam,

Jacek

post-213486-0-57795200-1451522236_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W systemie ustaw zarządanie energią na maksymalną wydajność , jak to nie pomoże to wyłącz EIST i inne funkcje oszczędzania energii w biosie / uefi .

 

Płyta powinna mieć już UEFI ( graficzny odpowiednik biosu ) - wchodzisz w sekcję OC .

 

EIST dajesz na Disabled , tak samo robisz z Intel C-State i C1E Support - te 2 funkcje znajdziesz w zakładce CPU Features .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś to chyba tylko w lapkach , w desktopach z reguły to nie występuje - chyba że w biosie/uefi ma przestawione z której karty ma bootować .

 

Zanim wyłączysz EIST itp. możesz sprawdzić czy pod obciążeniem procek wchodzi na normalne takty np. za pomocą OCCT / Prime95 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc chłopaki. Już 1 post rozwiązał sprawę. Okazało się że w windowsie włączone było oszczędzanie energii(Tryb zrównoważony).

Pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...