Skocz do zawartości
Meva

Zmiana CPU 4690k czy 5675C?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Przyszła długo oczekiwana chwila na wymianę procesora. Zakupu zamierzam dokonać jak najszybciej.

 

Obecny zestaw:

 

Pentium G3258

MSI Z97M

GTX 750TI - z wymianą poczekam do przyszłego roku

8GB RAM - GSkill Trident 2400

Lepa LV12

Crucial M500

OCZ 500W

 

Zastosowanie komputera - standardowe użytkowanie + gry.

 

Po przeglądnięciu wielu testów, recenzji dalej nie wiem który zakup będzie lepszym wyborem.

Właściwie byłem zdecydowany na Brodwella, w testach w grach wypada świetnie. Podkręca się słabo, ale pewnie do tych 4Ghz dobije

Problem w tym, że podobno do 5675C najlepiej używać DDR3L , a ja mam nie dość, że DDDR3 to jeszcze na 1,65V. Podobno zwykle ddr3 działają normalnie, no ale sam Intel twierdzi, że to może skracać żywotność CPU, a takich testów się nie znajdzie bo za wczas na to. Czyli decydując się na Brodwella możliwe, że byłaby jeszcze pamięć do wymiany. 

Swoją drogą podobno szybkość ramu w przypadku tego CPU ma małe znaczenie?

czy lepiej nie kombinować i kupić 4690k? do tych 4,5 pewnie się podkręci, tylko wtedy nie wiem czy moje chłodzenie wytrzyma temp, 5675C zapewne będzie łatwiejsze do schłodzenia. no i różnica w cenie to około 200zł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się bajaniami o DDR3L. Jeżeli dopuszczasz branie używanego procesora wybór jest oczywisty - 46x0K - wysoka przebitka cenowa, Jeżeli nowy - brałbym Broadwella przy dopłacie typu 200 zł.

 

Szybkość RAM przy Haswellu i Broadwellu ma z grubsza takie samo znaczenie dla ogólnej wydajności. Przy Broadwellu nieco mniejsze ze względu na bonus pochodzący od cache L4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku bym się nie zastanawiał i brał i5-5675C który jest wydajniejszy od i5-4690K. Broadwell nie potrzebuje szybszych kości RAM, i5-5675C nawet z  DDR3 1600 MHz CL9 poradzi sobie z Devil's Canyon + DDR3 2400 MHz

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...