Skocz do zawartości
chemicalboy69

komp 3000 zł z gtx 970? mozliwosci?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

zamierzam kupić komputer do gier , do 3tys złotych.

Korzystam z Waszych zestawów, ale mam pytanie czy jest możliwość zmieścić się w tej kwocie wraz grafiką gtx 970 i żeby to miało ręce i nogi cały zestaw?

 

potrzebuje teraz sprzętu, ale myślę, że za 6-8miechów mogę znów coś dołożyć, czy teraz inaczej a potem dorzucić, ale wolałbym teraz złożyć coś sensownego

 

rezygnować z dysku ssd, slabsze inne podzespoly specjalnie dla grafiki czy wydajność skoczy czy jest to nieopłacane, o ile finansowo możliwe?

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2015?page=0,14- jest to zestaw 3000zł bez obudowy ktora musze kupic takze, polecana jest za 300zl.... to jest obowiazkowy typ zeby karty sie pomiescily itd czy jest znajdzie sie cos taniej?

 

tu zestaw za 3400 http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2015?page=0,14wraz z gtx970 ale do tego dochodzi obudowa, takze za duzo.

 

czy jest mozliwosc wyjsc z gtx970 ktora jest mega karta, i zmiescic sie tak 3200zl max i zeby to mialo rece i nogi?

czy lepiej kupic zestaw za 3000 zł i pozniej jak gotowka bedzie wymienic karte? z tym ze plyta ni obsluguje szybszych pamieci ta w zestawie za3k a pozniej do 970 moznabyloby wrzucic np 2100....

 

 

pomozcie experci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieścisz się w 3200 z 970-tką i jednocześnie płytą na Z97, nawet rezygnując całkowicie z SSD i napędu DVD. Inna płyta w zasadzie nie umożliwi OC pamięci. Miałbyś pewne szanse decydując się na używaną 970-tkę i używane i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

podoba mi się ta propozycja, ale mam odnośnie tego pytania.

Mianowicie:

ta tania obudowa wsio pomieści?

proponowana płyta nie daje możliwości oc jak rozumiem pamięci, czy to bardzo będzie widoczne w grach? np. takich jak wiedźmin3 te 2x4 gb 1600? czy z 970 to i tak lepsze rozwiazanie jak np slabsza karta a lepsze pamieci?

 

Dysk ssd dokupiłbym sobie asap , czyli jak kasa pojawi się, domyslam sie ze brak ssd duza roznice w predkosci pracy koputera zrobi.

czy moze sam ssd bez norm dyskutymczasowo, i tak mam przenośny b duży. hmm?

Waszym zdaniem dobre rozwiązanie czy nieopłacane w przyszłość?

 

potem ewentualnie gdybym chciał lepsze pamięci to musiałbym płytę główną wymieniać.

 

3300zł z przesyłka to akceptowana opcja, podoba mi się :)

dziękuję Wam za odpowiedzi.

Edytowane przez chemicalboy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez płyty na Z97 ( opcjonalnie starszy Z87 ) nawet nie masz co marzyć o pamięciach 1866+ mhz , będą pracować maksymalnie na 1 600 mhz .

 

Zresztą pomiędzy 1 600 mhz a np.2 400 mhz jest tylko kilka % różnicy - zależy od gry , więcej zyskasz kręcąc kartę .

 

Z nowym HDD praca na kompie powinna być jeszcze znośna , choć faktycznie SSD daje dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wszystkiego dobrego dla każdego użytkownika PurePC! :)

a co do tematu pojawiły się zestawy na innej podstawce i zastanawiam się też na tym:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2016?page=0,13

 

z późniejszą przesiadką na 970 w daj Bóg niedalekiej przyszłości;)
 

i moje pytanie brzmi czy Waszym zdaniem takie rozwiązanie będzie dobre , że teraz sobie popykam na dobrych ustawieniach i sprzęt przyszłościowy czy proponowana płyta tego nie oferuje?

Czy lepiej zostać na 1150 ?

ogólnie całego komputera nie będę długo wymieniać, chodzi tylko o upgrade karty graficznej.

 

 

 

 

 

jaka jest miedzy nimi roznica?

 

ps. 970 będzie smigał max na tych procesorach i pamięciach?

nie będzie żadnego wąskiego gardła?

 

proszę o porady bo mam dylemat jaką decyzje podjąć, która podstawka, na siłe 970 i będzie wypas czy nowsza a poźniej sprzedać obecną karte dołozyć do 970?

 

pozdrawiam.

Edytowane przez chemicalboy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Evga prawdopodobnie ma przycietą rurke i jest przesynieta o pare milimetrów

 

500x1000px-LL-18cb88db_EVGAGTX970heatsin

 

 

Niezła paździerz jak na 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ty tam widzisz przecięte heat-pipe ?

I co związku z tym ze jest przesunięte ?

Odprowadza ciepło odprowadza i to wystarczy. 

 

 

Witam,

wszystkiego dobrego dla każdego użytkownika PurePC! :)

a co do tematu pojawiły się zestawy na innej podstawce i zastanawiam się też na tym:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2016?page=0,13

 

z późniejszą przesiadką na 970 w daj Bóg niedalekiej przyszłości;)
 

i moje pytanie brzmi czy Waszym zdaniem takie rozwiązanie będzie dobre , że teraz sobie popykam na dobrych ustawieniach i sprzęt przyszłościowy czy proponowana płyta tego nie oferuje?

Czy lepiej zostać na 1150 ?

ogólnie całego komputera nie będę długo wymieniać, chodzi tylko o upgrade karty graficznej.

 

 

 

 

 

jaka jest miedzy nimi roznica?

 

ps. 970 będzie smigał max na tych procesorach i pamięciach?

nie będzie żadnego wąskiego gardła?

 

proszę o porady bo mam dylemat jaką decyzje podjąć, która podstawka, na siłe 970 i będzie wypas czy nowsza a poźniej sprzedać obecną karte dołozyć do 970?

 

pozdrawiam.

 

powiem tak jak chcesz. na pewno nowa podstawka jest bardziej ze tak ujmując przyszłościowa, można coś sensownego na niej złożyć. 

 

co do grafiki, pewnie można kupić GTX 960 i spokojnie wystarczy na dłuższy czas, odkładać kasę i może w tedy jak coś nowego wskoczy na rynek pomyśleć o nowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Dość podobna konstrukcja .Ale czym sie czyms rózni to byś musiał poczytac .Widac ze ma inne wentylatory


A gdzie ty tam widzisz przecięte heat-pipe ?

O tym wałku wiedza wszyscy od premiery gm204 .Sa tylko 3 to poraw blyry xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga prawdopodobnie ma przycietą rurke i jest przesynieta o pare milimetrów

 

 

jakbyś był na tyle ogarnięty to byś wiedział że już dawno wypuścili wersję poprawioną [a nie powtarzać schematy]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Ty sie nie odzywaj bo sie nie znasz  i wklejasz co google popadnie xD

tam została wprowadzona połpasywnosć w biosie a nie  nowy radiator i wklejasz info o ftw i ssc a nie sc

 

04G-P4-2974-KR

to nowy radiator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż widać jest za mądry na to forum i nie może tu się wypowiadać wśród nieókuw ;)  Pozostaje życzyć mu powodzenia w utrzymaniu konta. Poprawiona wersja jest tu:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ssc-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-04g-p4-3975-kr-713997/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Smiechłem . To nie jest zadna poprawiona wersja tylko ssc z innym radiatorem . 

Obecnie ta karta  jest  bez backplate który został  tylko  na ftw+ . O tyle ja poprawili xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

http://forums.evga.com/ACX-20-vs-ACX-10-what39s-the-difference-m2221919.aspx

co 2.0? i jak widac tak pazdzież u evga była i wczesciej . Tak to jest jak sie patrzy tylko na znaczek xD

W zyciu bym nie kupił takiej pazdziezy za 1500zł . To jest zarezerwowane dla kart z przedziału 400-600zł dla osób mało wymagajacych xD

Cała magia  ciszy gm204 w diabli .To juz bym wolał sppphire  nitro R9 390

Edytowane przez damian696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Ty nie rozumiesz a wszycy w tym temacie jzu zrozumieli . Nawet kolega co sie nie zna bo wrzucił artykuł wie ze ta evga jest nie ok  xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bo to trudne pytanie, która 970 wybrać...

 

http://www.morele.net/inventory/info/tWSOgC/

 

taki o to zestaw i do tego karta graficzna za max 1500 zł.

 

jedna jest za 1499, druga tańsza bodajże o 20-30zł, nie ma znaczenia.

 

prosze o odp jaka jest miedzy nimi roznica. wiadomo, że chciałbym optymalna wybrać.

 

 

 

a co o tym sadzicie?

konkuruje z 970?

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9290-dc2oc-4gd5-631342/

Edytowane przez chemicalboy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...