Skocz do zawartości
Ownedo

Komputer do gier do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym złożyć nowy komputer tak do 3000zł do gier. Gram w rozdzielczości Full HD (1920x1080) i chyba nie planuję OC.
Zastanawiam się czy warto w tym budżecie iść już w kierunku nowej podstawki tj 1151 czy może jednak 1150?

Udało mi się przygotować coś takiego: 

1151: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=70144

1150: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=70181

Ma to sens?

 

 

 

 

A no i jeszcze tak przy okazji mam pytanie. Czy zasilacz FSP HE 500 (http://www.sklep.inter-comp.pl/photo/productGallery/f600x600/ZASILACZ-FSP-HEXA-HE-500-500W-80-32083.jpg) wystarczy do gtx970.

 

 

Trochę też zastanawiam się nad dołożeniem do gtx970, ale zastanawia mnie ten pascal i coś tam jeszcze. Może wystarczy kupić teraz gtx960 i ewentualnie później go sprzedać i wymienić na pascala?

Edytowane przez Ownedo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najpierw się zaatanów nad oc...........

A potem wyjmij kryształową kulę i zobacz czy czekać na pascal czy nie i się podziel informacją z nami....

...

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym "czekaniem na Pascala" macie? Nie ma sensu pół roku czekania, najpierw "na Pascala", a potem "aż potanieje Pascal, bo nowy". Trzeba brać wg mnie optimum w ramach obecnych architektur.

 

W zestawie na 1151 pamięci to jakieś hiper-padaki chyba. Wybór karty graficznej i procesorów dobry. Ogólnie przy tak niskim budżecie skłaniałbym się ku wariantowi z 1150. O streamowaniu raczej nie myśl (zależy jeszcze czego).

 

Brak SSD będzie nieco bolesny (ale nie wpłynie na ilość fps).

 

Zasilacz taki wystarczy, ale krzykiem ostatniej mody to on nie jest.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 228,00 zł

2 Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H-A, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, D-Sub, mATX 259,00 zł 
3 Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB (BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU) 185,00 zł 
4 Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500 179,00 zł 
5 Obudowa SilentiumPC Brutus S30 Pure Black (BT-S30) 96,01 zł 
6 Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 380X 4GB GDDR5 (256Bit) 2xDVI/HDMI/DP BOX (GV-R938XG1 GAMING-4GD) 1069,00 zł 
7 Procesor Intel Core i5-4690 3.5GHz LGA1150 OEM (CM8064601560516) 955,00 zł 
8 Chłodzenie CPU LC-Power LC-CC-95 47,20 zł 
3018,21 

podobno ma wyjść 960Ti może możesz poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 Chłodzenie CPU LC-Power LC-CC-95 47,20 zł 

3018,21 

podobno ma wyjść 960Ti może możesz poczekać

Te chłodzenie jest dużo wydajniejsze od boxowego? Co do 960ti to w sumie to wygląda trochę podobnie tak jak opisał to kolega wyżej i nie wiem czy jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleść jakiś test / reckę tego chłodzenia i do czego można je porównać .

 

Z recki tutaj wynika że jest wydajniejsze niż box Intela - na I7 2600K@3,4 Ghz jest jakieś 13 stopni chłodniej w porówaniu do boxa .

 

Choć nie wiem jak będzie wyglądała sytuacja na 4690 - procek ma skopaną konstrukcję IHS-a i w efekcie różnice mogą być mniejsze .

 

PS. Procek w zestawie Tesela jest kompletnie nie opłacalny - lepiej brać I5 4460 / 4590 a różnicę w cenie władować w co innego .

 

Zasilacz może zostań ten co ma , zaoszczędzoną kasę ( będzie jakieś 380 zł ) można przeznaczyć na GTX970 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że nie ma juz w co wpakować zaoszczedzonych złotówek - autor musiałby trochę dołożyć


 , zaoszczędzoną kasę ( będzie jakieś 380 zł ) można przeznaczyć na GTX970 .

az tyle Ci wyszło?

 

1002-845= to mnie jakoś tyle nie wychodzi

 

a już widze że chodziło razem z zasilaczem który ma autor wątka  :zonk:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI są stosunkowo ciche. Mam juz ich drugą kartę i nie narzekam. Do 60'C wyłącza się wentylator. Potem przy maksymalnym obciążeniu wchodzi maksymalnie w obroty do 70-75% co nie jest specjalnie słyszalne.  Można też pobawić się regulacją wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co on chcial streamowac? Bo glupi glupek edytowal post.

 

Ziomek napisz cos chciales streamowac i piszac ze chcesz streamowac nie robisz sobie siary ziomeczku wiec nie ma potrzeby edytowania posta i kasowania tego na kompie za 3k dasz rade streamowac wszystkie gry E-sportowe nie wiem czy da rade jakiegos wieska czy fallouta 4 ale cos sobie postreamujesz wiec sie nie zniechecaj ziomus i napisz dokladnie co chcesz robic na takim komputerku bo wtedy kazda osoba na forum jest w stanie bardziej ci pomoc

Edytowane przez Gomli
del akcja zaczepna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Cześć. Chciałbym złożyć nowy komputer tak do 3000zł do gier. Gram w rozdzielczości Full HD (1920x1080) i chyba nie planuję OC.

Zastanawiam się czy warto w tym budżecie iść już w kierunku nowej podstawki tj 1151 czy może jednak 1150?

 

 

Nie warto .Bierz haswella to tylko 15% mniej wydajosci  .Do takich kart jak gtx 970 starcza poza wyjatkami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...