Skocz do zawartości
Silvs

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem tej oto karty dźwiękowej Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, dopiero co ją zakupiłem i mam kilka pytań, bo jestem nieobeznany w tych sprawach. Aktualnie używam słuchawek siberia v2 (tak, jestem świadom, że to był słaby wybór, niestety za późno).

1.Czy ta karta posłuży mi w przyszłości na lepszych słuchawkach i spełni w tym swoją role? (załóżmy w słuchawkach powyżej 500zł, bo niewątpliwie siberia kiedyś mi się zepsuje, a wtedy będę chciał kupić coś droższego)

2.Czy warto bawić się w ustawianie w tych equalizerów i innych opcji ze sterowników, czy po prostu słuchawki po samym podpięciu do nowej karty dźwiękowej powinny lepiej brzmieć, a w tym przypadku nie wiele mi to pomoże ze względu na siberie? (pisze już nastawiony w ten sposób, bo naczytałem się dużo negatywnych opinii o tych słuchawkach, że do nich wystarczy zwykła zintegrowana karta dźwiękowa, bo i tak im nic nie pomoże :P)

3.Odnośnie punktu wyżej, jak to wszystko poustawiać? Prosiłbym tutaj o rady, w sterownikach wygląda to tak:

http://imgur.com/xkPQJIL

http://i.imgur.com/A19J92a.png

4.Myślałem jeszcze nad tym http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-hd-70sb124000002-330820/czym dokładnie różni się ta karta od mojej? Jest duża przepaść w różnicy dźwięku? Dużą stratą będzie wybór mojej karty dźwiękowej, a nie dopłacenie do tej np. na droższych słuchawkach o których pisałem wyżej, załóżmy z półki cenowej 500zł+?

 

Dodam jeszcze, że głównie chodzi mi o uzyskanie dobrego efektu dźwięku w grach fps. :)

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez SiIas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 ) Oczywiście, że będzie działać z lepszymi słuchawkami.

Ad. 2) Może bardziej słuchaj słuchawek a mniej cudzych opinii? ;) DSP może służyć także do korekcji brzmienia słabszego sprzętu, żeby brzmiał lepiej - czemu masz z tego nie korzystać? DSP wyłączasz tylko wtedy, gdy sprzęt lepiej brzmi bez niego. Na przykład: moje stare radio JVC bez użycia korekcji brzmiało fatalnie - po lekkim dostosowaniu ustawień brzmi jak rasowe Mini Hi-Fi. Za to zestaw ASUS DGX + Behringer MS40 po załączeniu DSP brzmi jak tania dyskoteka - po wyłączeniu wszelkich polepszaczy nabrał profesjonalnego brzmienia. Tak to działa. Podłącz słuchawki do tego Blastera i spróbuj kilku ustawień. Wybierz najlepsze do tych słuchawek. Tak między nami, to jakość przetworników jest drugorzędna, kiedy masz dobry wzmacniacz i DSP - wszystko można skorygować...no może prawie wszystko ;)

Ad. 3) EQ Enabled powinno być włączone. Masz u góry po prawej wybór zaprogramowanych ustawień - sprawdź na ulubionej płycie różne ustawienia i wybierz najlepsze. Jeśli żadne Ci nie przypasuje, poniżej masz suwaki, którymi wymuszasz korektę określonego pasma dźwięku. Po kilku godzinach zabawy dojdziesz do prawidłowego ustawienia :P He, he, he :P W zakładce "Speaker" powinien być wybór rodzaju głośników - zanim będziesz mańdrować w equalizerze, dobrze żebyś wskazał karcie, że korzystasz ze słuchawek (ewentualnie "małych głośników"). Surround sobie daruj na muzyce. Crystalizer włączasz tylko na naprawdę marnych słuchawkach/głośnikach - powiększa wrażenie dynamiki, ale może mocno zniekształcać dźwięk przez przesterowanie. Dialog Plus - tylko na filmach ze zbyt cichymi dialogami.

Ad. 4) Teoretycznie X-Fi HD jest wyższej klasy... praktycznie raczej nie usłyszysz różnicy. Do dźwięku na prawdę wysokiej klasy potrzebujesz zupełnie innego sprzętu - np. takiego, który ma porządny dedykowany wzmacniacz słuchawkowy. Poza moim staroświeckim ASUS DGX, który nie wiadomo czemu ma taki wzmacniacz, jest jeszcze kilka innych kart dźwiękowych z tym bajerem ale niestety ceny zwykle są zaporowe. Nie myśl teraz o tym i ciesz się z nowej karty. Wyreguluj porządnie słuchawki i ciesz się grami czy czym tam innym... ;)

Jest jeszcze jeden trik. Możesz spróbować, czy wyjście "Line Out" nie ma lepszego dźwięku jak wyjście słuchawkowe. W tym celu należy podłączyć słuchawki do gniazd RCA z tyłu Blastera adapterem "RCA to Jack". Adapter wygląda jak na zdjęciu w linku poniżej.

http://img.misco.eu/productmedia/htmlimages/cten/Cables%20to%20go/03182-A.jpg

Aaaaaa.... Jeszcze jedna sprawa. Którą wersję tych słuchawek posiadasz? Te z wtykiem USB czy tę RCA, czy może tę z wtykiem Jack? Bo jeśli masz wersję USB to zapomnij o używaniu jej razem z Blasterem ;) W takim przypadku trzeba zakupić nowe słuchawki, tym razem ze standardową wtyczką :)
Standardowa wtyczka wygląda tak:

http://www.publicdomainpictures.net/pictures/10000/nahled/1-1211027085QHcq.jpg
 

Edytowane przez SambaVerde
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dsp, czyli, że ta karta dźwiękowa, tak? Włączyłem ten equalizer, pogrzebałem trochę w tych gotowych ustawieniach i zdecydowałem się na EQ Classical, serio te słuchawki teraz dzięki temu lepiej brzmią, o wiele lepiej niż wcześniej, słychać teraz bass i ogólnie dźwięk prezentuje się przyjemniej. :D

1.Kolejna sprawa to adapter, nie zauważyłem chyba różnicy w dźwięku. Podłączyć tak jak było, czy zostawić na tej przejściówce?

2.W pierwszej zakładce sterowników mam jeszcze Speaker configuration i do wyboru mam 2/2.1 Speakers, 5.1 Speakers i headphones, zostawić na headphones?

3.Co uważasz ogólnie o tej karcie, była dobrym wyborem? Powinna mi wystarczyć na przyszłość do użytku jakichś słuchawek z lepszej półki, czy na jakimś droższym sprzęcie już wymięknie? Dopytuje jeszcze raz, bo mi trochę siedzi w głowie ta droższa karta o której wcześniej wspominałem, ale skoro mówisz, że nie będzie można wyczuć różnicy to...no ale mniejsza, wolę dopytać dla pewności, gdyż słyszałem różne opinie o zewnętrznych kartach dźwiękowych.

Edytowane przez SiIas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSP = Digital Sound Processor.
W tej karcie dźwiękowej masz wbudowany wyspecjalizowany, programowalny układ służący do obróbki dźwięku. Stąd dodali w sterowniku różnorakie funkcje korekcji i konfiguracji. Jeśli producent przewidział użycie takiego rozwiązania to korzystaj - widocznie ta karta tego potrzebuje ;) Sprawdziłeś, że profil "classical" najlepiej brzmi to znaczy, że trafiłeś w takie ustawienia procesora DSP, które niwelują braki przetworników użytych w twoich słuchawkach. Nigdy nie jest tak, że sprzęt jest idealny i wszystko świetnie na tym zagra. Na przykład moje studyjne monitory Behringer mają bardzo podbity bas - czasem muszę użyć DSP, żeby to skorygować, bo ktoś nagrał piosenkę licząc na to, że będę odtwarzał ją na sprzęcie, który ma mało basu - tymczasem moje głośniki jeszcze go dodają i efektem jest trzęsące się biurko i jedno wielkie burczenie. Tak samo dzieje się z dynamiką - Behringer'y mają bardzo duży zakres dynamiki, czyli np. skok głośności pomiędzy szeptem a wybuchem jest ogromny. Fajnie to brzmi kiedy słuchasz dobrze nagranego studyjnego albumu, bo wyłapiesz nawet oddech wokalisty czy przytupywanie butem i inne takie smaczki, ale podczas wieczornego oglądania filmu jest nieprzyjemne... dla sąsiadów :) Wtedy włączasz korektę dynamiki i możesz słuchać nieco ciszej :) Automatyczna głośność też się czasem przydaje ;) Tak, że wiesz... Każdy sprzęt trzeba troszkę "poprawić" za pomocą DSP ;) Tym bardziej na dzisiejszych <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ianych nagraniach :(

1) Popróbuj sobie, które wyjście jest najlepsze - nic dobrego o wzmacniaczu słuchawkowym w Blasterach nie słyszałem ;)
2) Też musisz poszukać najlepszego rozwiązania - ja bym wybierał pomiędzy Speakers 2.0 i Headphones.
3) Jeśli dobrze gra to była dobrym wyborem ;) Prawdopodobnie wszystkie Blastery mają bardzo podobny układ w środku - po co masz przepłacać za jeden napis więcej na obudowie? 
Kiedy będziesz gotowy na przejście na coś lepszego to kupisz prawdziwy DAC Audio Interface i profesjonalne słuchawki. Na razie nie wmawiaj sobie, że jakiś inny Blaster zagra lepiej ;)
Dobry sprzęt troszkę kosztuje. Ale, żeby cieszyć się muzyką nie potrzebujesz wydać fortuny ;) I tego się trzymaj ;)

Ale, żeby narobić Ci smaku pokażę Ci najnowszy wynalazek M-Audio - bajka ;)



A prawdziwe słuchawki wyglądają tak jak na filmie poniżej ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niechce zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj, kupiłem ta kartę dźwiękowa dokładnie z tego sklepu

http://www.x-kom.pl/p/60471-karta-muzyczna-creative-sound-blaster-x-fi-surround-51-pro-usb.html

 

Lecz przez przypadek zauważyłem ze nie ma ona znaczka Thx lecz sbx pro studio. Czy różnią się one czymś cxy Poprostu znaczek jest inny ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...