Skocz do zawartości
Graxium

Zablokowane OC G3258 na MSI Z87-G41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem podkręcić mojego G3258 na boxie. Na początku przy napięciu 1.059 wszystko śmigało na zegarze 3700 MHz, a temperatury nie przekraczały 60 stopni. Chciałem pójść krok dalej i zwiększyć zegar stopniowo do 4000 MHz. Nie wiem dlaczego, ale po zapisaniu wszystkich ustawień taktowanie zostało na 3700 MHz, a napięcie się zmieniło. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.
Płyta : MSI Z87-G41
Zasilacz : Thermaltake SE Smart 530W Modular

Dodam, że robię to pierwszy raz i jestem zielony w tych sprawach.

Edytowane przez Klaus
Nie wklejaj formatowanego tekstu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka wersja? Bazujesz na sprawdzeniu wersji w uefi i na stronie msi (prawidłowo) czy na tym, co wyświetla narzędzie msi (niestety zdarza się, że zawodne, na stronie jest nowsza wersja, program informuje, że masz najnowszą wersję)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem MSI Live Update się pomyliło... Cały czas pokazywało, że wszystko jest aktualne, a okazuje się, że wyszła wersja 1.8. Zaktualizowałem i zobaczę jak teraz będzie.


Wszystko ładnie śmiga. Dzięki ! :D
 


A wiesz może dlaczego taktowania mi spadają z 4000 MHz na 800 MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...