Skocz do zawartości
mr.Witek

Serwer nie uruchamia się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów w nowym roku. Mam problem. Kupiłem na allegro serwer IBM X3650 M2 za zawrotne 300 zł. Pan z aukcji dał gwarancje rozruchową, bo twierdził że wszystko działa (na komputerze chyba mam gdzieś kopie strony).

Cpu E5504

Ram brak, wkładałem kość 4gb kigstona hyperx, i ephide 2gb (nic nie świeciło że ram nie ecc)

Dysk brak

2 zasilacze (żadnych błędów)

 

Historia taka: 29 grudnia jak przyjechałem z pracy o 22 poszedłem do babci paczka przyszła. W dumu otwieram a tam dużo stryropianu, patrze a na serwerze krople wody, myśle: o kurde. Otwieram obudowe a tam więcej rosy. Poczekałem godzine i prubowałem uruchomić to. Robie to tak jak na filmie

'>
ale nawet nie wentylatory się nie chcą ruszyć (nie licząc ty przy zasilaczach) tak jakby przycisk był popsuty.

Przy zasilaczach świecą ledy AC i DC, a na płycie główne świecą ledy HEARTBEAT.

Co mam zrobić z tym serwerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to serwer obsługuje pamięci Registered - czyli musisz mieć ECC i Registered (nie każdy ECC jest registered, ale każdy Registered jest ECC). Na innych nic nie sprawdzisz.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to serwer obsługuje pamięci Registered - czyli musisz mieć ECC i Registered (nie każdy ECC jest registered, ale każdy Registered jest ECC). Na innych nic nie sprawdzisz.

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli tak to świeciła by mi lampka RAM. Jak patrzyłem na ramy ecc to sprzedawcy wypisując liste kompatybilnych maszyn wpisywali prawie wszystkie popularne serwery (mój też).

 

Temat można zamknąć, bo odsyłam serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...