Skocz do zawartości
krzyssp

Wifi Repeater

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Szukam jakiegoś względnie dobrego urządzenia które spełniałoby taką funkcję - w pokoju podpiąłbym je do gniazdka w ścianie, a ono połączyłoby się z routerem przez wifi i z PCtem przez Ethernet, tak żebym miał lepsze połączenie z siecią wifi. O ile wiem coś takiego istnieje i nazywa się WiFi Repeater, tylko mam kilka pytań:
-Czy to działa tak jak napisałem (i jeśli nie to jak to działa, lub czy jest coś co by tak działało)

-Czy to ma sens; umieszczenie w innym miejscu anteny może w sensowny sposób przyspieszyć wifi (ping oraz transfer)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Repeater zawsze wprowadza większy ping ( musi odebrać >zbuforować > wysłać ) 

Transfery lecą na pysk ( średnio 1/2 ) 

 

Za to inna antena lub położenie routera tak może polepszyć sygnał ( lub zmiana kanału jak masz dużo sieci koło siebie )

p.s Antena to nie ten <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>opatyk z aleszajsu z 12dBi... tylko panelowa 8 dBi etc..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Nie łącz tego czegoś (powtarzacza) z routerem przez WiFi, bo zwykle oznacza to wielki klops :P
- Owszem, zmiana położenia anteny poprawia sygnał i szybkość pracy WiFi.
- Ja mam jeszcze inny patent:
Router WiFi ma kiepski sygnał i stoi na piętrze powyżej po przeciwnej stronie sporego budynku. Kablem Ethernet połączony jest do Access Point'u, który stoi o wiele bliżej w stosunku do mojej anteny odbiorczej i pod  lepszym kątem. Z mojego komputera pociągnięty jest przedłużacz USB 2.0 ze wzmacniaczem na odległość ok. 7 metrów do sąsiedniego pomieszczenia, a na jego końcu wpięta jest karta sieciowa WiFi Long Range z anteną 9 dB. Zwykle to działa prawidłowo i mam ok. 70% sygnału. Przekłada się to na 50 Mb/s na łączu 65 Mb/s. Czyli nieźle w stosunku do poprzednich 4 Mb/s :)
Ty prawdopodobnie nie potrzebujesz tego przedłużacza USB, więc nie będziesz miał okazjonalnych zawieszeń karty sieciowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Szukam jakiegoś względnie dobrego urządzenia które spełniałoby taką funkcję - w pokoju podpiąłbym je do gniazdka w ścianie, a ono połączyłoby się z routerem przez wifi i z PCtem przez Ethernet, tak żebym miał lepsze połączenie z siecią wifi. O ile wiem coś takiego istnieje i nazywa się WiFi Repeater, tylko mam kilka pytań:

-Czy to działa tak jak napisałem (i jeśli nie to jak to działa, lub czy jest coś co by tak działało)

-Czy to ma sens; umieszczenie w innym miejscu anteny może w sensowny sposób przyspieszyć wifi (ping oraz transfer)

 

- Tak działa tak jak napisałeś... Polecam TP-Link RE450. Może cena jest trochę zaporowa ale urządzenie śmiga bez zarzutu, mimo iż router jest za dwoma grubymi ścianami.

 

- Oczywiście że ma to sens. Pod warunkiem że w miejscu w którym chcesz go wpiąć do gniazdka jest lepszy zasięg sieci... (można to sprawdzić aplikacją WiFi Analyzer na "cwanegofona" do ściągnięcia z Google Play).

 

- Wcale nie oznacza to wielkiego klopsa tak jak koledzy wyżej to przedstawiają. Nie mogę się z tym absolutnie zgodzić. Tym bardziej że Repeater będzie działał jako zewnętrzna karta WiFi a nie wzmacniacz dla PC do którego będzie połączony kablem. Testowałem u siebie taką konfigurację i działa to b.dobrze (nie mam mowy o zwiększeniu ping'a czy zmniejszeniu transferu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

- Wcale nie oznacza to wielkiego klopsa tak jak koledzy wyżej to przedstawiają. Nie mogę się z tym absolutnie zgodzić. Tym bardziej że Repeater będzie działał jako zewnętrzna karta WiFi a nie wzmacniacz dla PC do którego będzie połączony kablem. Testowałem u siebie taką konfigurację i działa to b.dobrze (nie mam mowy o zwiększeniu ping'a czy zmniejszeniu transferu).

 

To jak wytłumaczysz to :

dc81b1f422533e2bmed.jpg

 

Podpięte 2 kompy do UR i pingowanie głównego AP.

Na 1 kompie odpalony streaming video...

 

Za to podpięcie sie do dodatkowego AP po routerze max 30-45ms...

 

Testowałem to nie raz i wiem co mówię...

 

Dlatego zawsze powtarzam pełny most a nie półmost złożony z repeatera.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-216795-0-13298000-1451926298_thumb.jpgpost-216795-0-14820000-1451924695_thumb.jpg

 

Nie wiem czy metodologia mojego testu była prawidłowa: podpięte 3 urządzenia do repeatera. Konsola, PC, telefon. Z konsoli na PC streamowanie video, dodatkowo na telefonie odpalone YouTube. I jak niby to wytłumaczyć że nic złego się nie dzieje, a powinien być klops.

Edytowane przez IdePoSake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...