Skocz do zawartości
Filip1512

Fortis 3 HE1425 - brak możliwości odwrócenia radiatora?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w sumie to przez zupełny przypadek zacząłem sobie oglądać filmiki z chłodzeniem HE1425. Zauważyłem, że wszędzie radiator jest odwrócony od wycięcia "V" w stronę tyłu obudowy, ja natomiast mam go odwróconego wycięciem w stronę przodu obudowy.
Nie powiem, że to trochę mi przeszkadza, bo wentylator lekko, ale jednak, przygniata kable 20+4pin.

Spróbowałem odwrócić go w drugą stronę, ale... nie mieści się!

Czy to, że nie mogę odwrócić radiatora to wina małej obudowy (Brutus BT-410) czy umiejscowienia procesora na MOBA (Z97-HD3)?

Drugie pytanie, mniej ważne - zapewne ma to znaczenie (kierunek wydmuchiwanego powietrza), ale w którą stronę odwrócić dołączony wentylator Sigma Pro 140mm? Naklejka ma być widoczna czy nie? Powietrze wylatuje tyłem obudowy.

Edytowane przez Filip1512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie jest tak wyprofilowany ten radiator żeby nie kolidować z ramem, masz odwrotnie założone chłodzenie.

Przy tej płycie głównej możliwe ze musiałbyś odkręcić tylny wentylator obudowy żeby to chłodzenie weszło, o ile wgl da się je tak zamontować żeby pasowało (może dlatego zamontowali Ci je właśnie odwrotnie).

Tak, to wina płyty głównej. Naklejka z napisem Sigma Pro ma być niewidoczna tak jak jest to na każdym zdjęciu w internecie.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem gdzieś że jest pod ramem czy coś?

Radiator jest tak wyprofilowany żeby nie kolidować z ramem, dlatego heatpipy u podstawy są wygięte. Ale u Ciebie jest to i tak odwrotnie więc masz ram pod radiatorem, a z racji tego że twoje ramy maja niski radiator to nie kolidują, gorzej gdyby były wysokie.

Masz wentylator na procesorze zamontowany odwrotnie.

 

1jFRWuK.jpg

 

S50d8EG.jpg

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator tak, odwróć go tak aby dmuchał w radiator, a następnie drugi wentylator wyciągał powietrze z obudowy. Radiator zostaw jak jest bo nie ma miejsca żeby go odwrócić.

I tak masz gluta pod czapka procesora i ten radiator nawet nie robi się ciepły pod obciążeniem.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz strzałek na wentylatorze? od chłodzenia procka powinny pokazywać kierunek przepływu powietrza

swoja drogą to niezły as to montował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt skoro inaczej nie chciało wejść ;)

 

zdemontowałbym tylny wentyl z budy i dał go na górę [jakby było mało miejsca to nawet od zewnętrznej strony + gril]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze nie zamontuje, bo zahacza o 2x4pin.

 

swoja drogą to niezły as to montował ;)

Dzięki ;) Mam mega ograniczone miejsce w tej budzie, bo kupowana była pod starego kompa na mATX, a przez ostatni miesiąc zostało tam wymienione wszystko, prócz jeszcze grafy. Nowa buda jest w planach, ale póki w tej się mieści to nie jest to priorytetem.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akurat to nie wina obudowy, bo ona była przeznaczona także pod ATX (to jest normalny midi-tower). Tutaj cały problem leży w wąskiej płycie głównej i umiejscowieniu socketu CPU względem tylnej ściany obudowy/panelu I/O. Dopóki będziesz miał Fortisa zamontowanego na tej płycie dopóty nie uda Ci się go obrócić do pozycji w jakiej powinien się znajdować.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...