Skocz do zawartości
erni_k

upgrade: karta graficzna i SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zwracam się do Was bo ostatnio byłem bardzo zadowolony z Waszych porad, także mam nadzieję że i tym razem wspomożecie poradą :)
Do rzeczy
Aktualny sprzęt:

MB: ASRock B85M Pro4

procesor: i5-4440

RAM: elixir 4GB DDR3 1600MHZ CL9 Dołożyłem jeszcze 8GB Kingstona bo było mi mało (nie gryzą się)

Zasilacz: Corsair VS 450W

Karta graficzna: Gigabyte GTX 650Ti BOOST 1GB

HDD: Seagate 1TB SataIII 

 

Zamierzam wymienić kartę grafiki na mocniejszą, oraz dysk SSD w niedalekiej przyszłości. O ile z dyskiem SSD myślę że sobie poradzę, o tyle z kartą graficzną mam problem, zastanawiam się czy zasilacz nie będzie teraz słabym ogniwem. Na kartę mogę wydać w granicach 1k zł. (mogę ale nie muszę) Po sprzedaniu GTX'a. Do czego ta karta będzie służyć? A no chyba tylko do grania. Co prawda używam programów inżynierskich do modelowania bryłowego, oraz obróbki maszyn CNC, lecz żadnych renderingów w czasie rzeczywistym nie robie, ani w ogóle renderingów. 

Proszę o pomoc, czy wybrać Radeona czy Nvidie... Zasilacza wolałbym nie ruszać, bo leń jestem. Powiedzmy że priorytetem byłoby uruchomienie Wiedźmina 3 na dość wysokich ustawieniach.
Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz GTX960 to z zasilaczem nie będzie problemu a GTX960 to jedna z najlepszych pozycji do 1 k zł .

 

SSD - zależy ile chcesz wydać .

 

Z tanich SSD 120GB/128GB masz Sandiska Plus 120GB , Plextora M6V 128GB czy Transcenda SSD370 128GB w cenach od 200 do 230 zł .

 

Za 359 zł jest bardzo dobry i wydajny Samsung 850 EVO 250GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę OT: EVGA to chyba dość nowy producent kart graficznych? Wcześniej się z nim nie spotkałem. 
Dzięki, mam już obrany kurs, będę się go trzymał, sprzedam swojego GTX'a potem się zobaczy, generalnie nie śpieszy mi się jakoś bardzo. Być może jakąś używkę trafie... Zobaczymy. A co do dysku SSD chyba będę strzelał w coś ok 250GB, bo jednak 128 to ciut mało może być, tak nie podając ceny, co byście poradzili? Wiadomo że nie kupie jakiegoś super hiper z najwyższej półki, ale taki żeby cena/wydajność miały dobry stosunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę OT: EVGA to chyba dość nowy producent kart graficznych? Wcześniej się z nim nie spotkałem. 

można to podsumować tak - nie masz zielonego pojęcia   :banana:  ale z czasem nadrobisz zaległości

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evga trzaska karty od 2000 (jest to podobny okres gdzie wyplynely marki typu xfx czy sapphire) ale ich dostepnosc na rynku bywala rozna ze wzgledu na spora cene... mozna znalezc nawet mlodsze firmy (typu zotac ktory sie pojawil w sklepach gdzies w 2008)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA to dość stara firma - założona w 1999 roku ( Szafirek jest 2 lata młodszy ) , choć firma mniej znana niż Asus / MSI / GB itp. to produkuje dobry sprzęt .

 

A to że jest mniej znana to zasługa m.in. cen , do tego pewna ekskluzywność - firma dla rynku kart graficzych jest tym czym było DFI dla rynku płyt ( w dużej mierze bo np. DFI nie robiło totalnych budżetówek a EVGA robi karty na układach low end ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie pisałem żem czerwony :) wiem, że jestem zielony, dlatego pytam ;)

Może trochę źle skonstruowałem pytanie, ale dobra, niech będzie. Chodziło mi bardziej o to, że wcześniej (to jest jakieś 3,4 lata wstecz) nie widziałem produktów EVGA, a ostatnio, zaglądałem co jakiś czas na ceny kart graficznych i się tam przewijało. Ostatnia "grafa" jaką kupowałem "sam świadomie" była szafirek ATI 9600 czy 8600GT już nie pamiętam, także spory czas temu. Być może EVGA były, ale za wysoko, a ja drabiny nie miałem...  technika zapieprza jak głupia i nie sposób pogodzić wszystko i za nią nadążyć. Dlatego dziękuję wam bardzo bardzo serdecznie za odpowiedzi i podpowiedzi. Przynajmniej mam punkt zaczepienia i mogę dalej ruszyć.

Dobra kończę OT.

 

Dziękuję za propozycję dysków, cena mi się podoba :) Jeśli będę miał jeszcze wątpliwości nie omieszkam napisać
Tymczasem dziękuję raz jeszcze
 

Edytowane przez Klaus
Nie wklejaj formatowanego tekstu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono po krótkiej przerwie :)
Mam nadzieję że kontynuowanie tego wątku, nie będzie źle odebrane. Ostatniu upgrade jaki zrobiłem to zaproponowany Samsung 850 EVO 250GB i jestem zachwycony. Karty graficznej nie zmieniałem w końcu. Niestety parę dni temu odmówił dalszej współpracy drugi monitor, taki pomocniczny. Miałem kupić jakąś używkę marnej jakości, ale przejrzałem sobie Morele i tam wpadł mi w oko BenQ BL2711U o rozdzielczości 3840x2160, miałby posłużyc jako główny monitor do pracy. 
Ale niestety przypomniałem sobie że mam dość leciwą kartę graficzną, która nie da rady wyświetlić obrazu w tej rozdzielczości. 
Pytanie do Was co tu teraz zrobić, żeby wilk syty i owca cała była. Specyfikacja obecna jest taka jak w pierwszym poście + SSD Samsung 850 EVO 250GB.
Zmieniać zasilacz i karte graficzną? Czy samą kartę? W gry można powiedzieć że przestałem grać, raz w tygodniu jak zagram z godzinkę to wszystko i to też polatam w WarThunder więc wymagań to tam nie ma.
Czy nadal GTX960 będzie dobrym wyborem? Głównie chodzi mi o to żeby karta obsługiwała powyższy monitor. Budżet może być ok 1500 ale nie chciałbym pchać kasy w coś z czego nie będę korzystał.
Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde, ja zasugerowałem się tym:
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-wentylator-twin-frozr-n650ti-tf-2gd5-oc-be-571287/

i jak byk jest że maks rozdzielczość 2560x1600

Jak tak to ok, zamawiam monitor, zobacze jak to będzie działać, z ewentualną perspektywą upgrade'u jakby coś nie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tam widzisz że 2560x1600 to max. rozdzielczość ?

 

Zresztą na przyszłość nie sugeruj się stroną sklepu tylko stroną producenta karty - czy to MSI/ASUS/GB etc. czy NV/AMD .

 

W ogóle nie wiem skąd morele wzięło to 2 560x 1600 skoro na stronie NV max. to 4K i 2048x1536 dla D-Sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież jest: rozdzielczość 2560x1600 jak najedziesz na znak "?" to jest opis maksymalna rozdzielczość wideo itd.
Dobra wszedłem na stronę producenta:
http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n65tboc-1gd/specs/

taką mam dokładnie i mamy sprzeczność bo tu jest maksymalna rozdz. cyfrowa 2560x1600

 

Edit: Potwierdzam 650 Ti Boost obsługuje 3840x2160

Edytowane przez erni_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...