Skocz do zawartości
Karolek200

[600-700zł] komputer z 2/3gb ramu (używka)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym złożyć lub kupić jakiś gotowy komputer za ok 700zł. Oczywiś ie bez moniotra, myszki i klawiatury.

 

Zależy mi żeby miał 2/3gb ramu, grafika może być zintegrowana. Chciałbym też aby ew za jakiś czas była opcja ulepszenia np cpu dlatego dobrze jakby mobo nie była mega starociem. Dobrze jakby była karta sieciowa z wifi.

 

Znalazłem komputer na msi 2a9c, i3-550 @ 3.20, 3gb ram i jeszcze jakąś grafiką od hp za ponad 400zł. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego:http://allegro.pl/ibm-m81-desktop-g850-2x2900-4gb-250gb-rw-7pro-gw12-i5846476077.html

 

Będę mógł dołożyć np grafikę z hdmi, usb 3.0 (widziałem tylko grafike i usb na pci-e) i moduł wifi (pci lub usb)?

 

Edit: ok, mysle, ze da radę bo są dwa pci-e.

 

 

Czyli w tej cenie nic lepszego nie znajdę?

Edytowane przez Karolek200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten zestaw http://allegro.pl/plyta-procesor-core-i5-2320-4x-3-3-s1155-acer-i5897790779.html

Za dopłatą 20 zł mam mieć do tego obudowę minitower bez jednego boku, zasilacz, prawdopodobnie dość sprytna delta 300W i napęd dvd. W 700-750 zł zmieścisz się z 4GB ramu i dyskiem ssd 120/128GB lub hdd 1TB. Masz wtedy budę pod wysokie karty. Myślę, że pod ten zasilacz będzie można nawet gtx750ti podłączyć.


Na razie czekam na dostawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssd Adata SP920 128GB, Transcend 370 128GB, Samsung 850 EVO 250GB, Crucial MX200 250GB.

 

Ram, jakikolwiek 1600MHz cl9, czym tańszy, tym lepszy.


Kwestię obudowy ustalałem telefonicznie. Jak klamoty przyjdą, będę mógł coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

 

To czekam na Twoje wrażenia i pewnie zdecyduje się dopłacić te 20zł, a obudowe pózniej na spokojnie wybrać.

Sprzęt dotarł. prezentuje się całkiem dobrze. Raczej wygląda na mały przebieg. Nie wygląda, by był dmuchany sprężonym powietrzem, bo na wentylatorach jest trochę kurzu, jest go jednak mało. Obudowa, poza brakującym boczkiem, w stanie dobry +. Zasilacz DPS-300AB-57 A, 4x sata, 1x hdd, 1x floppy. W obudowie zamontowana nagrywarka dvd, dwa przewody sata.

W zatoce zewnętrznej 3,5 cala siedzi jakieś ustrojstwo nazywane "internal speaker" ;) Wentylator na cpu o średnicy 92mm, tak samo z tyłu obudowy.

 

To niestety na tyle. Nie przygotowałem się wcześniej (14-22 byłem w pracy) i nie mam przewodu zasilającego i ramu ddr3, by to odpalić. Pozyskiwanie tego o tej godzinie jest niepożądane ze względu na mir domowy ;) Jutro za dnia poszukam i wydobędę sobie co trzeba i wieczorem dopiero będę mógł podać volty. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, bo było "jedno ale". Wypadły ze swoich miejsc zaślepki kart rozszerzeń. Mam nadzieję, że nie narobiły spustoszenia, nic nie widać na oko.

 

Edit: Klamot dostał volty, bios działa ;)

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to dobry zakup. Pewnie nie ja tylko tak uważam, zw ciągu kilku dni sprzedał chyba 11 sztuk.

Za 20 zyla dodatkowo napęd i zasilacz + niekompletna obudowa, to raczej dobra opcja.

Niedawno były też zestawy z kompletną budą i 2x2GB ramu za 499 zł ale nie takiej oferty od ponad dwóch miesięcy.

 

Co do płyty, nie ma w biosie żadnych opcji konfiguracyjnych ramu, bclk czy mnożnika. Można tylko włączyć, wyłączyć turbo.

Z zalet to płyta ma mnóstwo usb i 4 sloty na ram, 5 x sata. Pod tym względem - bogato.


Ram - ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety b. słabo wygląda w tej płycie dźwięk. Jakiś przedpotopowy Realtek z 3 gniazdami, które mają na sztywno przypisaną rolę.

 

Z wad, igpu nie można przypisać więcej niż 128MB. To ego mój egzemplarz coś świruje z dvi, monitor wali komunikatem sprawdź kabel sygnałowy.

Tu muszę jednak wykluczyć monitor i kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor działa. Działał prawidłowo na d-sub, tj po analogu. Z wyjściem dvi raczej wszystko ok, pożyczyłem kable dvi-hdmi i od rana nic się złego nie działo. Problem może jest z moim kablem dvi-dvi.

Grafikę na pci-e możesz dać i z 8GB ramu, to nie problem. Grafice zintegrowanej można przypisać tylko 128MB ramu.

 

Co do dźwięku, udało mi się uruchomić P+L + centralny + sub. Mic na frontpanelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...