Skocz do zawartości
RobMaK

850 Evo 250GB Wolne Bootowanie systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przestrzegam przed kupnem dysku 850 Evo jeżeli zależy wam na szybkim bootowaniu systemu. A więc jako że cena była korzystna to przesiadłem się z Q Series pro 128GB na 850 Evo 250GB. W testach internetowych Evo wypadał lepiej od mojej starszej Q Series pro. Na Thoshiba Q Series pro 128Gb Windows 7 wczytywał sie 8s natomiast na Evo to 15s tyle to mi się ładował system na RAID 0 z 6 HD322HJ. Czy to normalne że na Samsung-ach tak długo ładuje się system ? Dodam żę Windows 10 GPT ładuje się także w okolicach 15s

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez RobMaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestrzegam przed szerzeniem w internecie nieprawdziwych informacji, wprowadzaniem innych w błąd i popadanie w paranoje.

Składałem już kilka komputerów na 850evo i żaden nie miał problemów z długim włączeniem się. Polecam zidentyfikować problem u siebie. Może masz coś z dyskiem, oddaj na gwarancję po to ja masz skoro uważasz że coś jest nie tak.

 

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestrzegam przed szerzeniem w internecie nieprawdziwych informacji, wprowadzaniem innych w błąd i popadanie w paranoje.

Składałem już kilka komputerów na 850evo i żaden nie miał problemów z długim włączeniem się. Polecam zidentyfikować problem u siebie. Może masz coś z dyskiem, oddaj na gwarancję po to ja masz skoro uważasz że coś jest nie tak.

 

 

Tapatapatap Z2

 

Skoro SMART i oprogramowanie samunga wskazuje żę jest ok to nie mam podstaw do naprawy grarancyjnej bo problem występuje tylko w wolniejszym uruchamianiu sytemów. Chyba sprzedam 850 Evo wybiorę Q Series lub Q300 Pro 256GB

Mi też Win 8.1 po instalacji GPT w trybie UEFI uruchamia się jakies 15-20s. Też myślałem, że będzie się to odbywać znacznie szybciej (EVO 850 250GB to mój pierwszy SSD, wcześniej nie miałem z żadnym styczności) ale tragedii nie ma.

 

 

Ja jakieś porównanie mam bo miałem już

 

Kingstone V200 128GB V2

Kingstone V300 120GB V1

Vertex 450 128GB

Q Series Pro 128GB

850 Evo 250GB

 

I 850 Evo bootuje tak samo szybko jak V200/300

 

PS: Jak ktoś był przyzwyczajony do 8s a teraz ma 15s to jest wyczuwalna rożnica.

Edytowane przez RobMaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że te 15 s. może irytować ale faktycznie albo dysk jest walnięty albo coś z ustawieniami (zarówno w Twoim jak i moim przypadku) bo wystarczy sobie wklepać w youtube odpowiednie hasło a wyskakują filmiki gdzie sprzęty na tym dysku bootują się nawet i poniżej tych 8 sekund, które potrzebowała twoja Toshiba. Dodam, ze mój dysk w benchmarkach odstaje też od innych egzemplarzy, może nie jakoś bardzo ale jednak. Nie mniej jak piszesz powyżej, póki SMART nic nie wykazuje podstaw do reklamacji brak... kurde jakoś mi samopoczucie padło na ryj po Twoim poście ;)

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że te 15 s. może irytować ale faktycznie albo dysk jest walnięty albo coś z ustawieniami (zarówno w Twoim jak i moim przypadku) bo wystarczy sobie wklepać w youtube odpowiednie hasło a wyskakują filmiki gdzie sprzęty na tym dysku bootują się nawet i poniżej tych 8 sekund, które potrzebowała twoja Toshiba. Dodam, ze mój dysk w benchmarkach odstaje też od innych egzemplarzy, może nie jakoś bardzo ale jednak. Nie mniej jak piszesz powyżej, póki SMART nic nie wykazuje podstaw do reklamacji brak... kurde jakoś mi samopoczucie padło na ryj po Twoim poście ;)

 

 

Albo taka seria dysków (Samsung wypuścił kilka wersji Evo 850) bo w necie mozna znaleść że niektórym osobom Evo sprawiają problemy. Celowo nawet zaktualizowałem oprogramowanie Intela w uefi do 14.8.2 i nadal to samo 850 Evo jest wolniejszy od Q Series pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Celowo nawet zaktualizowałem oprogramowanie Intela w uefi do 14.8.2 i nadal to samo 850 Evo jest wolniejszy od Q Series pro.

Wgranie nowszego OROM kiedy korzystasz z kontrolera w trybie AHCI nie ma kompletnie na nic wpływu.

 

 

 

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie 6-8 sek. to standard w przypadku firmowych SSD, ale też kwestia chipsetu, sterów, aplikacji w autostarcie, czy nawet wersji windows, nie zapominajmy legalnej wersji, bo i wszelkie blokady czy aktywatory też "kosztują" czas bootowania

warto też sprawdzic log systemu, czasami nie widać, a jest jakiś konflikt aplikacji, sprzętu, czy coś sie podepnie pod start z malware i szuka połączenia

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...