Skocz do zawartości
lucja

DeLL Inspiron 17 QUAD 8GB SSD , co o nim sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po poierwsze jestem totalnym laikiem ( laiczka-ale to nie po polsku)

noszę się z zamiarem wymiany starego laptopowego złomu na coś nowszego i większego ( jak dla mnie) do zabawy w domu, gry, filmy. Znalazłam DeLL Inspiron 17 QUAD 8GB SSD, w cenie ok.2000zl, parametry:

 

Procesor

Czterordzeniowy procesor AMD A6-7310M APU with Radeon R4 series Discrete-Class Graphics 
2,0GHz, 4-fizyczne rdzenie, w trybie TURBO BOOST do 2,4GHz  z 2MB pamięci

Pamięć Ram 8GB DDR3L Dysk twardy 120GB SSD Solid State Drive Matryca 17,3-calowy wyświetlacz z podświetleniem WLED i panele True Life o rozdzielczości HD+ (1600x900) Karta graficzna AMD Radeon R4 Graphics do 2GB pamięci współdzielonej

 

pamiec RAM wystarczająca,dysk twardy ok, 17 cali - ok, tylko co z procesorem i karta graficzną? ewentualnie innymi parametrami na które trzeba zwrócic uwagę. tego nie umiem ocenić, i nie mam przy sobie bystrzaka, który umiałby to zrobic. cena jak na 17 calowy laptop dobra wiec zastanawia mnie czy wszystko bedzie grało ok.

A wiec prosze o podpowiedzi, czy taki zestaw ma sens i czy cos nie będzie kulało, pogarszało całości.

Ewentualnie poproszę o inne konkretne sugestie w zbliżonej cenie .

Z góry serdecznie dziękuję :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaby komputer. Realna wydajność 4-rdzeni mobilnych od AMD jest niska. O grafice R4 to już nie wspomnę.
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+A6-7310+APU&id=2535

W tej kwocie możesz dostać laptopa z i5ulv Brodawell:
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-5200U+%40+2.20GHz

17" bym odpuścił także jak tu kolega wyżej wspomniał. Z 15,6" warto dopłacić do:
ASUS R556LB-XO153D-8 i5-5200U/8GB/1TB/DVD-RW GT940M

Acer V3-574G i5-5200U/8GB/1000 GT940M

Pierwszy ma dobre wykonanie, dobrze spasowana obudowa, niskie temperatury pracy i matryca o dość wysokiej luminacji. Drugi temperatury pracy wg testów ma wyższe, ale obudowa jest z dodatkiem aluminium wewnątrz i na pokrywie matrycy + podświetlana klawiatura.

Taniej bliżej budżetu:
Acer F5-571g z i3-5005u 8GB i GF940M
Procesor trochę słabszy, ale wciąż na poziomie + karta graficzna najwydajniejsza dalej w tym budżecie.

 

Lub z dell'a:
Dell Inspiron 5558 z i5-5200u 8gb i GT920M
Słabsza karta graficzna jakieś 30%, procesor i5ulv Broadwell wciąż. Serwis typu domowego od dell'a.

GT940M miażdży tamtą integrę radeon'a R4 na głowę. 
- r4 w grach:
http://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon-R4.115597.0.html
- GT940M w grach:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-940M.138027.0.html

- GT920M w grach:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-920M.138763.0.html

(patrzymy na FPS-y w grach, grywalne są stabilne ponad 30FPS jeśli chodzi o morpg, FPS-y najlepiej min. powyżej 60).

 

Z 17":
Lenovo B70-80 z i5-5200u i GF920M
lub ew:
Lenovo z70-80 z i3-5020u 8GB i GF840M FHD IPS
Tutaj masz matrycę FullHD IPS matową bardzo dobrej jakości, jedna z najlepszych matryc w laptopach do ponad 3,5 tysiąca aktualnie. Procesor i3ulv ale z podbitym taktowaniem do bazowego i5-tki, przyzwoity.
Grafika GT840M jest wydajniejsza od GT920M, trochę słabsza od GT940M ale bardziej w stronę GT940M w wydajności.
Jednakże jak widzisz, z 15,6" dostaniesz wydajniejszy sprzęt w tej cenie.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Pozostanę przy 17 calach, 15 miałam i miałam również możliwość korzystania z 17, jak dla mnie o niebo lepszy. poszukuję wiec optymalnego rozwiązania dla 17 c. w cenie ok. 2ooozl, i bardziej w kierunku pracy i filmów i muzyki niż gier

Rozważam podane propozycje Lenovo ale moze macie jeszcze jakies, przynajmniej równie dobre, propozycje adekwatne do moich potrzeb?

I jak z awaryjnością? nie ujmując nikomu , czy aby na pewno lenovo dorównuje bezawaryjnością wyższym marką , właśnie, np. dell?  w tym temacie nie mam takze zadnego doświadczenia ale nie chciałabym aby po wygaśnięciu rocznej gwarancji sprzęt mi padł. i wiem ze mozna wykupic na dłuzszy okres:)

 

 

Z góry dzieki :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy 17 calach, 15 miałam i miałam również możliwość korzystania z 17, jak dla mnie o niebo lepszy.

O komforcie pracy decyduje nie tylko rozmiar matrycy ale też i jej rozdzielczość. Niestety większość proponowanych piętnastek to 1366 x 768. Też byłby niezadowolony, gdybym i miał na tym pracować. Przy tym mój 14,1 cala 1440x900 uważam za dużo lepsze rozwiązanie.

 

Zastanów się też, czy ważna jest kamerka internetowa. Często jest przedpotopowe 0,3Mpix. Jeśli masz zamiar prowadzić wideorozmowy, 1,3Mpx wydaje się być minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej 17" nie dostaniesz FullHD innej niż z70-80, poza tym jakościowo matryca najlepsza w budżecie do ponad 3 tysięcy (IPS). Warto doinwestować.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie widze ze zaproponowane przez wmk lenovo jest ok, raczej przy nim pozostane. I kamerka 1 Mpix, nienajgorsza i rozdzielczosc tez wyglada dobrze, a kasy zawsze mozna wydac wiecej i nigdy nie bedzie za duzo, wiec dziekuje serdecznie za wszystki podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...