Skocz do zawartości
ffus

Awaria dysku zewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od około 1,5 roku posiadam dysk SAMSUNG 3D STATION 2TB i nigdy nie miałem z nim problemów.

Dzisiaj przestał działać. 

 

Objawy:

Dysk podłączam pod USB słyszę że zaczyna pracować.

Następnie słychać windowsowy dźwięk podłączenia sprzętu.

Czekam aż pojawi się dysk w moim komputerze jednak nic.

Około pół minuty po podłączeniu słychać windowsowe rozłączenie sprzętu. 

W tym momencie dioda dysku zaczyna rytmicznie szybko migać. Wciąż słychać że dysk pracuje.

 

Kiedy to się stało :

Dysk działał w tym samym dniu, objaw pojawił się jak chciałem podłączyć go do telewizora, który nie wykrył dysku ( zawsze działał ).

 

Co sprawdzałem:

Po podłączeniu nie widać dysku w menadżerze urządzeń.

Nie widać go również w Zarządzaniu dyskami.

Zmieniałem porty usb.

Sprawdzałem na innym komputerze.

 

Iskierka nadziei   :)

Kiedy podłącze dysk to do chwili aż słychać dźwięk rozłączenia pojawia się on w Urządzenia i Drukarki.

 

 

Szukałem w internecie i nie znalazłem rozwiązania.

Proszę o pomoc, może ktoś spotkał się z takim przypadkiem, albo ma jakiś pomysł jak ugryźć problem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk na gwarancji, więc Samsung chętnie Ci go zreperuje ;)

Podobny problem z pendrive naprawił się po ponownym formatowaniu.
Sprawdź jeszcze czy go widać w "Zarządzaniu komputerem" - jeśli jest widoczny to zdejmij partycje, utwórz i sformatuj nowe.

Edytowane przez SambaVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. :)

 

Dla pewności:

w "zarządzaniu komputerem" mam opcje Menadżer urządzeń i Zarządzanie dyskami które już sprawdzałem.

Chyba że chodzi Ci o jakąś inną zakładkę. 

 

Myślałem nad gwarancją, ale chciałem się najpierw upewnić czy jest sposób aby to naprawić.

A w przypadku gwarancji jak wtedy z odzyskaniem danych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja zwykle nie obejmuje utraconych danych. Po prostu przywracają sprawność urządzeniu. Przecież danych Ci nie sprzedawali tylko urządzenie ;)
Jak to mówią: "Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie bezpieczeństwa i na tych, którzy dopiero zaczną je robić" :D

Jeśli dysk pojawia się i znika to może oznaczać problem z zasilaniem. Ten dysk ma osobny zasilacz, czy zasilany jest z USB?

Gdyby to nie był dysk na gwarancji to by się ostatecznie rozkręciło kieszeń i podpięło wprost do komputera. Może dane uclały a tylko kieszeń się popsuła? Ciężko powiedzieć... Linux też nie widzi tego dysku?
Możesz jeszcze spróbować uruchomić komputer z tym dyskiem wpiętym w USB - może zaskoczy....


Szkoda zdjęć z sylwestra, ale jak nic nie wychodzi prostymi sposobami to lepiej oddać do serwisu. Mogła walnąć ta płytka, w którą napęd jest wpięty w kieszeni i wystarczy przełożyć HDD do innej kieszeni i zaskoczy... ale wtedy zerwiesz plomby i po gwarancji. Nie ryzykuj. Może nowy dysk Ci przyślą? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne niedawno czytałem ten cytat :)

 

 

Dysk się tylko raz pojawia na 30 sek po podłączeniu (pojawia się tylko w Urządzenia i Drukarki) później się na stałe rozłącza ale słychać że wciąż pracuje.

Posiada osobny zasilacz, czyli muszę spróbować podpiąć inny.

 

Spróbuję też z linuxem i dam znać. 

 

Co do gwarancji to trochę patowa sytuacja :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na gwarancji to możesz przełożyć dysk do kompa i spróbować odzyskać dane.
Jeśli jednak kupno nowego to spory wydatek to oddaj na gwarancji, może nic nie będą musieli usuwać. Tylko koniecznie w zgłoszeniu napisz, że zależy Ci na zawartości ;)
Ciężko powiedzieć co się popsuło... tym bardziej zaocznie ;)
Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze z Linuxem.

A jak nie będzie działać to zastanowię się nad którąś z opcji. ;)

Dziękuję za pomoc w dodatku o tej porze :)


Odpaliłem linuxa z płytki bez instalacji.

Na tym systemie dysk również nie działa.

Chyba będę musiał się zaznajomić z warunkami gwarancji i reklamacji. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. 

 

Dysk wysłałem na gwarancję i otrzymałem inny z innym numerem seryjnym a na obudowie jest napisane recertyfied czyli to będzie pewnie naprawiany.

 

temat do zamknięcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...