Skocz do zawartości
snacu1

GTX 980 M laptop karta graficzna problem z fps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Postanowiłem założyć ten temat ponieważ od samego  początku od kat mam laptopa seri MSI GT 72 Dominator Pro 6QE mam powaznyproblem z fps.
Moje  parametry to :

i7 Skylne 2600hz
16GB  ddr 4 
ssd 256 +1024gb hdd
GTX 980 M 4 gb
W.10
Na czym polega sam problem :
OD samego początku mam bardzo mało fps w grach . Polega to na tym ze po uruchomianiu gry takiej jak cs go na przykład powinienem miec mniej wiecej 300 non stop a mam 70 do 150 i nigdy sie nie utrzymuja.
TO samo jest w BATTLEFIELD czy BATTLEFRONT GTA V czy Assasin cread.
Problem się ciągle powtarza sprawdzałem ustawienia zasilania na bateri oraz normalnie , regenerowałem watki cpu i sa odblokowane wpisywalme komendy , pobrałem najnowsze sterowniki przeinstalowywałem je wielokrotnie i nic nie pomaga.

Czy ktoś z was miał taki problem ??
Wie co morze być tego przyczyną??

Na wielu forach piszą ze gtx 980 m ma coś zablokowane  , z takim sprzętem fps w grach  powinny być wieksze jak 30fps /s

post-222596-0-30081600-1452078612_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mistereco22

Ludzie na forach płaczą, że posiadają SLI 980 mają mało klatek w grach i są niezadowoleni, więc co przy takich zestawach i problemach znaczy wykastrowana 980 M w laptopie. Taki sprzęt odpali gry ale na dużym kompromisie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z osiągami tu:

 

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-980M.126692.0.html

 

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

 

Jak masz podobnie to jest ok.

 

np w GTA V FHD Ultra powinieneś mieć ok 50fps.

 


Ludzie na forach płaczą, że posiadają SLI 980 mają mało klatek w grach i są niezadowoleni, więc co przy takich zestawach i problemach znaczy wykastrowana 980 M w laptopie. Taki sprzęt odpali gry ale na dużym kompromisie. 

 

Co z tego wynika?

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć na uwadze temperatury, one odgrywają kluczową role w wydajności. Przy zbyt wysokiej temperaturze spada taktowanie, czyli zmniejsza sie wydajność.

 

Oprócz tego laptopy mają sporo opcji oszczędzania energii, które mogą zmniejszać wydajność. Zazwyczaj ustawienie profilu wysoka wydajność w profilach zasilania (kliknij w ikonę baterii koło zegara) pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje za pomoc ale prawda jest taka ze z ta karta powinienem mieć znacznie więcej fps nie wiem dla czego tak jest jak jest i nic  nie moge z tym zrobić żeby to polepszyć.
 Czytalem w necie na ten teamt ludzie maja podobne problemy i nie chodzi tu o temperatura  przy obciążeniu nie zwiększa sie wiecj jak na 70 StopniC
wiec sam nie wiem mam specjalny program od msi który to pokazuje i sledzi prace karty.
Wielu ludzi pisze ze jest jakieś zabezpieczanie  w biose ale ja go niewidzie coś musi byc nie tak z napieciem :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...