Skocz do zawartości
Nazwa1234567890

ilu omowe słuchawki dt880/770 do essence STX?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio mysle nad nowymi sluchawkami. Mam karte muzyczna asus xonar essence STX. Interesuja mnie beyerdynamic dt880 albo dt770 (podobno 880 maja bardziej neutralne brzmienie). Pytanie brzmi: ilu omowe wybrac? W przypadku DT 880 sa wersje: 32 Ohm/ 250 Ohm/ 600 Ohm. Na zagranicznych porach czytalem ze xonar essence stx ma za slaby wzmacniacz na dt 880 250 Ohm, podobno jest glosno ale cos z dzwiekiem nie tak, bodajze za male napiecie dostarcza xonar std jak na dt880. Czy warto kupic pod mojego xonara stx DT 880 32 Ohm, czy bedzie caly czas problem z napieciem? Moze lepiej kupic dt770 80ohm? Nie mam zewnetrznego wzmacniacza sluchawkowego.

Edytowane przez Nazwa1234567890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niską impedancję łatwo napędzić. Nawet telefonem.

Teoretycznie ciut większa jakość uzyskasz na 250. Skoro reklamuje się STX jako zdolny do napędzenia nawet 600 to zakładając pewne nagięcie ze strony producenta z 250Ohm nie powinno stanowić wyzwania.

O Xonara bym sie nie obawiał.

Raczej wybierz odpowiedni model słuchawek. I w tym celu lepiej udaj się do salonu audio i przetestuj je dobrze na muzyce która lubisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że wersja 600 Ohm potrzebuje bardzo dużego napięcia, ludzie w ogóle podłączają je do jakichś wzmacniaczy lampowych za wielkie pieniądze. Co do wersji 250 Ohm nie wiem jakie napięcie potrzebne, to samo z 32 Ohm. Zakładam ze do wersji 32 Ohm mój xonar się kwalifikuje, ale z tego co czytałem dostarcza on 3,2V gdy ustawie wzmacniacz na: do 300 Ohm, 2V do 64 Ohm i 5,5V powyzej 300 Ohm. Nie mogę znaleźć nigdzie ile Voltów wystarczy do wersji 250 Ohm.

Ale to prawda, będę musiał przetestować te słuchawki w sklepie audio. Gdzie w Warszawie jest taki sklep gdzie je przetestuje? I czy da się podłączyć te słuchawki w jakimś sklepie do xonara stx? (raczej komputera ze sobą nie wezmę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze idziesz do salonu na odsłuch - jeszcze okaże się, że nie szukasz tak naprawdę neutralnego brzmienia, a np. mocniejszego basu... A co do słuchawek podłączanych pod STX - dalej niż 250-300ohm bym nie szedł bez dodatkowego wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w salonie hi-fi (nie markecie) powiedz im, czego słuchasz i jaki masz sprzęt, a także czego od niego oczekujesz. Weź też jakieś swoje płyty do odsłuchu. Tam Ci powinni doradzić, co wziąć. Ja kilka lat temu wyszedłem z takiego salonu z zupełnie innymi kolumnami, niż początkowo zamierzałem kupić i bardzo się z tego cieszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...