Skocz do zawartości
Heisenberg

Samsung UE32J5550 Virtual Surround i Dialog Clarity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna mam ten TV http://www.samsung.com/de/consumer/tv-av/tv/full-hd/UE32J5550SUXZG. Kilka dni zajęło mi odpowiednie skonfigurowanie ustawień obrazu tak by odpowiadał moim preferencjom. Dzisiaj przeglądałem sobie ustawienia dźwięku i ciekawią mnie dwie opcje. Mianowicie Virtual Surround i Dialog Clarity. Po włączeniu Dialog Clarity faktycznie słychać różnice przede wszystkim w filmach, czy serialach które odpalam na kompie, dialogi są nieco bardziej "uwydatnione". Natomiast funkcja Virtual Surround daje też sporego kopa, jest nie tylko głośniej, ale słychać ten dźwięk przestrzenny. Jednak kumpel troche mnie zaniepokoił mówiąc, że Virtual Surround katuje głośniki telewizora i lepiej nie włączać tej opcji, a ewentualnie zwiększać głośność aby uzyskać "podobny" efekt. Więc zwracam się z pytaniem do was, drodzy forumowicze. Słuchać kolegi, czy korzystać z tej funkcji skoro w moim odczuciu daje ona fajny efekt? Może ma ktoś podobnego Samsunga, albo jest ktoś kto korzysta z tej opcji na innym LCD.

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak, stwierdzenie "kumpel mi powiedział" jest absurdalne. Łatwo sprawdzić w necie, czy ktokolwiek miał z tym problem. Podpowiem Ci, że szukałem parę minut i nie znalazłem na ten temat wzmianki. Drugą (i trzecią) kwestią są: po co Samsung miałby coś takiego wrzucać gdyby degradowało głośniki i Virtual Surround to nie to samo co "dać głośniej". To jest cały algorytm przetwarzający dźwięk. Więc sam problem wydaje się nie być problemem tylko wyimaginowaną tezą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak, stwierdzenie "kumpel mi powiedział" jest absurdalne. Łatwo sprawdzić w necie, czy ktokolwiek miał z tym problem. Podpowiem Ci, że szukałem parę minut i nie znalazłem na ten temat wzmianki. Drugą (i trzecią) kwestią są: po co Samsung miałby coś takiego wrzucać gdyby degradowało głośniki i Virtual Surround to nie to samo co "dać głośniej". To jest cały algorytm przetwarzający dźwięk. Więc sam problem wydaje się nie być problemem tylko wyimaginowaną tezą.

Dzięki za odpowiedź. W takim razie warto z tego skorzystać skoro moim zdaniem efekt jest słyszalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to ten algorytm działa na zasadzie "wrzucenia" w dźwięk stereo odpowiednio opóźnionego dźwięku mono. I wydaje się że jest dźwięk 3D. To tylko algorytm, nie wiem w jaki sposób ma to popsuć cokolwiek. Jak słyszysz różnicę to czemu nie? Chociaż prawdziwego 5.1/7.1 to nie zastąpi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że nie zastąpi, ale skoro w chwili obecnej korzystam tylko z głośników telewizora to dlaczego nie włączyć tego. Powiedz mi jeszcze czy jak podłączę głośniki Logitech 2.0 do wejścia słuchawkowego telewizora też będę mógł korzystać z Virtual Surround?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...