Skocz do zawartości
Piotrek9005S

Komputer do gier za 3200 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Sama buda będzie pasować .

 

Gorzej komp - procek nie pasuje do płyty i ramu .

 

Płytę i ram masz już pod najnowszego Skylake S1151 a procek to jeszcze Haswell S1150 .

 

Zdecyduj się albo Skylake albo Haswell .

 

W pierwszym przypadku zmień procka na I5 6400/6500 , w drugim przypadku płyta i ram do wymiany .

 

Do tego warto by było dołożyć ~200 zł na SSD albo zabrać z czego innego - I5 6400 wyjdzie jakieś 250 zł taniej , z I5 6500 różnica będzie tylko 200 zł .

 

z SSD proponuję Sandisk Plus 120GB lub Plextor M6V 128GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel i5-6600 3.30GHz 6MB BOX

MSI B150 PC MATE (B150 2xPCI-E DDR4)

Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14

EVGA GeForce GTX960 4GB SSC GAMING ACX 2.0+

Seagate 1TB 7200obr. 64MB

SilentiumPC Gladius M45W Pure Black

Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX

3219,00 zł wraz z bezpłatnym montażem zestawu;

Najnowszy procesor rodziny core-i5: edycja bez K / odblokowanego mnożnika - ale bezpiecznie zakładam że standardowa wydajność i tak sprawdzi się przez długi okres czasu;

Dopasowana płyta główna w pełnym formacie ATX: obsługa DDR4, szersze rozmieszczenie złącz - tak aby wszystko znalazło dla siebie miejsce;

Moduł DDR4 8GB pojedynczy, w przyszłości ew. druga kość do kompletu;
Układ graficzny w odmianie z 4GB pamięci RAM: obecne gry rosną pod kątem ilości danych / tekstur / inne;
Lepsza jakościowo obudowa z cichszymi - również trzema - wiatrakami wraz z odpowiednim zasilaczem: odpinane przewody -> porządek w obudowie;

 

A w przyszłości celem wrostu wydajności: ~250GB dysku typu SSD na system i część gier;
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak zmienić procek na np. Intel Core i5-6500 BOX. Takie pytanie który jest wydajniejszy, bo jednak 200 zł to troszkę jest. I jak by mnie cenowo wyszło zamienienie ramu i płyty na te pasujące do tego procka którego sam wybrałem. Dysk SSD mam więc nie potrzebuje. 

Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej masz podsumowanie cenowo z najmocniejszym i5 bez K, właściwą płytą główną: Tu edycja Mortar B150 też będzie ok - no i ogółem z częściami do siebie pasującymi.

Można wybrać procesor i6-6500 -> oszczędzamy 100zł;
Obudowa Zalman Z3-Plus też jest ok, choć dla mnie prywatnie SPC jest ciut lepiej wykonana / ma cichsze wiatraki;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stock wydajniejszy będzie I5 6500 , po OC lepszy będzie znowu 4690K .

 

Do 4690K potrzebujesz płyty na Z97 - najtańsze to koszt 330-350 zł np. Asrock Z97 Anniverasy , za 420 zł jest Asus Z97-P - dosyć dobra i polecana płyta .

 

Do tego G.Skill Ares 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 237 zł lub G.Skill Trident 2x4GB DDR3 2400 mhz CL10 za 258 zł .

 

Ceny z morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...