Skocz do zawartości
stasiek1804

Czy warto zmienić procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż kupiłem taki zestaw do komputera na allegro ale troszkę zniechęcił mnie procesor ale stwierdziłem że dobra kupuje a procesor kupie inny a ten sprzedam. Ale niestety już po zamówieniu przypomniałem sobie że nowy procek ma inne zapotrzebowanie energetyczne. I tu pojawia się pytanie. Czy jeśli zamiast tego procesora dam Intel Core I5 6400 to będę musiał zmienić zasilacz albo coś innego jeszcze? Przy okazji na ile sądzicie że wystarczy taki procek przy średnim użytkowaniu?

 

 

Aktualny Procesor

Intel Core i5-4460 BOX

Płyta główna

Gigabyte B85M-D3H-A

 

Karta graficzna

Gigabyte GTX 950 OC

 

Pamięci RAM

2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9

 

Dysk twardy Seagate Barracuda 1TB

 

Fortron 460-60HCN 460W

 

Obciążalność linii 12V: 408W

Wentylator: 120 mm

Sprawność: >84%

 

 

Napęd Samsung SH-224FB

Edytowane przez stasiek1804

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy jeśli zamiast tego procesora dam Intel Core I5 6400 to będę musiał zmienić zasilacz albo coś innego jeszcze?

 

No ogólnie to musiałbyś zmienić całą platformę (płytę, RAM...). Co Ci w tym procesorze przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz Skylake to przegrałeś życie!

 

Tak na poważnie, to co chłopaki wyżej piszą... dokup SSD + mocniejsze GPU (Jeśli masz niedosyt FPS-ów pod tą 950-ką) i będzie dobrze. Ten procek co masz i tak "nudzi się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wszyscy jeszcze zauważyli, ale mamy marzec, tak więc ... dobrze, że wznowiliście temat po 2 miesiącach. Autor z pewnością codziennie sprawdza ten wątek w nadziei, że ktoś w końcu satysfakcjonująco odpowie na jego pytanie. ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...