Skocz do zawartości
Bustral

Komputer zainfekowany freezetheapp co robić?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jestem typowym "Januszem" obsługi zabezpieczeń komputera (to na początku).

Korzystam z głównie z programów 3d i 2d grafiki i do tego jak każdy z nas, korzystam z przeglądarki (chrome).

Od jakiegoś czasu walczę z wirusem Freezetheapp-> nie mogę za cholerę odinstalować tego "czegoś"!

Mam antywirusa kasperskiego, który po przeskanowaniu komputera nie wykrywa żadnych wirusów...

 

Ostatnio trafiłem na samouczki, jak sie pozbyć tego cholerstwa, niestety każdy z nich kieruje mnie do zakładki "rozszerzenia" w przeglądarce, gdzie mam usunąć załączone rozszerzenie o nazwie freezetheapp i będzie po sprawie. Niestety taka pozycja u mnie nie widnieje...

Kolejną rzeczą jaką mógłbym zrobić to usunąć tą apke w panelu sterowania, gdzie również mi się nie pokazuje.

 

Zainstalowałem więc polecanego przez którąś ze stron antywirusa "Spyhunter", który owszem po zeskanowaniu komputera wskazał mi 108 zakażonych elementów jako wirusy. Niestety usunięcie ich przez ten program łączy się z opłatą 50$.

 

Czy jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji?

 

Z góry dziękuję za wskazówki, jeśli temat juz istnieje to przepraszam, nie mogłem go znaleźć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu format , format to ostateczność jak nic nie da się zrobić .

 

Kasper może ma starą bazę albo ten syf tak się maskuje że go nie wykrywa , ew. nastąpiło uszkodzenie programu lub inna ingerencja w jego strukturę .

 

Sciągnij z sieci Kaspersky Rescue CD ( najlepiej na innym nie zarażonym kompie jak masz dostęp ) , odpal z niej kompa i przeskanuj go .

 

Możesz też użyć Malware Bytes AntiMalware ( w skrócie MBAM ) i/lub AdvCleaner albo Dr. Web Cure It .

 

Zachowaj logi z ww. programów - mogą przydać się później.

 

Jak to nie pomoże to ściągasz programik o nazwie FRST i skanujesz nim kompa , potem dajesz loga ( troche info + regulamin działu masz tutaj ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...