Skocz do zawartości
gienekpazich

ładowanie 2,1A zamiast 1A możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 

Posiadam Huawei Honor Holly, ostatnio dokupiłem sobie power bank ACCURA Power Bank 7800mAh 5V 2.1A.
Power bank posada dwa wyjścia 5V/1A i drugie 5V/2,1A, na ładowarce smartfona jest napisane 5V/1A.

Moje pytanie brzmi czy mogę ładować telefon z portu 5V/2,1A nie uszkadzając telefonu? I jakie są ewentualne skutki uboczne?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne to skrócenie żywotności i nagrzewanie się baterii w czasie jej ładowania.

Nie prawda. 1A i 2,1A na ładowarce oznacza dopuszczalną obciążalność na danym wyjściu. Jeśli telefon zadowala się ładowaniem 1A, nie pociągnie więcej z gniazda 2.1A.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank - oznaczenie 2A na ładowarce mówi tylko jaki maksymalny prąd może dać. Telefon weźmie sobie tylko tyle ile potrzebuje nie wykorzystując całej mocy ładowarki.

Tak samo jak w komputerze - jak masz zasilacz dający np. 40A na linii 12V, to wcale nie oznacza, że sama ta linia bez przerwy ciągnie 500W. Mówi tylko ile może dać maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za odpowiedź. Mam powerbank z dwoma wyjściami, jedno 1A drugie 2A i zauważyłem, że telefon ładuje się szybciej na wejściu 2A, ale rzadko to robiłem ze strachu przed problemami z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...