Skocz do zawartości
crazeey

Coś na i3 / i5 Skylake za AMD A10 7850K do 1500 zł (CPU, MoBo i RAM)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakieś pół roku temu padł mój służący mi już ładnych 6 lat zestaw zbudowany na bazie Phenoma II X4 940.

Byłem na to przygotowany i złożyłem taki zestaw:

 

CPU: AMD A10 7850K

Płyta główna: Gigabyte GA-F2A88XM-D3H

RAM: Corsair CMY16GX3M2A2400C11R Vengeance Pro Series 16GB (2x8GB) DDR3 2400Mhz CL11 XMP Performance Desktop Memory Kit - Red 

PSU: EVGA Supernova 550 W Gs Gold 80+

HDD: 3x WD Red

SSD: Samsung 840 Pro 256GB

Napęd DVD / CD: LiteOn iHAS124-04

Chłodzenie: Scythe Mugen 2 / Cooler Master RL-S12V-24PK-R2 Seidon 120 Ver.2 (o tym za chwilę)

Monitor: Dell UltraSharp U2412M 24 inch LCD TFT Monitor (16:10, 1920x1200)

Obudowa: Fractal Design Define Mini

 

Komputer jest włączony 24 na dobę w sypialni, używam go jako biura domowego, streamowania filmów HD w sieci domowej, serwera plików i do popykania od czasu do czasu w D3, HOTS, tudzież inne niewymagające gry, do czego integra w zupełności mi wystarcza. Często gęsto wiele tych rzeczy na raz, tzn. żona ogląda film z Serviio na TV w pokoju obok, ja tymczasem sobie giercam, rozpakowuję archiwa i robię coś w Excelu.

Zestaw spisywał się świetnie i byłbym bardzo zadowolony, gdyby nie jedna rzecz: grzało się dziadostwo i to do tego stopnia, że po wymianie płyty głównej, coolera (stąd ten Cooler Master) i dwóch upieczonych CPU MAM DOSYĆ. Zdechły komputer stoi obok mnie, a ja postanowiłem przesiąść się na Intela. Niestety, tak jak w wypadku AMD wiedziałem dokładnie czego chcę, tak absolutnie nie miałem przygotowanego planu B.

 

Mam więc takie pytanie: Jaki CPU, płytę i RAM kupić, żeby mieć zamiennik od Intela o podobnych parametrach do £1500 zł? RAM chętnie bym zostawił, ale ostatecznie mogę zamienić na DDR4 i ten sprzedać. Wiem, że iGPU Intela jest gorsze, ale NAPRAWDĘ nie chcę oddzielnej karty graficznej. Z tego co sie orientuję, do mojej budy płyta musi być micro ATX, i wiem na pewno, że musi mieć co najmniej 5 gniazd SATA 6GBPS. Zestaw ma być przede wszystkim STABILNY i cichy, nie będę go podkręcał.

 

Nie chcę urazić fanów AMD, ale w grę wchodzi tylko Intel. Po prostu jestem człowiekiem zajętym i nie mam czasu na zabawę w śledczego i dochodzenie, co tu znowu nie działa.

 

Za wszelkie propozycje wszystkim z góry serdecznie dziękuję.

Edytowane przez crazeey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny wydajnościowo procek od Intela - Pentium G3xxx lub I3 4xxx , w codziennych zastosowaniach ( net , filmy , office , praca na kompie itp bez grania ) Pentium będzie lepszy niż ten A10 , tutaj nawet lepszy będzie Celeron .

 

Do gier może być I3 , do tego Gigabyte Ga-B85M-D3H-A - ma 4xSATA III i 2xSATA II , w zasadzie tylko SSD są w stanie w pełni wykorzystać SATA III , 99% klasycznych HDD nawet nie wykorzystuje w pełni SATA II a co dopiero SATA III .

 

A DVD to nawet może pracować na SATA I , max. prędkość zapisu/odczytu to ~33 mb/s , zwykle jest to 22 mb/s lub mniej .

 

Napędy/nagrywarki BR też spokojnie mogą pracować na SATA I - max. co osiągają to ~72 mb/s .

 

Ram przekładasz ten co masz , tyle że przy płytach na H81/B85 będzie on pracował na 1 600 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu takie przekładanie. Ram też sprzedaj. Masz wtedy dwie opcje, albo przechodzisz na i3 4gen i kupujesz płytkę na B85/16GB RAM 1600MHz albo inwestujesz w Skylake i masz już nowszy sprzęt z względnie wydajną integrą HD530 (tutaj już przynajmniej 1100zł będziesz potrzebował).

 

Coś takiego może? (taka luźna propozycja na szybko)

http://www.morele.net/inventory/info/IyEGY7/

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...