Skocz do zawartości
MIdeon

cytat a procesor/zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jaki procesor doradzalibyście do poniższego cytatu:

 

„Moje kryterium wydajności jest proste: jeżeli na jednym pulpicie mam uruchomione kilka wymagających aplikacji (Word, Photoshop, InDesign i przeglądarkę z wieloma otwartymi kartami), a na drugim Pulpicie działa wyświetlany film w Full HD i procesor się nie krztusi, to jest to komputer, który mi wystarcza.”

W związku z tym, jaki procesor Waszym zdaniem na dzień dzisiejszy byłby odpowiedni do tego cytatu. Nie proszę już o zestaw (choć byłoby miło), ale o sam procesor. Nie chcę sugerować ceny, ale mam ograniczony budżet to jedna kwestia.

 

Inne pytanie czy do powyższego cytatu wystarczy mi zintegrowana karta graficzna czy jednak bez zakupu karty się nie obejdzie ? a jeśli tak to jaka ?

I ostatnie pytanie, które pewnie u wielu wywoła … płyta główna – zapytuję, gdyż muszę również kupić monitor z funkcja TV lub TV z funkcją monitora, jak zwał tak zwał, chodzi o to czy niezbędnym jest zakup płyty ze złączem hdmi czy jest jakieś obejście ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję Wszystkim za podpowiedzi i sugestie.

 

ps

nie podaję procesora oraz płyty głównej na ten moment pozostałe podzespoły to:

 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9
Dysk SSD HyperX FURY 120GB SATA3 
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500 (lub inny)

Napęd Samsung SH-224FB - (SH-224FB/BEBE) następca modelu SH-224DB/BEBE

Edytowane przez MIdeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor w zupełności starczy w miarę świeży i3 (np. i3-4370) choć ze względu na aplikacje które wymieniłeś sugerowałbym dopłatę do i5. Karta graficzna podobnie - ta zintegrowana sobie poradzi z internetem, wordem i filmami jednocześnie jednak ze względu na aplikacje Adobe polecam rozważyłbym dokupienie dedykowanej karty. Monitor jak i TV można podpiąć kablem DVI (a jeżeli monitor/tv nie posiada wejścia DVI to przejściówka/adapter HDMI-DVI) jednak w takiej sytuacji trzeba osobno podłączyć dźwięk do odbiornika. Btw. do filmów polecam rozejrzeć się za płytą główną z układem dźwiękowym ALC1150 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Worda i przeglądarki + oglądanie filmów wystarczy Pentium czy nawet Celeron .

 

Co innego Photoshop i InDesign  - zależnie co robisz to bierz I3 lub dołóż do I5 lub nawet I7 ( jak robisz dużo i szczegółowo w tym sofcie ) .

 

Co do karty graficznej - w pierwszym przypadku integra spokojnie starczy , w drugiem też - procek będzie całość obrabiał .

 

Chyba że chcesz skorzystać ze wspomagania od karty to wtedy kupujesz jaką lepszą kartę - AMD Radeon lub Nvidia Geforce , model zależnie od mocy obliczeniowej jaką potrzebujesz .

 

Co do wyświetalnia obrazu na TV - tutaj by się przydało HDMI , co innego monitor z funkcją TV - też może mieć jeszcze DVI albo stare VGA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie bardzo, ale to bardzo dziękuję WAM za pomoc i podpowiedzi o taką informację mi właśnie chodziło. Czyli nie muszę się spinać specjalnie na i5 a spokojnie wdl. Was mogę zakupić i3 4370 lub i3-6100 z dobrą płytą główną i na luzie wszystko mi ogarnie, wiem wiem najbardziej tu mącą te programy graficzne, ale tutaj już będę działał w na nich już bardziej dla siebie i w formie relaksu. Tak, że chyba mam już w końcu jasność, ale jak dodacie jeszcze słówko czy ten i3 6100 byłby najodpowiedniejszy to mogę kupować nawet dziś ;) Pozdrawiam 

Edytowane przez MIdeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 6100 jest nowszy i wydajniejszy ale droższy i trudniej dostępny .

 

Do tego wymaga już ramów DDR4 ( mimo że istanieją płyty obsługujące ram DDR3 to lepiej trochę dołożyć i kupić taką która obsługuje DDR4 ) - a te trochę kosztują ( w porówaniu do płyt pod I3 4170 ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteś w stanie uzasadnić wybór DDR4 ponad DDR3 abstrahując od kwestii nieznanego wpływu napięcia zasilania standardowych ddr3 na żywotność Skylake? Jeżeli chodzi o wydajność to DDR3 1600CL9 będą szybsze od DDR4 2133CL14 (dobre 10%). No i DDR3 nadal są tańsze.

 

Choć osobiście polecam te płyty z DDR4 właśnie przez wzgląd na zintegrowaną kartę dźwiękową na ALC1150 np: MSI B150M Dark Elf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W robocie bezproblemowo zarzynam i7 (ivy bridge) z 12gb ram i SSDkiem przy Indesignach CS4/CC2013 - wszystko zalezy co w tym bedziesz robil, jak duze booki, z jakimi grafikami zalinkowanymi itp. itd. Jak myslisz przyszlosciowo to lepiej 'zepnij sie' i kup i5, no chyba ze w razie czego planujesz modernizacje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nad tym procesorem również się zastanawiałem :) a co do tego monitora z funkcją TV czy na odwrót (27 cali) , bo już nie wiem jakie jest poprawne nazewnictwo, to może coś polecacie w granicach 800-1000 zł ?

Edytowane przez MIdeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam lg m2752 i jest ok [teraz to już pewnie nowsze modele są]

ogólnie to bym szukał lg

miałem samsunga ale miał taką bezsensowna ramkę pokrytą przezroczystym plastikiem i bardzo to było denerwujące - totez się go pozbyłem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...