Skocz do zawartości
HellGoat

Windows 7 laptop - Blue Screen przy hibernacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jak zwykle kiedy mam problem z komputerem wpadam na to forum, bo do tej pory zawsze mogłem na was liczyć, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie, ale do rzeczy.

Od 1,5 roku posiadam Laptopa Lenovo Y50-70:

i7 4710HQ

8Gb Ram

GTX 860m

Windows 7

 

Od paru dni mam spory problem, otóż nie mogę wprowadzić komputera w hibernację (poprzez zamknięcie ekranu lub dowolnie inaczej). Za każdy razem przy wybudzaniu wywala mi Blue Screen i nie pozostaje mi nic innego jak restart. Komputer uruchamia się poprawnie, poza tym jednym szczegółem wszystko funkcjonuje ok.

Z moich własnych obserwacji wynikało, że problem zgrał się z instalacją najnowszych serowników do nVidii, próbowałem już odinstalować je, zainstalować na czysto - wrócić do starszych wersji - niestety bezskutecznie. Obecnie jestem na 359.12 ale błąd wciąż występuje.

W narzędziach administracyjnych widnieje kod błędu:

Krytyczne    2016-01-12 22:04:30    Kernel-Power    41    (63)

 

Z komputerem nic nie było robione od nowości, żadnego podkręcania, wymiany czegokolwiek itp. Teoretycznie wciąż jest na gwarancji, chociaż tego też nie jestem pewien bo był kupowany na firmę więc o ile się orientuje to gwarancja trwa rok.

 

Będę wdzięczny za pomoc w identyfikacji problemu - jeżeli będa potrzebne dodatkowe informacje proszę pisać.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem z hibernacją i kombinowałem ze sterownikami z grafiki, nawet system od nowa. Naprawiłem przypadkiem.....czyszcząc go i wymianiając pastę, tylko że laptop miał wtedy ze 4 lata. Pasta była jak kamień trzebabyło ją dosłownie zeskrobać.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że Lenovo y50 ma problem z chłodzeniem i czasem się grzeje, ale bez przesady chyba.... możliwe, że w 1,5 laptopie taka historia się wydarzyła? Czy ktoś ma jeszcze jakieś podobne doświadczenia?

 

BTW, wiecie czy przy zakupie na firmę jest rok czy dwa gwarancji?  Można się podeprzeć rękojmią, żeby oddać do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...